Komunikaty prasowe wszystkich: 2 678

Strona 1 z 134
© hochland polska
Czytamy Etykiety 2022 Nagroda dla Almette w kategorii Nabiał
© hochland polska

Już po raz 8. społeczność niezależnego serwisu internetowego czytamyetykiety.pl wzięła pod lupę składy tysięcy kosmetyków i produktów spożywczych. Uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów plebiscytu odbyła się 21 marca w Warszawie. W tym roku Śmietankowy puszysty serek twarogowy Almette zwyciężył w kategorii Nabiał.
Plebiscyt Czytamy Etykiety z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a nominacja do nagrody jest dla marki potwierdzeniem, że jej produkt jest najwyższej jakości i wyróżnia się na tle konkurencji. Ponad 300-tysięczna społeczność głosujących reprezentuje konsumentów z różnych grup wiekowych i o odmiennym statusie ekonomicznym, których łączy chęć podejmowania świadomych decyzji zakupowych. 

pokaż
Polska
Bakoma: Bakuś jogurt waniliowy z piankami

Nowość w ofercie jogurtów waniliowych z topperem Bakuś Milk&Fun. Oprócz drażetek będzie teraz można skosztować mięciutkich pianek typu marshmallow. 

Bakuś Milk&Fun to nie tylko zdrowa mleczna przekąska dla dzieci, ale również moc zabawy dzięki drażetkom i piankom z toppera. Dzięki nim rodzice mogą zachęcić dzieci do jedzenia produktów mlecznych, które są źródłem wapnia.

Jogurt waniliowy Bakuś sprawdzi się jako sycąca przekąska w ciągu dnia, a wsad z toppera można dowolnie łączyć z jogurtem, aby było jeszcze pyszniej.

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland Polska wspiera Słodką Polskę
© hochland polska

Słodka Polska to reprezentacja Polski Dzieci z Cukrzycą w piłce nożnej. Grający w niej młodzi piłkarze udowadniają, że choroba nie stanowi przeszkody do grania na naprawdę wysokim poziomie, a przy odpowiednim wsparciu sukcesy są na wyciągnięcie ręki. Słodką Polskę od lat wspiera Hochland Polska, współpracując z Mikołajem Illukowiczem – koordynatorem projektu i Prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą „CukierAsy”.

pokaż
Polska
Euroser Dairy Group: nowość – Dublin Dairy Maasdam w plastrach

Jego smak, aromat i możliwości łączenia go z innymi smakami pozwolą tworzyć niezapomniane kulinarne duety w kuchni. Ten zwarty i elastyczny ser posiada wiele owalnych, regularnie rozmieszczonych oczek. Oprócz tego jest bogaty w słodki, maślany smak. Wyczujemy w nim orzechową nutę i lekką pikantność. Ze względu na swój charakter będzie ciekawą propozycją dla wszystkich smakoszy, w tym także dzieci. 

Bardzo dobrze komponuje się serwowany ze świeżym pieczywem.

pokaż
© pim
Polska Izba Mleka wspiera eksport mleka i produktów mleczarskich do Chin
© pim

Chiny to dla polskiego sektora mleczarskiego jeden z najważniejszych rynków zbytu. Aby móc utrzymać się na tym wymagającym rynku warto być na bieżąco ze zmianami w prawie oraz z aktualną sytuacją ekonomiczną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży, Polska Izba Mleka w dniu 14 marca zorganizowała szkolenie online pn. „Eksport mleka i produktów mleczarskich do Chin – zmiany w chińskim prawie bezpieczeństwa żywności oraz sytuacja na chińskim rynku mleczarskim”, sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

pokaż
Polska
Nowość od spółdzielni Maluta Nowy Dwór Gdański (OSM)

Serek homogenizowany wysokobiałkowy bez laktozy jest świeżym serkiem o bardzo dużej zawartości białka bez dodatku koncentratów białkowych. Aż 69% wartości energetycznej serka pochodzi z białka. 

Wytwarzany jest z naturalnego, pozbawionego tłuszczu mleka pasteryzowanego zaszczepianego czystymi kulturami bakterii fermentacji mlekowej.

