Komunikaty prasowe wszystkich: 2 595

Strona 1 z 130
Polska
Grupa Mlekovita: Super Body Active skyr

Gęsty jogurt typu islandzkiego o kremowej konsystencji. Dostępny w ekonomicznym opakowaniu w 3 wariantach smakowych: naturalnym, z truskawkami oraz z brzoskwinią i marakują. Jest doskonały jako samodzielna, pożywna przekąska, niezastąpiony także jako składnik deserów i dodatek do płatków czy musli. 

pokaż
© grupa mlekovita
Polska
Dariusz Sapiński z Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski
© grupa mlekovita

Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita jako jedyny został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Minister Andrzej Dera podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy.

pokaż
© kowr
Polska
XVIII Kongres Eksporterów Polskich
© kowr

W dniu 22 czerwca 2022 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbył się XVIII Kongres Eksporterów Polskich poświęcony polityce eksportowej Polski. Wydarzeniu towarzyszył Jubileusz 20-lecia powstania Stowarzyszenia Eksporterów Polskich.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzata Gośniowska-Kola.

pokaż
© trtra pak
Polska
Tetra Pak wprowadza pierwsze na świecie zakrętki przytwierdzone do opakowań kartonowych
© trtra pak

W Polsce innowacja zostaje wprowadzona na rynek we współpracy z firmą Sokpol.

Łącząc siły z wiodącymi producentami napojów, Tetra Pak wprowadza zakrętki przytwierdzone na stałe do opakowań kartonowych. Pięć nowych systemów zamknięć jest obecnie wdrażanych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce, Czechach i na Słowacji), w Irlandii, krajach bałtyckich1, Hiszpanii i Niemczech. Zmiana dotyczy różnych kategorii produktowych i jest wprowadzana po raz pierwszy w tych regionach.

pokaż
Polska
Ulma Packaging: Nowa maszyna pakująca

Inżynierowie Ulma Packaging zaprojektowali nową maszynę pakującą ARTIC Sead Seal z bocznym zgrzewem wzdłużnym, przeznaczoną do pakowania świeżych produktów lub produktów plastrowanych. Maszyna idealnie sprawdzi się do pakowania zarówno produktów krojonych, takich jak ser żółty czy wędliny, jak i produktów w kawałkach: sera, twarogu.

pokaż
Polska
Łowicz (OSM) ponownie wyrusza w Wakacyjną Trasę Dwójki

Mleczarnia Łowicz (OSM) ponownie pakuje plecak i już w lipcu wyrusza w drogę z „Wakacyjną Trasą Dwójki”. Przed nami 10 koncertów, w trakcie których odwiedzimy:

03.07 Wilno (Litwa) – Największe przeboje lata

10.07 Augustów – Hity domówek

17.07 Włocławek – Muzyka romska

24.07 Stalowa Wola – 30 lat disco polo

pokaż
© hochland polska
Polska
Fabryka Hochland w Węgrowie ma już 20 lat!
© hochland polska

18 czerwca, na węgrowskich błoniach, odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa zorganizowana dla pracowników Zakładu Mleczarskiego Hochland Polska w Węgrowie i dostawców mleka. W piknikowej atmosferze goście – a zaproszonych zostało niemal tysiąc osób – świętowali jubileusz 20-lecia fabryki zlokalizowanej w rejonie zwanym Zielonymi Płucami Polski.

Zakład Mleczarski w Węgrowie dołączył do Grupy Hochland w 2002 r. i przez cały ten czas intensywnie się rozwijał. Tylko w ciągu ostatnich 6 lat przeprowadzono w nim inwestycje o wartości ponad 230 mln złotych.

pokaż
Polska
Euroser Dairy Group: Grikios Grill Cheese Burger

Półtwardy ser solankowy typu halloumi w postaci krążków to podwójna porcja inspirowanego cypryjską recepturą smaku.
Można go serwować na zimno, ale szczególnych walorów nabiera poddany działaniu temperatury. Z zewnątrz będzie zarumieniony i kruchy, a jego wnętrze nabierze przyjemnej miękkości.

pokaż
Polska
Nowość od firmy GBD Aromaty

Firma wprowadziła do swojej oferty naturalny aromat podnoszący słodkość. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala wyeliminować lub obniżyć zawartość cukru i substancji słodzących w aplikacji. Aromat deklarowany jest jako naturalny. Niewątpliwą jego zaletą jest wydajność, przekładająca się na koszt niższy niż w przypadku zastosowania maltitolu.

pokaż
Polska
Maluta Nowy Dwór Gdański (OSM): Śmietana+ szlachetnie ukwaszona

Śmietana+ szlachetnie ukwaszona – bez laktozy, bez zagęstników, bez glutenu z natury.

W skład Śmietany+ wchodzą tylko 2 składniki – śmietanka i żywe bakterie szlachetnych kultur kwaszących. Wszystkie te informacje są czytelnie zamieszczone na opakowaniu, w polu widzenia, na pierwszy „rzut oka”. Śmietana jest wyrabiana z regionalnego mleka z Żuław, o przewadze ponad 80% z gospodarstw stosujących wypas pastwiskowy.

pokaż
© sertop
Polska
Konferencja „Jakość Tradycja” 
© sertop

W dniu 20 maja br. w Hucie Paprockiej w Tychach odbyła się konferencja „Jakość Tradycja” zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej prowadzonej przez firmę Sertop, na której zaprezentowano produkty objęte Certyfikatem „Jakość Tradycja” oraz omówiono działania zrealizowane w ramach poddziałania „Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych realizowanych przez grupy producentów na rynku wewnętrznym”. Konferencja była prowadzona przez znanego polskiego dziennikarza i artystę estradowego Ireneusza Bieleninika i miała za cel upowszechnienie wiedzy o naszych produktach i systemie jakości.

pokaż
Polska
Glopack: Jak obniżyć́ koszty w czasach podwyżek i być́ super eko?

