Komunikaty prasowe wszystkich: 2 868

Strona 1 z 144
Polska
Koło (OSM): Serek wiejski wysokobiałkowy

Koło (OSM) rozszerzyło ofertę bardzo dobrze znanych serków wiejskich o wersję wysokobiałkową. Serek wiejski wysokobiałkowy to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy uprawiają sport i potrzebują zregenerować mięśnie po treningu, postanowili zmniejszyć spożycie mięsa i ryb, są wegetarianami, dbają o swoją sylwetkę lub z innych względów są na diecie wysokobiałkowej. 

pokaż
Polska
Mlekpol (SM): Łaciaty Protein+

Nowa linia produktów z wysoką zawartością białka od Mlekpolu została stworzona z myślą o osobach dbających o zdrowie i zrównoważoną dietę. Każde opakowanie Łaciaty Protein+ to wartościowy posiłek, który dostarcza organizmowi do 29 g białka. Do tego niska zawartość węglowodanów, zero dodatkowego cukru oraz wygodne opakowanie, które można zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy na trening. 

pokaż
© spomlek (sm)
Polska
Kolorowe oazy uśmiechu: Serenadowe kąciki zabaw otwarte
© spomlek (sm)

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek kontynuuje swoją misję tworzenia przyjaznych miejsc dla dzieci w szpitalach na terenie Polski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Serenada dla dzieci” firma otworzyła w tym roku 6 nowych Serenadowych kącików zabaw. Te inspirujące miejsca dla najmłodszych powstały w: Lęborku, Bartoszycach, Dziekanowie Leśnym, Pasłęku, Środzie Wielkopolskiej i Malborku.

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Produkty od Mlekpolu z certyfikatem „Jakość Tradycja” 
© mlekpol (sm)

Lody Bambino śmietankowe o smaku waniliowym oraz Twarożek wiejski luksusowy marki Jogo – te produkty po raz kolejny pomyślnie przeszły proces certyfikacji programu „Jakość Tradycja”. Tym samym dołączyły do grona kilkunastu wyrobów Mlekpolu, których wysoka jakość została potwierdzona tym znakiem. 

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Szlak Maślanki Mrągowskiej Biznesowym wydarzeniem roku!
© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM) został dwukrotnie wyróżniony podczas I Mrągowskiej Gali Miasta Ludzi Aktywnych. Szlak Maślanki Mrągowskiej zgarnął główną nagrodę jako Biznesowe wydarzenie roku, zaś sama Spółdzielnia uzyskała tytuł Sponsora roku. I Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych odbyła się w sobotę 16 marca 2024 r. w Mrągowskim Centrum Kultury. Podczas imprezy wyróżniono osoby, firmy, instytucje i stowarzyszenia, dzięki którym Mrągowo rozwija się i znane jest w całym kraju. Łączne wręczono ponad 70 nagród w 5 kategoriach: Biznes, Edukacja, Sport, Kultura i Działalność Społeczna.

pokaż
© hochland polska
Polska
Food Service Hochland Polska na SMAKKi GASTROTARGI 2024
© hochland polska

W dniach 20-22 marca w warszawskiej Hali EXPO XXI odbyły się SMAKKi GASTROTARGI – targowy event B2B dla firm i osób zaangażowanych w rozwój branży HoReCa. Na imprezie nie zabrakło przedstawicieli działu Food Service Hochland Polska.

pokaż
© dotrelations.pl
Polska
Recykling z dzieckiem: tworzenie właściwych nawyków krok po kroku
© dotrelations.pl

Aż 96% Polaków deklaruje, że segreguje śmieci, a 95% twierdzi, że oszczędza energię w domu. Jednak czy bierzemy pod uwagę, aby dobre nawyki przekazać kolejnym pokoleniom? Nie da się ukryć, że to nie lada wyzwanie dla rodziców i nauczycieli. Wtedy z pomocą przychodzi program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach akcji stworzone zostały bezpłatne materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć i zabaw, w domu i w szkole. Poznaj nasze pomysły na naukę podstaw ekologii poprzez kreatywną zabawę.