Białko w serku ma naturalne mleczne proporcje, stanowi komplet wszystkich rodzajów cennych odżywczych białek mleka. W serku skumulowana jest cała frakcja kazeinowa oraz białka serwatkowe złożone z różnorodnych aminokwasów.

pokaż
Polska
Nowe margaryny od grupy Polmlek

W portfolio Grupy Polmlek pojawiły się produkty przeznaczone do pieczenia i smażenia, czyli margaryny – Wyśmienita i Palma. Obie doskonale sprawdzą się w każdej polskiej kuchni jako składnik wypieków, kremów lub jako tłuszcz do smażenia. Margaryna Palma zawiera 73% tłuszczu, natomiast Wyśmienita – 60% tłuszczu. Obydwa produkty wzbogacone są witaminami A i D. 

pokaż
© pim
Polska
PIM wspiera branżę mleczarską w eksporcie na rynki Azji
© pim

Polska Izba Mleka, największa organizacja branży mleczarskiej aktywnie działa na rzecz rozwoju branży mleczarskiej. Obecnie w związku z trudną sytuacją panującą w sektorze mleczarskim podjęła współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w celu poszukiwania nowych rynków zbytu. W dniu 13.03.2023 Polska Izba Mleka wspólnie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zorganizowała webinar pt. „Możliwości eksportowe na rynki w Azji”, w którym uczestniczyło blisko 30 przedstawicieli spółdzielni mleczarskich.

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Produkty Mlekpolu kolejny raz podbiją serca widzów „Doradcy Smaku”
© mlekpol (sm)

Już w środę 8 marca rozpoczął się nowy sezon emitowanego przez stację TVN programu „Doradca Smaku”, który pasjonatów gotowania i pieczenia w lekki, często humorystyczny sposób zachęca do kulinarnych wypraw w poszukiwaniu nowych, nieoczywistych połączeń składników i smaków. W czasie wieczornej emisji programu „Doradca Smaku” – w osobie prowadzącej Darii Ładochy – zaprezentuje widzom nietuzinkowe przepisy i niestandardowe możliwości zastosowania wyrobów mleczarskich Mlekpol (SM), między innymi wybranych serów w plastrach, masła, mleka i śmietanek marki Łaciate, twarogów Mazurski Smak czy dipów śmietanowych typu crème fraiche.

pokaż
© włoszczowa (osm)
Polska
Sery żółte Włoszczowa najlepszym produktem zdaniem Polaków
© włoszczowa (osm)

– Nagrody od konsumentów niezwykle nas cieszą i są najważniejszym dowodem uznania dla naszej Spółdzielni. Przyznanie złotego medalu świadczy o tym, że konsumenci cenią smak i dobry skład naszych produktów. Ma to szczególne znaczenie tym bardziej, że Polacy traktują ser żółty jako jeden z podstawowych składników jadłospisu, a segment serów twardych w Polsce jest mocno konkurencyjny. Dlatego bardzo doceniamy fakt, że Polacy darzą zaufaniem sery pochodzące właśnie z naszej mleczarni – podkreśla Ryszard Pizior, Prezes Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM).

pokaż
© kaufland
MasterChef Junior i sieć Kaufland razem już po raz trzeci
© kaufland

Już trzeci rok z rzędu sieć sklepów spożywczych Kaufland jest głównym sponsorem programu dla młodych adeptów sztuki kulinarnej – MasterChef Junior.  W ósmej edycji show młodzi kucharze pod czujnym okiem jurorów – Anny Starmach, Tomasza Jakubiaka oraz Michela Morana – doskonalą swoje umiejętności w gotowaniu, a widzowie pierwszy odcinek kulinarnych zmagań mogli zobaczyć 5 marca.

pokaż
© pim
Polagra 2023 bezpłatna dla branży mleczarskiej
© pim

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na targach Polagra nie ponosząc za to żadnych kosztów. To wszystko dzięki współpracy Polskiej Izby Mleka z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Polska Izba Mleka, czyli największa organizacja branży mleczarskiej i Międzynarodowe Targi Poznańskie podpisały umowę o współpracy przy organizacji targów Polagra, które odbędą się w Poznaniu 27–29 września 2023. Dzięki temu przedstawiciele firm branży mleczarskiej będą mogli, nie ponosząc żadnych kosztów, uczestniczyć w wydarzeniu i zaprezentować swoje produkty na wspólnym stoisku Polskiej Izby Mleka. Jego łączna powierzchnia to niemal 200 m2.

pokaż
© top-tomyśl (osm)
Polska
Top-Tomyśl (OSM) z nowym serwisem
© top-tomyśl (osm)

Do grona zmodyfikowanych i gruntownie odświeżonych serwisów internetowych krajowych zakładów mleczarskich dołączyła strona internetowa mleczarni Top-Tomyśl (OSM). Różnica ws odbiorze w porównaniu do starego rozwiązania jest bardzo znacząca. Gratulujemy osobom zaangażowanym wyniesienia serwisu www na nowy poziom.

