Komunikaty prasowe wszystkich: 2 843

Strona 1 z 143
© hochland polska
Hochland na Expo Sweet 2024
© hochland polska

W warszawskim Centrum Expo XXI trwają największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej – Expo Sweet. Wśród niemal 200 wystawców nie zabrakło stoiska Hochland Professional, czyli działu oferującego produkty i profesjonalne rozwiązania przeznaczone dla branży HoReCa.

pokaż
© spomlek (sm)
Polska
Serenada otwiera kącik zabaw w lęborskim szpitalu
© spomlek (sm)

W ramach ogólnopolskiej akcji Serenada dla dzieci, oficjalnie w piątek 16 lutego otwarto Serenadowy kącik zabaw na oddziale pediatrycznym lęborskiego szpitala. Ta inicjatywa stanowi rezultat ogromnego zaangażowania głównie mieszkańców powiatu i ich rodzin, znajomych, którzy poprzez oddanie głosów na SPS ZOZ w Lęborku w konkursie Serenady umożliwili realizację tego projektu.

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Mlekpol (SM) na targach Gulfood 2024 w Dubaju 
© mlekpol (sm)

– Produkty Mlekpolu docierają do ponad 100 państw na całym globie, jednak wyraźnie widzimy, że zapotrzebowanie na nabiał rośnie, szczególnie w regionach z niedostatecznie rozwiniętą produkcją własną i zmagających się z zagrożeniem, jakim jest susza. Odwiedzający nasze stoisko zainteresowani są głównie wyrobami o długim terminie przydatności do spożycia, jak mleko UHT, masło, mozzarella czy proszki mleczne. 

pokaż
© spomlek (sm)
Polska
Nowy dyrektor handlu i marketingu w Spomlek (SM)
© spomlek (sm)

Jakub Piwoński 1 lutego objął stanowisko Dyrektora Handlu i Marketingu w Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. Z bogatym doświadczeniem w budowaniu strategii sprzedażowych oraz efektywnych zespołów, Piwoński przynosi ze sobą nie tylko wizję rozwoju, ale także umiejętności we wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

pokaż
© polska izba mleka
Polska
Polska branża mleczarska na targach Gulfood 2024
© polska izba mleka

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj. mleczarnię Spomlek (SM), Piątnica (OSM), Grupę Mlekovita i Poland Food, dzięki realizacji projektu pt. Targi Gulfood, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, można spotkać na targach Gulfood 2024 w Dubaju. Gulfood to największe na świecie doroczne targi żywności i hotelarstwa, które odbywają się w Dubai World Trade Centre. W tegorocznej edycji targów zarejestrowało się ponad 5500 wystawców z ponad 190 krajów.

pokaż
© ryki (sm)
Polska
Mleczarnia Ryki (SM) nagrodziła największych producentów
© ryki (sm)

Okazją ku temu był uroczysty bal zorganizowany 20.01.2024 r. w „Siedlisku na Rozdrożu” w Michowie. Ze względu na dynamiczny wzrost produkcji mleka, tegoroczna uroczystość po raz pierwszy zorganizowana była dla „400 Tysięczników”, czyli dostawców produkujących powyżej 400 tys. litrów mleka rocznie.

pokaż
Polska
Łowicz (OSM) sponsorem nowego formatu TVN „MasterChef Nastolatki”

Ruszyły zapowiedzi do nowej odsłony najbardziej popularnego kulinarnego show na świecie, czyli „MasterChefa”, ale tym razem w wersji dla nastolatków! Obok Doroty Szelągowskiej, Michela Morana i Tomasza Jakubiaka w programie zobaczymy też Michała Korkosza, znanego jako „Rozkoszny”.

pokaż
Polska
Euroser Dairy Group: Grikios Halloumi PDO

Grikios Halloumi to oryginalny ser półtwardy produkowany według tradycyjnej receptury cypryjskiej. Ma prosty skład, powstaje z mleka krowiego, owczego i koziego. 