pokaż
© forum mleczarskie
Polska
Rozwijaj się praktycznie: płatne praktyki studenckie w Spomleku
© forum mleczarskie

Studia to nie tylko książki i wykłady, ale także możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek postanowiła zmienić postrzeganie praktyk studenckich – z obowiązku na szansę rozwoju i zdobycia wymarzonej pracy. Oferta płatnych praktyk kierowana jest do studentów III i IV roku kierunków, takich jak automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika i pokrewne. To niepowtarzalna okazja do odbycia praktyk w jednym z czterech oddziałów firmy Spomlek: Radzyniu Podlaskim i Parczewie (woj. lubelskie), Chojnicach (woj. pomorskie), Młynarach (woj. warmińsko-mazurskie).

pokaż
© hochland polska
Polska
Akademia Hochland Professional już działa!
© hochland polska

Wystartowała Akademia Hochland Professional. Ten innowacyjny program skierowany jest do profesjonalistów z branży HoReCa, którzy chcą rozwijać biznes, poszerzać horyzonty, wzbogacać swoją ofertę i poznawać nowe przepisy oraz trendy rynkowe, a na co dzień pracują z produktami Hochland Professional.

pokaż
© danone
Polska
Zdrowie bieruńskich seniorów w centrum uwagi
© danone

Dbanie o własne zdrowie i dobrostan oraz budowanie odpowiednich nawyków żywieniowych u seniorów były głównymi tematami konferencji „Zdrowie Seniora w Centrum Uwagi”, która 15 marca odbyła się w Domu Kultury Gama w Bieruniu. Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta Bierunia, a jego partnerami zostały firmy działające w regionie: Danone, Galen Ortopedia i Multimed. Seniorzy mieli też okazję czerpać inspiracje kulinarne od znanego na Śląsku szefa kuchni, Remigiusza Rączki, który do stworzenia potraw wykorzystał produkty, jakie powstają w bieruńskiej fabryce serków i jogurtów Danone.

pokaż
© łowicz (osm)
Polska
Otwarcie nowego budynku biurowego w mleczarni Łowicz (OSM)
© łowicz (osm)

20 marca 2024 r. Zarząd mleczarni Łowicz (OSM) wraz z Przewodniczącym Rady Nadzorczej uroczyście otworzyli budynek biurowy na ul. Przemysłowej 3. Wydarzenie odbyło się w oficjalnej atmosferze. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Łowicza na czele z Burmistrzem Krzysztofem Janem Kalińskim, przedstawiciele władz powiatu łowickiego na czele ze  Starostą Marcinem Kosiorkiem oraz Członkowie Rady Nadzorczej OSM Łowicz.

pokaż
© pim
Unia Europejska
Agnieszka Maliszewska gościem honorowym 51. Kongresu Związku Spółdzielczego Słowenii
© pim

W miejscowości Portorož, położonej na malowniczym słoweńskim wybrzeżu w dniach 13-14 marca odbywał się 51. Kongres Związku Spółdzielczego Słowenii, do udziału w którym została zaproszona Agnieszka Maliszewska – dyrektor biura Polskiej Izby Mleka, pierwsza wiceprezydent COGECA. W wydarzeniu wzięli udział prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele słoweńskich spółdzielni, organizacji rolniczych, a także eksperci i politycy, w tym między innymi Minister Rolnictwa, Leśnictwa i Żywności Mateja Čalušić.

pokaż
© polska izba mleka
Polska
Białka mleka coraz istotniejsze dla konsumentów
© polska izba mleka

– Polskie produkty mleczarskie coraz częściej są dedykowane konkretnym odbiorcom: kobietom, mężczyznom, seniorom, osobom aktywnym fizycznie czy borykającym się z różnymi dysfunkcjami organizmu – powiedziała dr hab. inż. Justyna Żulewska, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. – Można powiedzieć, że są szyte na miarę. Myślę, że na przestrzeni lat coraz więcej konsumentów będzie kierować się słowami Hipokratesa: „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

pokaż
Polska
Nagroda dla Almette w kategorii Serek kanapkowy!

