Komunikaty prasowe wszystkich: 2 891

Strona 1 z 145
© mlekpol (sm)
Polska
Graj w Łaciate i wygrywaj nagrody – dla siebie i dzieci z domu dziecka
© mlekpol (sm)

Już po raz trzeci marka Łaciate zaprasza najmłodszych do ekologicznej zabawy z okazji Dnia Dziecka. Co zrobić, aby wziąć w niej udział? Wystarczy zagrać w interaktywną grę online i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Zdobyte punkty zostaną wymienione na prezenty dla dzieci z domów dziecka, a autorzy najciekawszych zgłoszeń wygrają atrakcyjne upominki.

pokaż
© pim
Polska
Polagra bezpłatna dla branży mleczarskiej
© pim

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na targach Polagra nie ponosząc za to żadnych kosztów. To wszystko dzięki współpracy Polskiej Izby Mleka z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Polska Izba Mleka czyli największa organizacja branży mleczarskiej i Międzynarodowe Targi Poznańskie podpisały umowę o współpracy przy organizacji targów Polagra, które odbędą się w Poznaniu 25–27 września 2024. 

pokaż
© zppm
Polska
Agronomiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego
© zppm

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Agronomiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego“, które odbędzie się w godzinach 11:00 – 13:30, w dniu 23 maja 2024r., w Centrum Konferencyjnym „Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie. 

pokaż
Ruszyły zapisy na 21. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej

Przez ostatnie 20 lat branża mleczarska z sukcesem stawiała czoła wyzwaniom, a Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zmieniło się w konferencję o znaczeniu międzynarodowym z udziałem gości i prelegentów z całego świata. Od 2024 r. konferencja zmieniła nazwę na Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej. 

pokaż
© wprost
Polska
Mlekpol (SM) wśród 50 najlepszych pracodawców tygodnika „Wprost”
© wprost

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol po raz kolejny znalazła się na prestiżowej liście 50 najlepszych pracodawców tygodnika „Wprost”. Zestawienie to ma na celu wyróżnienie polskich firm, które oferują najbardziej stabilne warunki zatrudnienia i troszczą się o swoich pracowników w trudnych czasach wojny za wschodnią granicą oraz inflacji. 

pokaż
Polska
Zmarł prof. Janusz Budny

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 maja 2024 roku zmarł prof. dr hab. inż. Janusz Budny, założyciel i wieloletni Prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego „Energia i Środowisko w Mleczarstwie”, twórca i wieloletni organizator oraz współorganizator konferencji naukowo-technicznej nt. „Problemy gospodarki energią i środowiskiem w mleczarstwie”.

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Serek z krówką Rolmlecz ma już 50 lat!
© mlekpol (sm)

Przez pół wieku na świecie zmieniło się dosłownie wszystko. Wszystko, z wyjątkiem… serka z krówką marki Rolmlecz, którego doskonały smak i idealną konsystencję przez ostatnie 50 lat poznało już kilka pokoleń konsumentów. Z okazji okrągłego jubileuszu tego kultowego produktu Mlekpol w najnowszej kampanii marketingowej zachęca wszystkich do wspólnego świętowania.

pokaż
© mlekpol (sm)
Polska
Mlekpol (SM) partnerem projektu EIT Food Consumer Engagement Labs
© mlekpol (sm)

Często odczuwasz skutki stresu? Zmagasz się z dodatkowymi kilogramami? Chciałbyś odżywiać się zdrowiej i masz pomysł na produkt, który mógłby ci w tym pomóc? Zgłoś się do projektu EIT Food Consumer Engagement Labs i dołącz do kreatywnego zespołu naukowców z Polskiej Akademii Nauk oraz specjalistów z firmy Mlekpol (SM). Może to właśnie Ty wygrasz, a produkt Twojego pomysłu już wkrótce pojawi się na sklepowych półkach?

pokaż
© mlekpol (sm)
Mlekpol wyróżniony w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego
© mlekpol (sm)

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol otrzymała wyróżnienie w kategorii „Wdrażanie Gospodarki Obiegu Zamkniętego” za budowę biogazowni przy zakładowej oczyszczalni ścieków w Grajewie. Finał VII edycji Stena Circular Economy Award odbył się 23 kwietnia w Warszawie, a nagrodę w imieniu firmy odebrała Anna Goliczewska, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju. 

pokaż
© pim
Polska
Działania prośrodowiskowe są ważne, ale potrzeba lepszego przepływu informacji
© pim

– Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uwzględniać trzy aspekty: ekonomiczny, społeczny i środowiskowy – powiedział prof. Robert Kupczyński, Kierownik Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Zrównoważenie produkcji można zapewnić, podejmując działania zmierzające do optymalizacji warunków utrzymania zwierząt, zarządzania fermą przy uwzględnieniu ukierunkowanej profilaktyki. W tym kontekście konieczne jest wdrażanie innowacyjnych technologii związanych z rolnictwem precyzyjnym, takich jak kontrola środowiska, zdrowia zwierząt, żywienia i wydajności.

pokaż
© polska izba mleka
Chiny
Przedstawiciele Misji Wysokiego Szczebla na targach Anuga Shenzhen
© polska izba mleka

Kolejne dni kwietniowej Misji Wysokiego Szczebla mijają bardzo pracowicie. Przedstawiciele delegacji biznesowej w ostatnich dniach przebywają w Shenzhen, gdzie w terminie 24-26 kwietnia br. odbywają się targi Anuga Shenzhen, w związku z czym uczestnicy odwiedzili targi Anuga, polskie oraz europejskie stoiska oraz odbyli spotkania B2B poszerzając wiedzę chińskich kontrahentów na temat polskich produktów mleczarskich. 

pokaż
Polska
Sery Hochland teraz w nowych opakowaniach!

