Wywiady wszystkich: 168

Strona 1 z 9
© sierpc (osm)
Sierpc (OSM): Wzrost kosztów energii pochłonie nasz zysk
Rozmowa z Grzegorzem Gańko, Prezesem Zarządu mleczarni Sierpc (OSM)
© sierpc (osm)

Janusz Górski: Jaki wpływ na polską branżę mleczarską i na mleczarnię w Sierpcu mają działania wojenne w Ukrainie w obecnej fazie?

Grzegorz Gańko: Obecna faza działań wojennych w Ukrainie nie ma istotnego wpływu na funkcjonowanie branży mleczarskiej w Polsce. Po początkowej fazie wojny, a dokładnie pierwszych dwóch tygodniach, sytuacja zaczęła się uspokajać. Teraz rynek ukraiński pod względem importu nabiału funkcjonuje prawie normalnie.

pokaż
Sierpc (OSM): Cząstka nas samych
Rozmowa z Rafałem Kowalskim, Dyrektorem Działu Handlu i Marketingu w mleczarni Sierpc (OSM)

Janusz Górski: Marka Kasztelan to jedna z głównych marek mleczarni w Sierpcu. Jaki był cel kampanii serów oraz jaka była grupa docelowa?

Rafał Kowalski: Zgadza się, Kasztelan to drugi najchętniej kupowany ser z Sierpca. W 2021 r. znalazł się w TOP 10 najczęściej kupowanych serów plastrowanych w Polsce. Tak wysoka pozycja zobowiązuje do budowania coraz mocniejszej więzi i interakcji z konsumentami. Głównymi celami kampanii Kasztelan dla Tych i dla Tamtych były: wzmocnienie świadomości marki, wyróżnienie wśród silnej konkurencji, utrwalenie skojarzeń z codziennością i popularnością oraz budowanie silnego związku emocjonalnego z marką.

pokaż
© mlekpol
Mlekpol (SM): Rolmlecz angażuje i budzi emocje
Rozmowa z Dorotą Grabowską, Kierownik Marketingu Mlekpol (SM)
© mlekpol

Janusz Górski: Marka Rolmlecz towarzyszy konsumentom od lat. W jaki sposób zdecydowali się Państwo komunikować z fanami tej marki? Jakie media zostały zaplanowane do tej interakcji? 

Dorota Grabowska: Platforma komunikacji oraz taktyka social mediowa na 2022 r. przyniosły zakładane efekty. Zbudowaliśmy społeczność, dzięki czemu zaangażowaliśmy użytkowników mediów społecznościowych, a co więcej – znacznie wyróżniamy się na tle konkurencji. Bazujemy na tym, co w naszym portfolio najsilniejsze, czyli na ikonicznym produkcie, jakim jest serek waniliowy Rolmlecz.

pokaż
© hochland polska
Hochland Polska: Dla Almette łąka wiele znaczy
Rozmowa z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Manager Hochland Polska
© hochland polska

Janusz Górski: Firma Hochland Polska po raz trzeci stanęła na podium najlepszej i najbardziej kreatywnej kampanii mleczarskiej w Polsce. Co Państwa zdaniem zadecydowało o pozytywnym odbiorze tej kampanii?

Jacek Wyrzykiewicz: Co roku staramy się zaskoczyć konsumenta kreatywnością, a jednocześnie stawiamy na takie kampanie, które pozwalają nam zaangażować jak największą liczbę odbiorców. Projekt „Almette chroni łąki” spełnia wszystkie te kryteria. Ponadto ma niezwykle istotny dla nas aspekt edukacyjny i wpisuje się w bieżące trendy, czyli działania na rzecz środowiska naturalnego.

pokaż
© włoszczowa
Włoszczowa (OSM): Ceny energii to wyzwanie
Rozmowa z dr. Ryszardem Piziorem, Prezesem Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM)
© włoszczowa

Janusz Górski: Jaki wpływ na działalność mleczarni, a dalej na sprzedaż serów twardych, ma wojna w Ukrainie?