Już po raz 9. został przeprowadzony Plebiscyt Czytamy Etykiety, podczas którego społeczność – użytkownicy serwisu czytamyetykiety.pl, kilkuset tysięczna grupa fanów w mediach społecznościowych – wyłoniła w głosowaniu internetowym najlepsze produkty spożywcze i kosmetyczne 2023 roku. Uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów plebiscytu odbyła się 12 marca w Warszawie. W tym roku puszysty serek twarogowy Almette z czosnkiem niedźwiedzim zwyciężył w kategorii Serek kanapkowy.

pokaż
© mlekpol (sm)
Mlekpol (SM) w jubileuszowej edycji „Doradcy Smaku”
© mlekpol (sm)

Wystartowała właśnie 20. odsłona „Doradcy Smaku” – jednego z najpopularniejszych programów kulinarnych w Polsce! O kuchenne inspiracje z wykorzystaniem produktów Mlekpolu zadba niezastąpiony Michel Moran, który do gotowania wykorzysta m.in. sery żółte, Dipy śmietanowe typu crème fraiche, Maślankę Mrągowską, śmietanę Łaciatą czy twarogi Mazurski Smak. 

pokaż
© hochland polska
Hochland pomaga Słodkiej Polsce w realizacji marzeń!
© hochland polska

Słodka Polska to reprezentacja Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej. Projekt od lat wspiera firma Hochland Polska współpracując z Mikołajem Illukowiczem – koordynatorem projektu i prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą „CukierAsy”. Teraz przed młodymi zawodnikami kolejne wyzwania – mecz z piłkarzami Akademii Manchesteru City oraz pierwsze spotkanie międzynarodowe pomiędzy Niemcami a Polską.

pokaż
© hochland polska
Hochland Polska przechodzi na SAP o nazwie S/4HANA
© hochland polska

W 2019 r. Grupa Hochland rozpoczęła prace nad największą międzynarodową operacją w historii firmy związaną z cyfryzacją – przejściem na system SAP o nazwie S/4HANA. W naszym kraju wdrożenie to realizowane jest w ramach projektu o nazwie SAP4Hanka, a pod koniec stycznia  Hochland Polska zakończył z powodzeniem drugi etap testów integracyjnych.

pokaż
© forum mleczarskie
Polska
Nowatorski projekt ochrony krów mlecznych
© forum mleczarskie

Lepsza ochrona zdrowia zwierząt i korzyści dla hodowców – temu ma służyć innowacyjny projekt ubezpieczenia krów mlecznych z wykorzystaniem mikrochipów. Urządzenia pozwalają na zdalne monitorowanie stanu zdrowia bydła i ich otoczenia.

pokaż
© hochland polska
Hochland Cremette nagrodzone na Expo Sweet 2024
© hochland polska

W tegorocznej edycji konkursu „Przeglądu Piekarskiego i Cukierniczego”, który odbył się tradycyjnie podczas targów Expo Sweet, ser Hochland Cremette otrzymał tytuł Hitu Cukierniczego. Targi Sweet Expo 2024 to największe i najsłodsze źródło wiedzy oraz inspiracji w Polsce. Nie mogło na nich zabraknąć stoiska Hochland Professional, czyli działu oferującego produkty i profesjonalne rozwiązania przeznaczone dla branży HoReCa.

pokaż
© hochland polska
Polska
Dostawcy Mleka w Hochland Polska
© hochland polska

Hochland Polska skupuje mleko od ponad 500 dostawców z rejonów zwanych „zielonymi płucami Polski”. Podstawą tej współpracy jest partnerstwo i stałe poszerzanie kompetencji w zakresie zrównoważonej produkcji. Spotkania szkoleniowe dla dostawców mleka są w Hochland tradycją – odbywają się od około 20 lat, a już w marcu rusza Akademia Nowoczesnego Hodowcy.

pokaż
Strona 1 z 144