Pod wpływem wysokiej temperatury osiąga pełnię smaku oraz unikalną konsystencję. Jego powierzchnia lekko rumieni się i przypieka, pozwalając delikatnemu wnętrzu nabrać sprężystości. Można go serwować również na zimno. Podobnie jak inne śródziemnomorskie sery jest zwarty, kremowobiały i przyjemnie słony. Dzięki wysokiej zawartości białka oraz umiarkowanej ilości tłuszczu stanowi doskonałe uzupełnienie zrównoważonej diety.  

pokaż
Polska
Bakoma: Nowość w marce Bakoma Men!

Bakoma Men Skyr – pitny jogurt typu islandzkiego to aż 26 gramów białka w funkcjonalnej butelce 300 g. Dostępny w trzech apetycznych, deserowych wariantach smakowych: kokos, pistacja, ciastko z czekoladą.

Jogurty Bakoma Men Skyr nie zawierają dodanego cukru! Są tak skomponowane, aby zaspokoić potrzeby entuzjastów zdrowia i fitnessu, a także osób o wymaganiach dietetycznych. To propozycja dla pragnących prowadzić zdrowy tryb życia bez kompromisów w zakresie smaku.

pokaż
© euroser dairy group
Polska
Euroser Dairy Group: Nagrodzony smak i jakość produktów Dublin Dairy
© euroser dairy group

Dublin Dairy zostało uhonorowane prestiżową nagrodą Superior Taste Award dla dwóch wyjątkowych produktów: Dublin Dairy Irlandzkie masło i Dublin Dairy Irlandzki Cheddar Red w plastrach.

Superior Taste Award to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości w Brukseli. Dublin Dairy ma zaszczyt dołączyć do grona cenionych marek, które zostały docenione za doskonałą jakość i wyjątkowy smak. 

pokaż
Polska
Serek stracciatella Rolmlecz – nowość w ofercie SM Mlekpol

Rodzina serków z krówką Rolmlecz poszerzyła się o kolejny smak! W 2024 roku na sklepowe półki trafił serek stracciatella – z kawałkami czekolady. Serek z krówką to najbardziej rozpoznawalny produkt marki Rolmlecz, który w 2024 roku obchodzi 50-lecie istnienia na polskim rynku. Serek powstaje z najlepszego polskiego mleka, a jego niezmienna receptura jest gwarantem jakości i smaku.   

Znany i lubiany przez kolejne pokolenia konsumentów serek z krówką Rolmlecz dostępny jest obecnie w pięciu wariantach: naturalnym, waniliowym, czekoladowym, truskawkowym i waniliowym z laską wanilii. Do tego grona dołącza właśnie serek Rolmlecz o smaku stracciatella, który z pewnością przypadnie do gustu osobom poszukującym deserowo-przekąskowych produktów mleczarskich o czystym składzie. 

pokaż
Polska
Euroser Dairy Group: Dwie gwiazdki dla bestsellera Goat Farm

Goat Farm Ser kozi Naturalny otrzymał prestiżową nagrodę Międzynarodowego Instytutu Badawczego w Brukselii zajmującego się badaniem jakości produktów spożywczych.

W kolejnej edycji Superior Taste Award, jury w składzie którego znaleźli się światowej klasy szefowie kuchni i somelierzy, ocenili tysiące produktów z całego świata. Goat Farm ser kozi Naturalny otrzymał wysokie noty przekraczające 90% pozytywnych opinii dotyczących smaku, konsystencji oraz wyglądu. 

pokaż
© temar (pph)
Temar (PPH): Marka Veganation nagrodzona złotym godłem
© temar (pph)

Marka Veganation została nagrodzona złotym godłem w programie „Konsumencki Lider Jakości 2023” w kategorii sery wegańskie. Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski program konsumencki, który wyłania najlepsze jakościowo, w opinii konsumentów, marki i firmy dostępne na polskim rynku. W badaniu bierze udział ponad 15 000 respondentów, którzy oceniają produkty pod względem jakości, smaku, wyboru produktów w gamie oraz dostępności.