Ryszard Pizior: OSM Włoszczowa była w czołówce eksporterów serów żółtych na rynek ukraiński. Rynek ten był budowany przez wiele lat i nasze sery były w większości sieci handlowych. Duży wzrost sprzedaży nastąpił w ostatnich 3 latach. Niestety wybuch wojny zdecydowanie ograniczył możliwości współpracy z naszymi kontrahentami.

pokaż
© mlekpol
Mlekpol (SM): Uruchamiamy pierwszy bioreaktor beztlenowy
Rozmowa ze Zbigniewem Groszykiem, Wiceprezesem Zarządu w mleczarni Mlekpol (SM)
© mlekpol

Panie Prezesie, gwałtowne fluktuacje cen nośników energii to temat wielu rozmów i dyskusji w branży mleczarskiej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jakie działania proefektywnościowe w zakresie oszczędności zużycia energii i chłodu udało się wdrożyć w poszczególnych zakładach Mlekpolu w latach 2021-2022?

Mlekpol od wielu lat priorytetowo traktuje kwestie racjonalnego i ekologicznego zarządzania obszarem energetyki. Podczas zakupu urządzeń lub wyboru technologii dużą uwagę zwracamy na zużycie energii, chłodu oraz wody, mając świadomość, że to wybór na długie lata, a mało efektywne urządzenia wygenerują bardzo duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe.

pokaż
© hochland polska
Hochland Polska: Nadchodzi czas Próby
Rozmowa z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska
© hochland polska

Kolejne miesiące 2022 r. przynoszą informacje o postępującej inflacji w Polsce i Europie. Jak zmiany cen surowców wpływają na ceny produktów gotowych i – finalnie – wielkość wolumenu sprzedaży produktów Hochland Polska?

Branża mleczarska, zarówno na rodzimym rynku, jak i globalnie, dobitnie odczuwa skutki postępującej inflacji. Wojna w Ukrainie, rosnące ceny gazu i energii elektrycznej, coraz wyższe stopy oprocentowania kredytów oraz potencjalna kolejna fala pandemii COVID-19 – wszystkie te wydarzenia sprawiają, że przed nami dalsze wzrosty cen. Zwiększone koszty surowców oraz energii dotyczą obecnie większości gałęzi przemysłu.

pokaż
© mlekpol
Mlekpol (SM): Malejąca siła nabywcza jest faktem
Wywiad z Małgorzatą Cebelińską, Dyrektor Handlu w Mlekpol (SM)
© mlekpol

O ile wybuch wojny w Ukrainie wytworzył u konsumentów nawyk bardziej powściągliwego robienia zakupów i robienia zapasów, o tyle pesymistyczne dane makro w zakresie inflacji wzmagają potrzebę uważnych i oszczędnych zakupów. Jak te zjawiska przekładają się na poziomy sprzedaży produktów Mlekpol (SM)?

W Polsce jest jeszcze ok. dwuprocentowa dynamika skupu mleka, natomiast na rynku światowym zauważalne są ograniczenia. W Europie nawet liderzy, jak Francja, Holandia czy Niemcy, dysponują coraz mniejszą ilością mleka w porównaniu do roku ubiegłego. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne i oprócz trudnych warunków pracy oraz braku sukcesji pojawiły się takie problemy jak wzrost kosztów paliw, energii, pasz, nawozów i środków ochrony roślin.

pokaż
Euroser Dairy Group: Stawiamy na nasze marki
Rozmowa z Małgorzatą Włodarczyk, Wiceprezes Euroser Dairy Group

Mija 20 lat od chwili powstania firmy Euroser Dairy Group. Jak zaczęła się historia firmy? 

