Komunikaty prasowe wszystkich: 2 639

Strona 1 z 132
Polska
Kuchnia: Lactima, serowe hity na karnawał

Dzięki nieskończonym możliwościom zastosowań sery topione Lactima są elementem wielu dań i częstym towarzyszem spotkań. Oferta Lactima zawiera wiele hitowych produktów, które espresowo pomogą urozmaicić każde menu.

Jednym z nich jest  z pewnością Fondue, dip serowy. To super szybki pomysł na oryginalną, karnawałową przekąskę! Wyjątkowe doznania smakowe zapewniają bazowe składniki produktu, roztopiony, gorący ser i białe wino. Wystarczy podgrzać zawartość i jemy ciepłe fondue, maczając kawałki pieczywa, mięs lub warzyw pokrojonych w słupki.

pokaż
Polska
Grupa Polmlek: Do oferty firmy dołączają miksy tłuszczowe do smarowania pieczywa

Od lat dostępne na półkach sklepowych miksy, które są zamiennikiem masła, cieszą się zainteresowaniem kupujących i mają swoją stałą grupę odbiorców. Miksy tłuszczowe Grupy Polmlek mają starannie dopracowaną recepturę. Zawierają tłuszcze roślinne z dodatkiem tłuszczu mlecznego. Są wzbogacone witaminami A, D3, E. Smakują śmietankowo i świeżo, są świetnym dodatkiem do pieczywa, tostów. 

pokaż
© mlekovita
Polska
Mlekovita ponownie bezkonkurencyjna
© mlekovita

Lider mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej w roku jubileuszu 30-lecia licznymi prestiżowymi nagrodami potwierdza właściwie obrany kierunek rozwoju. Po raz kolejny Grupa Mlekovita zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsce w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw. Ranking TOP 100 Przedsiębiorców i Producentów z branży mleczarskiej, w którym Mlekovita także zajęła 1. miejsce, wraz z wynikami konkursu Lider Forum z kolejnymi 7 nagrodami dla produktów firmy opublikowało zaś Forum Mleczarskie Handel.

pokaż
© hochland polska
Polska
Maciej Tomaszewski w Zarządzie Polskiej Izby Mleka
© hochland polska

Podczas listopadowego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Mleka Maciej Tomaszewski, Dyrektor Zarządzający Hochland Polska, został wybrany na nowego członka Zarządu tej organizacji. 
Polska Izba Mleka to jedna z najbardziej wpływowych organizacji branżowych polskiego mleczarstwa, która kładzie nacisk na bieżące trendy i wyzwania w mleczarstwie. Misją Izby jest ścisła współpraca jej członków i partnerów na rzecz rozwoju, kreowania pozytywnego wizerunku i promocji mleczarstwa w Polsce i poza jej granicami. 

pokaż
Uroczyste pożegnanie Piotra Knauera – Dyrektora Generalnego Hochland Polska

Piotr Knauer, dotychczasowy Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Hochland Polska, przechodzi na zasłużoną emeryturę. W związku z tym w siedzibie głównej firmy, na Pastelowej w Poznaniu, odbyło się jego oficjalne pożegnanie. Uroczystości zaplanowano także w fabrykach w Kaźmierzu i w Węgrowie. 

W piątek, 4 listopada, miało miejsce pełne emocji spotkanie w siedzibie głównej Hochland Polska w Poznaniu. Punktualnie o godzinie 14.00 gromkimi brawami zebrani goście powitali Piotra Knauera, który przez 7 lat stał na czele firmy, a teraz przechodzi na zasłużoną emeryturę.

pokaż
© grupa mlekovita
Polska
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Mlekovicie
© grupa mlekovita

Grupa Mlekovita cały rok świętuje 30-lecie marki. Kolejną ku temu okazją było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na cześć Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego połączone z poświęceniem nowych inwestycji, które odbyło się 5 listopada 2022 r. – Ten jubileuszowy rok jest rokiem wyjątkowym dla Mlekovity. Mierzyliśmy się i nadal musimy się mierzyć z wyzwaniami na wielu polach, ale jesteśmy firmą odpowiedzialną i codziennie wywiązujemy się z tego zobowiązania. Cokolwiek nie działoby się w bliższym czy dalszym otoczeniu, dla Mlekovity nie ma innej drogi niż zrównoważony rozwój. Tę misję podzielamy wszyscy w firmie – od rolników – dostawców mleka przez pracowników po kadrę zarządzającą – mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński, inaugurując część oficjalną jubileuszowego spotkania.