W obecnych realiach rynkowych żadne firmy, mniejsze czy większe, a nawet te bardzo duże, nie są̨ w stanie zapanować́ nad ogromną i gwałtowną eskalacją cen surowców, transportu, paliw i innych elementów mających wpływ na koszty. 

Glopack, działająca od 2008 roku w sektorze opakowań́ i recyklingu, przez bardzo długi okres czasu prowadziła intensywne badania naukowe, mające na celu stworzenie nowego typu folii stretch, który łączyłaby w sobie walory ekonomiczne i ekologiczne przy jednoczesnym podniesieniu atrakcyjności produktu.

pokaż
Polska
Temar (PPH): Marka Veganation ponownie poszerza asortyment

Do dotychczasowego asortymentu: 4 rodzaje plastrów 125 g, wegański zamiennik Mascarpone o gramaturze 250 g, Veganation w bloku 200 g o smaku Parmezanu jak również wegańskie kostki sałatkowe w zalewie solankowej o gramaturze 1 kg oraz blok 150 g – od maja br. na półkach sklepowych dołączył produkt: Vegan Grill Block – czyli wegańska alternatywa sera na grilla. 

pokaż
© hochland polska
Polska
„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. 10 inicjatyw firmy Hochland
© hochland polska

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznesw Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 20. edycji zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy, w tym 10 przez firmę Hochland. Premiera publikacji odbyła się podczas 9. Targów CSR – największego w Polsce cyklicznego wydarzenia poświęconego odpowiedzialności biznesu.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od 2000 r. i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.

pokaż
Polska
Nowe produkty w ofercie Grupy Polmlek

W drugim kwartale 2022 roku do Grupy Polmlek dołączyła firma Ceko z zakładem usytuowanym w Wielkopolsce. Tym samym oferta Grupy Polmlek wzbogaciła się o dojrzewające sery typu szwajcarskiego, sery wędzone, mozzarellę i ricottę pod marką Sery z Goliszewa. Zakład w Goliszewie produkuje sery w oparciu o opracowane przez miejscowych serowarów receptury. Wiedza i doświadczenie przekazywane są tam z pokolenia na pokolenie.

pokaż
© łowicz (osm)
Polska
Modern Retail Award – Ecodesign Innovation dla Łowicz (OSM)
© łowicz (osm)

Konkurs Modern Retail Awards ma na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które przyczyniły się do rozwoju sektora handlu detalicznego i dystrybucji. Nagrodzone zostały firmy producenckie, ekologiczne i oferujące produkty lokalne, farmerzy, start-upy, jak też firmy technologiczne, które wdrażają innowacyjne rozwiązania w sektorze, w 10 kategoriach.

W kategorii Ecodesign Innovation nagrodę otrzymała mleczarnia Łowicz (OSM).

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland startuje nową stronę tujestpysznie.pl w ramach kampanii employer brandingowej.
© hochland polska

We wrześniu 2021 r Hochland Polska ruszył z nową odsłoną kampanii employer brandingowej, której główne hasło brzmi: „Hochland, tu jest pysznie!”. Smak pysznej kariery w Hochland Polska znany jest od 1993 r., kiedy to powstała filia Hochland w Polsce. Dziś, niemal 30 lat później firma zatrudnia już 830 pasjonatów pysznego sera, na którego sukces wspólnie działa w trzech lokalizacjach – w zakładach produkcyjnych w Kaźmierzu i Węgrowie oraz w biurze w Poznaniu.

Hochland jest jednym z liderów rynku w kategorii serów. Pomimo tego nie jest korporacją. Ponad wszystko liczy się tu rodzinna atmosfera, którą można zauważyć w biurach i zakładach produkcyjnych.

pokaż
Polska
Piątuś Cup – ogólnopolski turniej klasyfikacyjny tenisa w Łomży

W dniach 28-30 maja 2022 w Łomży odbędą się zawody tenisa dla dziewcząt. Będzie to 8. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup. Zawody są największą imprezą tenisową w regionie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sponsorem tytularnym jest mleczarnia Piątnica (OSM), od lat wspierająca lokalne młodzieżowe organizacje sportowe oraz promująca zdrowy i aktywny tryb życia. 

pokaż
Polska
Glopack: Jak obniżyć́ koszty w czasach podwyżek i być́ super eko?

W obecnych realiach rynkowych żadne firmy, mniejsze czy większe, a nawet te bardzo duże, nie są̨ w stanie zapanować́ nad ogromną i gwałtowną eskalacją cen surowców, transportu, paliw i innych elementów mających wpływ na koszty. 

Glopack, działająca od 2008 roku w sektorze opakowań́ i recyklingu, przez bardzo długi okres czasu prowadziła intensywne badania naukowe, mające na celu stworzenie nowego typu folii stretch, który łączyłaby w sobie walory ekonomiczne i ekologiczne przy jednoczesnym podniesieniu atrakcyjności produktu.

pokaż
Polska
Mlekpol (SM): Śmietanowe dipy we francuskim stylu

Oryginalne i zaskakujące 3 smaki dipów śmietanowych typu crème fraîche z: czosnkiem i ziołami, karmelizowaną cebulką i cheddarem oraz pomidorami, papryką i chili. Połączenie śmietany z charakterystycznymi dodatkami, daje nowoczesny i pyszny efekt, który warto wykorzystać w codziennym gotowaniu, urozmaicając swoją kuchnię. 

pokaż
Strona 1 z 130