Początki firmy sięgają 2002 roku. Wtedy trzech przyjaciół założyło wspólny biznes skoncentrowany na europejskich serach. Postawili na nazwę wprost nawiązującą do profilu działalności – EuroSer. W tym samym roku powstało też pierwsze logo spółki, którym posługiwaliśmy się przez 9 lat. Już od początku nasza aktywność opierała się na imporcie i dystrybucji europejskich marek nabiałowych segmentu premium. Z czasem rozwinęliśmy profil działalności o własną produkcję. 

pokaż
© włoszczowa (osm)
Włoszczowa (OSM): Musimy iść dwa kroki dalej
Rozmowa z Ryszardem Piziorem, Prezesem Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM)
© włoszczowa (osm)

Każda mleczarnia, jeżeli chce utrzymywać tempo rozwoju, musi inwestować. Włoszczowska Spółdzielnia inwestuje zarówno we Włoszczowie jak i w Pawłowicach. 

Inwestycje są podstawą działania, gdyż napędzają cały biznes. Ale inwestycje są zasadne wtedy, gdy mamy zapotrzebowanie na nowe urządzenia i planujemy sprzedawać większy wolumen produktów gotowych. Trzeba mieć też środki finansowe. Powstają jednak dylematy, gdyż inwestycja nie dość, że kosztuje, to wymaga zapewnienia surowca. Aby uzyskać najlepszy efekt, trzeba jeszcze kupić bardzo dobre, sprawdzone urządzenia. Przeprowadziliśmy wiele analiz, aby uzyskać maksymalny efekt.

pokaż
© hochland polska
Składamy ukłon kobietom – hodowczyniom
Rozmowa z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska
© hochland polska

W ocenie Jury konkursu Lider Forum Kampanie Kobiety Almette zyskała opinię niezwykle aktualnej. Na kogo i na co chcieli Państwo zwrócić uwagę?

Pomysł na kampanię Kobiety Almette pojawił się… naturalnie. Od lat podkreślamy, jak ważną rolę zarówno dla firmy Hochland, jak i finalnego smaku serków Almette, ma doskonała współpraca z naszymi dostawcami najwyższej jakości mleka z Mazowsza i Podlasia. Takich lokalnych firm, które od lat współpracują z Hochland Polska, jest ponad 500. 

pokaż
© łowicz (osm)
OSM Łowicz – Naturalnie!
Rozmowa z Anną Siuda, Kierownikiem Działu Marketingu w mleczarni Łowicz (OSM)
© łowicz (osm)

Pani Kierownik, jakie wartości leżą u podstaw działań marketingowych mleczarni w Łowiczu?

Na wstępie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za przyznanie nam zaszczytnego drugiego miejsca w konkursie Lider Forum Kampanie 2021. Cieszymy się, że zrealizowana przez nas kampania dla mleka UHT 3,2% w opakowaniu z surowców odnawialnych pod szyldem „Łowicz Naturalnie” została doceniona przez tak dostojne eksperckie grono. 

pokaż
© mlekpol (sm)
Łaciata wśród Ulubionych
Rozmowa z Lucyną Kulągowską, Brand Manager marki Łaciate w Mlekpol (SM)
© mlekpol (sm)

To już drugi rok, kiedy kampanie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol są wyróżniane zarówno przez fachowców, ekspertów, jak i obserwatorów rynku oraz media. Tym razem wyróżniona została kampania „Dodaj do ulubionych”. Jakie były cele i założenia tej kampanii?

Śmietanka Łaciata jako lider kategorii od lat konsekwentnie buduje wartość rynku śmietanek UHT w Polsce. Nasze Śmietanki to produkty o bardzo szerokich zastosowaniach kulinarnych, a przy tym wygodne w użytkowaniu, łatwo się ubijają, nie warzą się i mają długi termin przydatności, więc zawsze warto, by były pod ręką w domowej spiżarni. 

pokaż
© grupa polmlek
Dajemy gwarancję ekologiczności produktu
Rozmowa z Joanną Kołodyńską, Dyrektorem Marketingu w Grupie Polmlek
© grupa polmlek

Kampania produktów: Eko sera Gouda, Eko sera Fiko i Przyjaciele, to kampania złożona i obliczona na długi czas trwania. Co ważne, wciąż trwa. Do kogo jest skierowana i co jest jej celem?