 

pokaż
Polska
Mlekpol (SM): Dla prawdziwych koneserów – Senator Emmentaler

Wytwarzany jest z najwyższą starannością wedle najlepszych receptur. Ma elastyczny, złocisty środek, otoczony naturalnie powstałą suchą skórką. Pachnie intensywnie, w smaku jest natomiast delikatnie orzechowy, a w jego przekroju widoczne są regularne oczka. Wybornie prezentuje się na desce serów jako wyszukana przekąska do wina w czasie przyjęcia czy romantycznej kolacji.

pokaż
© grupa mlekovita
Polska
Mlekovita ponownie sięgnęła po najwyższe laury
© grupa mlekovita

– Mlekovita od lat zdobywa zaufanie konsumentów i wyznacza trendy na rynku, proponując najwyższej jakości produkty mleczarskie. Dbamy o to, aby nie tylko w polskich domach, ale i na stołach konsumentów na całym świecie nie zabrakło najlepszych polskich wyrobów mleczarskich. Nieustannie poszerzamy także ofertę mlecznych artykułów funkcjonalnych, ekologicznych czy z kategorii premium. Cieszymy się, że doceniane są nie tylko nasze topowe produkty, ale również te innowacyjne – zarówno przez konsumentów, jak i detalistów czy ekspertów branżowych – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

pokaż
Polska
Grupa Polmlek: Masło śmietankowe o zmniejszonej zawartości tłuszczu 60%

Produkt ten jest idealny dla osób, które kochają smak prawdziwego masła i jednocześnie wybierają produkty o obniżonej kaloryczności i zawartości tłuszczu. Masło śmietankowe to naturalne masło produkowane z pasteryzowanej śmietanki. Zawiera tylko tłuszcz mleczny, nie ma w nim dodatków tłuszczy roślinnych. Pyszne śmietankowe masło o obniżonej zawartości tłuszczu doskonale rozsmarowuje się na pieczywie, ma naturalny mleczny zapach i smak.

pokaż
© hochland polska
Hochland Professional na Kongresie Szefów Kuchni i Restauratorów
© hochland polska

12 października, w halach EXPO XXI w Warszawie, odbyła się kolejna edycja Kongresu Szefów Kuchni i Restauratorów. Wystawcy i goście dyskutowali na temat zmieniających się warunków funkcjonowania gastronomii, poruszyli temat kuchni roślinnej i nowych trendów w branży. Stoisko Hochland Professional cieszyło się dużym zainteresowaniem dzięki obecności Mariusza Góreckiego – cukiernika młodego pokolenia, finalisty prestiżowego konkursu Chocolate Chef Competition oraz zwycięzcy Lodziarskich Mistrzostw Polski.

pokaż
© polska izba mleka
Polska
SIAL 2022 – sukces polskiej branży mleczarskiej
© polska izba mleka

W dniach 14-19 października odbyło się największe i najważniejsze na świecie wydarzenie branży spożywczej w 2022 r. – targi SIAL 2022. Polska Izba Mleka zorganizowała wspólne stoisko branży mleczarskiej, w którym brały udział: Grupa Mlekovita, Piątnica (SM), SOT, Spomlek (SM), Bartex, Poland Food, Alima Bis oraz Łowicz (OSM).

Podczas targów ponad 7000 firm prezentowało swoje produkty w 8 halach podzielonych na strefy tematyczne. Stoisko Polskiej Izby Mleka wyróżniało się atrakcyjną zabudową, live cooking i pokazami kulinarnymi z wykorzystaniem polskich produktów mleczarskich, przyciągając przy tym rzeszę odwiedzających.

pokaż
Polska
Mlekpol (SM): Z dipami śmietanowymi typu crème fraiche jest smaczniej

Dipy śmietanowe typu crème fraiche są pełne smaku i gotowe do spożycia, co ponownie zostało zaakcentowane w jesiennej odsłonie kampanii Mlekpol (SM) „Razem smaczniej”. Prezentuje ona zastosowania dipów, które są produktami idealnie nadającymi się do gotowania, zapiekania i duszenia. Dipy będą również towarzyszyć kibicom w trakcie trwania Mundialu, gdyż zawsze są gotowe „do podania”, sprawdzą się do meczowych przekąsek, takich jak warzywne słupki, frytki czy chipsy.

pokaż
Polska
Grupa Polmlek: Jogurt naturalny oraz Kefir naturalny

Jednoporcjowe kubeczki o gramaturze 150 g to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i zdrowy tryb życia. Naturalny smak, prosty skład i dobroczynne żywe kultury bakterii to główne benefity naszych produktów. Produkty fermentowane mają dobry wpływ na mikroflorę jelitową, dzięki temu dbają o odporność ludzkiego organizmu i jego prawidłowe funkcjonowanie. 

pokaż
© polska izba mleka
Polska
Agnieszka Maliszewska uczestnikiem Kongresu Europejskich Rolników 2022
© polska izba mleka