pokaż
©
Polska Izba Mleka partnerem IFCN – The Dairy Research Network
©

Z inicjatywy Agnieszki Maliszewskiej – Dyrektor Biura, Polska Izba Mleka podpisała umowę o partnerstwie z IFCN – The Dairy Research Network na lata 2023-2024. Mając na uwadze jak istotne są najświeższe, sprawdzone i dostarczane szybko informacje z branży i aby wspierać sektor mleczarski w czasach kryzysu, dzięki porozumieniu Polska Izba Mleka zyskała dostęp do co miesięcznych webinarów, biuletynu oraz Raportu mleczarskiego.

pokaż
Polska
Maluta Nowy Dwór Gdański (OSM): Śmietana+, szlachetnie ukwaszona 12% tł. bez laktozy

Doskonała naturalna śmietana o wyjątkowych walorach. Wyróżnia się puszystą, lekką, a jednocześnie typową dla śmietan gęstą konsystencją. Jest naturalnie aromatyczna, z pełnią łagodnego smaku. Śmietana+ zawiera żywe bakterie fermentacji mlekowej, w tym dobroczynne szczepy Lactobacillus acidophilus oraz Bifidobacterium, przez co warto ją spożywać w naturalnej postaci.

Ważną cechą Śmietany+ jest brak laktozy, co zapewnia jej przyswajalność przez osoby nietolerujące cukru mlekowego. Dodatkową zaletą żywieniową jest niższa zawartość tłuszczu. Może to mieć znaczenie dla osób stosujących diety niskotłuszczowe, a jednocześnie wysoko ceniących walory smakowe spożywanych produktów. 

pokaż
© pim
Standaryzacja pomoże dostosować się do europejskich trendów
© pim

– Cała Europa kładzie silny nacisk na zrównoważenie sektora mleczarskiego, więc my nie możemy zostawać w tyle, bo wówczas polskie mleczarstwo nie będzie konkurencyjne – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Wiceprezydent Cogeca. – Zaczynamy prace nad zrównoważonością mleczarstwa, a standard PIM w zakresie modułu Dobrostanu Zwierząt jest ich elementem. 

Polska Izba Mleka rusza z programem certyfikacji – przy współpracy m.in. z przedstawicielami mleczarni oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka opracowała katalog wymagań modułu dotyczącego dobrostanu zwierząt, który stanowi część standardu PIM.

pokaż
© włoszczowa (osm)
Polska
Włoszczowa (OSM) z tytułem Diamentu Forbesa 2023
© włoszczowa (osm)

Włoszczowska Spółdzielnia znalazła się wśród laureatów jednej z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych – Diamentów Forbesa 2023. Jest to ranking, który wyłania najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce.

Diamenty Forbesa to coroczny ranking, w którym redakcja Forbes Polska nagradza firmy o pozytywnych ocenach wiarygodności i najbardziej dynamicznym wzroście wartości w ciągu ostatnich 3 lat. Włoszczowa (OSM) zajęła 7. miejsce w województwie świętokrzyskim pośród największych Diamentów, czyli firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln zł.

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland na Expo Sweet 2023
© hochland polska

Expo Sweet – największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej – zaczynają się już 26 lutego i potrwają 4 dni. To już piętnasta edycja tej przyciągającej najlepszych wystawców oraz tłumy odwiedzających imprezy. Hochland Professional zaprezentuje na niej swoją ofertę Food Service. Sweet Expo 2023, które już niebawem odbędą się w warszawskim Centrum Expo XXI, potrwają od 26 lutego do 1 marca. Oprócz klasycznej części targowej, organizator zaplanował także liczne konkursy rangi mistrzowskiej, takie jak Lodziarskie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski w Przygotowaniu Deseru, Otwarty Konkurs Dekoracji Cukierniczych oraz wiele pokazów w wykonaniu mistrzów krajowych i zagranicznych. 

pokaż
© łowicz (osm)
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Mleczarnia Łowicz (OSM) na targach Gulfood
© łowicz (osm)

W dniach 20-24 lutego 2023 r. odbywa się kolejna edycja targów Gulfood Dubai w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które są największym, międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do branży FMCG. Corocznie w targach uczestniczy około 5000 wystawców z większości krajów na świecie, posiadających znaczącą pozycję na rynku spożywczym, natomiast liczba odwiedzających sięga około 93 tys. osób.

pokaż
© mlekpol (sm)
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Mlekpol na Gulfood 2023 w Dubaju
© mlekpol (sm)

Tegoroczna, 28. edycja targów spożywczych Gulfood w Dubaju trwa od 20 do 24 lutego. Jako jedna z największych imprez wystawienniczych w regionie Bliskiego i Środkowego Wschodu Gulfood 2023 zgromadził ponad 5000 uczestników z przeszło 125 krajów. Wśród wystawców nie zabrakło Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Targi Gulfood to jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej na świecie, w którym Mlekpol bierze udział regularnie od kilku lat.

pokaż
Strona 1 z 134