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy za wyróżnienie w konkursie Lider Forum Kampanie 2021. Kampania promująca sery Polmlek Eko Gouda i Polmlek Eko Fiko wystartowała w lipcu 2021 i jest to kolejna kampania Grupy Polmlek w tym roku. Celem jest nie tylko promocja produktów Polmlek z mleka pochodzącego z ekologicznych gospodarstw, ale przede wszystkim pogłębienie wiedzy i świadomości konsumentów odnośnie do ekoproduktów oraz systemu rolnictwa ekologicznego.

pokaż
© hochland polska
Budzimy pozytywne emocje
Rozmowa z Radosławem Jurkowskim, Kierownikiem Marketingu w Hochland Polska
© hochland polska

W ocenie Jury konkursu Lider Forum Kampania Hochland Naturalnie, że Pyszny! zyskała opinię spójnej w zakresie kreacji i profesjonalnej w przeprowadzeniu. Do kogo miał dotrzeć przekaz? Jakie były cele i założenia tej kampanii?

Radosław Jurkowski, Kierownik Marketingu w Hochland Polska: Na wstępie chciałbym w imieniu swoim oraz całego zespołu pracującego przy przygotowaniu kampanii serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Ser Hochland Naturalnie, że pyszny! to innowacja w kategorii serów kremowych topionych – to pierwszy taki ser w Polsce w 100% z naturalnych składników.

pokaż
© mlekpol (sm)
Marka Łaciate siłą Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol
Przedmowa Doroty Grabowskiej, Kierownik Działu Marketingu mleczarni Mlekpol (SM) do wywiadów z pracownikami działu marketingu odpowiedzialnymi za nagrodzone kampanie.
© mlekpol (sm)

Jesteśmy dumni, że kampanie marketingowe realizowane przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol w Grajewie znalazły się na podium. Mleko UHT oraz serki śmietankowe Łaciate są flagowymi produktami tej marki, znanymi i cenionymi przez Konsumentów. Innowacyjna akcja marketingowa „ŁaciaTY i Ja i wszyscy, którzy kochają ten pyszny, naturalny smak” pozwala inspirować konsumentów do kulinarnej fantazji i odkrywania nieszablonowych rozwiązań w kuchni z wykorzystaniem szerokiej gamy serków śmietankowych Łaciate. W tym roku nasze działania skoncentrowane są na niezwykłym jubileuszu 25-lecia marki Łaciate.

pokaż
© pim
Polska Izba Mleka: Wyzwania dla branży mleczarskiej AD 2021
Rozmowa z Agnieszką Maliszewską, Dyrektor Polskiej Izby Mleka i Wiceprzewodniczącą COGECA
© pim

Jak Pani ocenia miniony rok w branży mleczarskiej?

To był dobry rok pomimo pandemii. Wtedy w 2020 r. mieliśmy przekonanie, że to będzie trudny czas w związku z problemami z odbiorem mleka, kłopotami z eksportem na rynek chiński. Mimo tej niepewności branża uzyskała rzeczywiście dobre wyniki ekonomiczne, a lokomotywy tego rynku: Mlekovita, Mlekpol, Polmlek, Piątnica, Sierpc, potwierdzają to. Wzrósł polski eksport na rynek chiński i mleczarnie tam działające są zadowolone. Odnotowujemy też najwyższą historycznie cenę skupu za mleko od chwili wejścia do UE.

pokaż
© intermasz - filtracja membranowa
Intermasz – Filtracja Membranowa: Popularyzujemy techniki membranowe
Rozmowa z Marcinem Skrzypkiem, Współwłaścicielem firmy Intermasz – Filtracja Membranowa
© intermasz - filtracja membranowa

Co sprawiło, że Państwa firma skupiła się na rozwiązaniach z zakresu technik membranowych i od kiedy działacie Państwo w tej branży?