W dniach 12-14 października 2022 w Szybeniku w Chorwacji organizowana jest 10. edycja Kongresu Europejskich Rolników, w której bierze udział Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, Pierwsza Wiceprzewodnicząca Copa-Cogeca. Kongres Europejskich Rolników, organizowany przez Copa-Cogeca jest kluczowym wydarzeniem dla organizacji oraz ich członków, spółdzielni i organizacji rolniczych z całej UE. Przedmiotem dyskusji są takie kwestie jak m.in. walka ze zmianą klimatu, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz podjęcie tematu utraty różnorodności biologicznej, które sprawiły, że Europejski Zielony Ład i powiązane z nim strategie i inicjatywy Komisji Europejskiej znalazły się w centrum debaty politycznej.

pokaż
Polska
Ornua: Kerrygold wprowadza do oferty trzy nowe produkty

Irlandzka marka Kerrygold, kojarzona na rynku polskim z masła solonego i niesolonego oraz szerokiego wyboru serów dojrzewających cheddar wprowadziła do oferty trzy nowe produkty. Masło z ziołami – masło z dodatkiem pietruszki, szczypiorku, cebulki i czosnku, które nadają świeży, lekko pikantny charakter, świetne do grillowania czy pieczywa.

pokaż
© spomlek (sm)
Polska
Serenadowy kącik w Elblągu
© spomlek (sm)

Mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu otrzymali Serenadowy kącik zabaw. Regał wypełniony zabawkami, książkami i puzzlami, edukacyjna wieża zabaw, przy której jednocześnie może bawić się czworo dzieci stymulując rozwój umiejętności manualnych oraz stolik z krzesełkami, gdzie mogą maluchy kolorować serenadowe obrazki.

Kącik zabaw w szpitalu w Elblągu powstał dzięki hojności uczestników tegorocznej Gali konkursu Gospodarstwo Roku organizowanej przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek. Dostawcy mleka wskazali placówkę zdrowia, w której chcieliby stworzyć Serenadowy kącik zabaw. Powstał on w gabinecie lekarza pediatry opieki nocnej i świątecznej. Dzieci przed i po badaniu będą mogły korzystać z zabawek, a rodzice w tym czasie spokojnie wysłuchają zaleceń lekarza.

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland: 150 tys. posiłków dla dzieci w ramach wsparcia Programu Pajacyk
© hochland polska

Niedożywienie dzieci to wciąż duży problem w naszym kraju. Przekłada się on bezpośrednio na rozwój młodego pokolenia, a co za tym idzie może wpływać na jego przyszłość. Marka Hochland od lat aktywnie angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności. Teraz, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzielimy się tym, co dobre”, sfinansuje 150 000 ciepłych posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci. To wynik długofalowej współpracy marki Hochland z Polską Akcją Humanitarną i Programem Pajacyk w ramach której marka Hochland chce wnieść swój wkład w zmniejszenie problemu niedożywienia i jego konsekwencji.

pokaż
© hochland polska
Polska
Festiwal smaków Hochland na targach Polagra 2022
© hochland polska

Hochland uczestniczył w targach Polagra 2022, które – jak co roku, odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ta prestiżowa impreza branży spożywczej miała miejsce w dniach 26-28 września i cieszyła się dużym powodzeniem. Z całego świata przybyło kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów, śledzących trendy konsumenckie oraz poszukujących nowości i inspiracji. 

pokaż
© forum mleczarskie
Polska
Piątnica na najwyższym miejscu w rankingu Best Brands Awards
© forum mleczarskie

Marka Piątnica to obecnie najsilniejsza marka nabiałowa w Polsce, darzona przez konsumentów ogromnym zaufaniem. Potwierdzają to wyniki rankingu Best Brands, w którym Piątnica zajęła 5. miejsce (najwyższe wśród marek mleczarskich) oraz przyznany marce tytuł Superbrands. Integralną częścią każdego z tych plebiscytów były badania konsumenckie, których wyniki pokazują, że Piątnica kojarzona jest z najwyższą jakością, pozytywnymi emocjami, a sięgając po produkty z Piątnicy, konsumenci mają pewność, że wybierają najlepszą ofertę w kategorii.

pokaż
© hochland polska
Polska
Hochland Polska pomaga sprzątać świat!
© hochland polska

Pracownicy Hochland Polska, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu oraz Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym, wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, które brzmi „Wszystkie śmieci są nasze”, wspólnymi siłami uzbierali ponad 20 worków śmieci! Nie zabrakło również ekologicznej gry terenowej, pysznego poczęstunku oraz „Hochlandowych medali” dla uczestników.

pokaż
Strona 1 z 132