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland na Expo Sweet 2024
© hochland polska

Największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej – Expo Sweet – zaczną się w tym roku 25 lutego i potrwają 4 dni. Kolejny już raz nie zabraknie na nich stoiska Hochland Professional, na którym promowane będą specjały przygotowane z wykorzystaniem produktów dostępnych w ofercie Food Service Hochland Professional.

pokaż
© hochland polska
Polska
30 lat Hochland w Polsce!
© hochland polska

Firma Hochland Polska oficjalnie powstała w 1993 roku, natomiast produkcję rozpoczęto w niej dwa lata później. Data rocznicy obecności na polskim rynku liczona jest od roku pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami i dlatego właśnie w 2024 Hochland świętuje jubileusz 30-lecia w Polsce!

pokaż
© hochland polska
Polska
Dzielimy się tym, co dobre”. Hochland Polska z wizytą w Piszu
© hochland polska

W ramach trwającej odsłony kampanii „Dzielimy się tym, co dobre”, Hochland Polska zawitał już do dwóch wybranych placówek współpracujących z Programem Pajacyk zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Po spotkaniu w Ćmielowie przyszedł czas na odwiedziny Mazur, a dokładnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu.  

pokaż
© jana (śsm)
Polska
Jana (ŚSM) uzyskała nowy znak
© jana (śsm)

Spółdzielnia Jana (ŚSM) od wielu lat prowadzi produkcję jedynego w swoim rodzaju wyrobu jakim jest Twaróg Solankowy Wędzony. Jego smak, konsystencja, wygląd i zapach są wizytówką tutejszych serowarów. Po wielu miesiącach starań Twaróg Solankowy Wędzony otrzymał znak Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

– Jesteśmy dumni, że ŚSM Jana doprowadziła do przyznania twarogom wędzonym produkowanym tradycyjnie tego znaku – podał Zarząd mleczarni.

pokaż
© spomlek (sm)
Polska
Znamy szpitale, które zwyciężyły i wygrały kąciki zabaw dla dzieci
© spomlek (sm)

Ogromne zaangażowanie i mobilizacja przyczyniły się do zwycięstwa 5 szpitali, które wzięły udział w akcji „Serenada dla dzieci” To do nich trafią, kolorowe, edukacyjne Serenadowe kąciki zabaw. Szósty kącik powstanie w szpitalu w Pasłęku dzięki wspaniałej postawie internautów oraz społeczności lokalnej.

5 lat od powstania projektu, 32 Serenadowe kąciki zabaw, tysiące uśmiechniętych dzieci i zadowolonych rodziców oraz ponad milion oddanych głosów – tak można podsumować ogólnopolską akcję „Serenada dla dzieci”.

pokaż
© polska izba mleka
Polska
Dobrostan zwierząt jest ważny dla konsumentów
© polska izba mleka

Poprawa dobrostanu zwierząt jest jednym z założeń Zielonego Ładu. Prowadzone w ostatnim czasie różne badania w Polsce, Europie i na świecie pokazują, że również konsumentom nie są obojętne warunki, w jakich utrzymywane są zwierzęta i zamierzają zwracać na to uwagę podczas zakupów.

To, że dobrostan zwierząt jest bardzo ważny dla Europejczyków, pokazują wyniki opublikowanego w październiku tego roku badania Eurobarometr (prowadzonego w marcu wśród mieszkańców 27 państw członkowskich UE). Większość badanych – aż 84% – uważa, że dobrostan zwierząt gospodarskich w ich kraju powinien być lepiej chroniony.

pokaż
© forum mleczarskie
Polska
Polska Izba Mleka odwiesza standard „bez GMO”
© forum mleczarskie

Mając na uwadze licznie pojawiające się w ostatnim czasie zapytania, dotyczące możliwości certyfikacji na zgodność z wymaganiami Standardu Polskiej Izby Mleka „bez GMO”, Polska Izba Mleka podjęła decyzję o odwieszeniu programu certyfikacji z dniem 18.12.2023. Certyfikaty, które są ważne terminowo, zostaną reaktywowane.

pokaż
Strona 1 z 143