Mój ojciec i wspólnik w jednej osobie, Józef Skrzypek, zajmował się tą dziedziną już w latach 70. XX wieku, biorąc udział w pracach badawczo-rozwojowych jako pracownik Instytutu Mleczarstwa w Warszawie i we wdrożeniu m.in. pierwszej w Polsce instalacji pilotowej do RO mleka w mleczarni w Łowiczu. Kiedy więc firma TAMI Industries poszukiwała w 1998 r. przedstawicielstwa na Polskę skontaktowali się z nim i tak się to wszystko zaczęło. Ja byłem wtedy młodym absolwentem handlu zagranicznego, więc postanowiliśmy połączyć siły i podjąć się tego wyzwania. Początki nie były łatwe, raz, że membrany należały wtedy nadal do obszaru tzw. nowoczesnych technologii, dwa, że tema­tyka membran ceramicznych, których TAMI jest do dzisiaj jednym z największych na świecie producentów, były obszarem zupełnie w na­szym kraju nieznanym. Od samego początku planowaliśmy skupić się na filtracji membranowej, co oddaliśmy jednoznacznie w nazwie naszej firmy. INTERMASZ to z kolei połączenie „współpracy INTERnacjonalnej” i „MASZyn”. Dziś, po 22 latach nazwa ta nadal oddaje istotę działalności naszej firmy.

pokaż
© włoszczowa (osm)
Włoszczowa (OSM): Inwestycje na przekór pandemii
Rozmowa z Ryszardem Piziorem, Prezesem Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM)
© włoszczowa (osm)

2020 rok okazał się zupełnie nieprzewidywalny. Zakłócił działanie wielu przedsiębiorstw. Jak mleczarnia we Włoszczowie reaguje i działa w drugiej fali pandemii?

Rok 2020 dobiega końca. Nikt nie spodziewał się, że tak wiele może zmienić się w naszym życiu przez pojawienie się nowego zagrożenia – ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Nasi przodkowie doświadczali w przeszłości różnych epidemii. Jedną z największych była grypa hiszpanki, która miała miejsce 100 lat temu i pochłonęła ok. 6% ludności ziemi. Ludzkość w 2020 r. musiała mierzyć się z nową sytuacją. Rozwój koronawirusa zmusił nas do „zatrzymania się”, konieczności rezygnacji z niektórych przyzwyczajeń, większej troski o zdrowie i życie. W krótkim czasie koronawirus rozprzestrzenił się i sparaliżował wiele krajów i gospodarek na całym świecie nie omijając tych najbogatszych i najbardziej rozwiniętych. Chociaż pierwsza fala koronawirusa była dla naszego kraju bardzo łagodna, to jednak obostrzenia i restrykcje jakie zostały wprowadzone niemal sparaliżowały naszą gospodarkę. Być może dzięki temu pierwsza fala nie przyniosła tak wielu zachorowań i śmierci naszych rodaków.

pokaż
© hochland polska
Hochland Polska: Mimo pandemii stawiamy sobie ambitne cele
O tym, jakie działania podjął w czasie pandemii wiodący producent serów w Polsce – mówi Piotr Knauer, Prezes Hochland Polska.
© hochland polska

Zamknięcie gospodarki z powodu pandemii było dla firm czasem bolesnej weryfikacji. Jak poradził sobie Hochland Polska?

Podjęliśmy szybkie i zdecydowane działania. Naszymi priorytetami było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i produktom oraz utrzymanie ciągłości produkcji. Stawienie czoła zabójczemu wyzwaniu wymagało wprowadzenia mnóstwa procedur, ograniczeń i zabezpieczeń dla obniżenia ryzyka zakażenia wśród pracowników oraz zmiany organizacji produkcji, w tym wdrożenie, na ile to możliwe, trybu pracy zdalnej.

pokaż
Strona 1 z 9