Pyszny smak, kremowa konsystencja, najwyższej jakości mleko i naturalne dodatki – sery Hochland towarzyszą nam już od 3 dekad! Firma Hochland w tym roku świętuje 30-lecie obecności w Polsce. Po sery Hochland najczęściej sięgamy na kanapki, ale doskonale sprawdzają się także jako składnik sosu czy zupy oraz jako dodatek do dań wytrawnych i na słodko. Wszystkie sery marki Hochland mają nowe atrakcyjne opakowania, które pozwalają jeszcze łatwiej odnaleźć je na sklepowej półce!

pokaż
© pim
W Polsce jest zachowany dobrostan zwierząt
© pim

– Warunki w jakich utrzymywane są zwierzęta, wpływają bezpośrednio na ich zdrowie i wartość pozyskiwanych od nich produktów, np. mleka – powiedział prof. Robert Kupczyński, Kierownik Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – Konsumenci oczekują, że produkty będą przede wszystkim bezpieczne pod względem zdrowotnym, a także wysokiej jakości, która będzie powtarzalna. W dużej mierze gwarantuje to właśnie dobrostan zwierząt, jak również wdrażanie dobrych praktyk w produkcji zwierzęcej. 

pokaż
© hochland polska
Polska
5 dobrych praktyk Hochland w raporcie FOB 2023
© hochland polska

Kolejny raz dobre praktyki Hochland Polska dotyczące zrównoważonego rozwoju i CSR zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a co za tym idzie opublikowane w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki.”. Wśród nich znalazły się działania z zakresu kultury organizacyjnej, obszaru  środowiska oraz zaangażowania w edukację dzieci i młodzieży. 

pokaż
© zppm
Polska
ZPPM rusza z kolejnym cyklem bezpłatnych szkoleń dla producentów i przetwórców mleka
© zppm

Już niebawem ruszają bezpłatne szkolenia realizowane przez Związek Polskich Przetwórców Mleka, w ramach dofinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka zadania „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”. Pierwsze z cyklu dziewięciu szkoleń dedykowanych producentom i przetwórcom odbędzie się już 9 maja 2024 r. w Warszawie, a jego temat to „Technologiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego“. 

pokaż
© hochland polska
Polska
Cykl szkoleń „Masterclass" Akademii Hochland Professional
© hochland polska

W ramach Akademii Hochland Professional rozpoczął się cykl szkoleń klienckich w Międzynarodowej Szkole Kulinarnej Ashanti. Pierwsze warsztaty z cukiernictwa bankietowego odbyły się 12 kwietnia. Osoby związane z cukiernictwem i piekarnictwem szkoliły się pod okiem trenerów Macieja Rosińskiego i Mariusza Góreckiego.

pokaż
© pim
Chiny
Agnieszka Maliszewska uczestniczy w Misji Wysokiego Szczebla z komisarzem Wojciechowskim
© pim

Agnieszka Maliszewska, Dyrektor biura Polskiej Izby Mleka, pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA, po raz kolejny została wybrana w skład delegacji biznesowej towarzyszącej Januszowi Wojciechowskiemu, Komisarzowi UE ds Rolnictwa podczas misji wysokiego szczebla do Chin w dniach 21-26 kwietnia 2024 r.

pokaż
© bakoma
Polska
Bakuś Shake
© bakoma

Linia produktów Bakuś Shake & Fun to nowe pitne jogurty dla dzieci. Guma balonowa i wata cukrowa to unikalna formuła połączenia mlecznych napojów i zaskakujących, dziecięcych smaków. Ponadto produkt zawiera formułę zrównoważonego rozwoju: kompleks witamin, wspomagający zarówno fizyczny jak i umysłowy rozwój dziecka.

pokaż
© mlekpol (sm)
Marka Łaciate partnerem tytularnym wyścigów Łaciate Mazury MTB
© mlekpol (sm)

Ta sama formuła, zmieniona nazwa – już w niedzielę 21 kwietnia w Iławie wystartował cykl wyścigów kolarskich Łaciate Mazury MTB, znanych do tej pory jako Milko Mazury MTB. To już 9. edycja tej renomowanej imprezy sportowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Luz Grupa i sponsorowanej m.in. przez mleczarnię Mlekpol (SM).

pokaż
© hochland polska
Polska
Akademia Nowoczesnego Hodowcy z Hochland Polska
© hochland polska

Hochland Polska skupuje mleko od ponad 500 dostawców z rejonów zwanych „zielonymi płucami Polski” wiedząc, że podstawą udanej współpracy jest partnerstwo i stałe zwiększanie kompetencji w zakresie zrównoważonej produkcji. Dlatego firma, we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, zaprosiła dostawców do Akademii Nowoczesnego Hodowcy. Podczas cyklu szkoleń mieli oni szansę na poszerzenie swojej, i tak już ogromnej, wiedzy.

pokaż
Strona 1 z 145