Prezentacje firm wszystkich: 57

Strona 1 z 3
Systemy detekcji rentgenowskiej w mleczarstwie

Współczesny przemysł spożywczy stawia przed producentami coraz większe wymagania w zakresie jakości i bezpieczeństwa produktów. W sektorze mleczarskim, gdzie produkty są szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia i niedoskonałości, kluczowe znaczenie ma zachowanie najwyższych standardów jakości. Konsumenci oczekują, że produkty będą nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń. Aby sprostać tym oczekiwaniom, producenci coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie, w tym systemy detekcji rentgenowskiej (detektory X-ray).

pokaż
Nowoczesność w przemysłowej automatyzacji: higieniczny przepływomierz SM Foodmag

Nowy higieniczny przepływomierz z IO-Link od ifm electronic to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do precyzyjnego monitorowania przepływu płynnych i kremowych produktów. Wyposażony w zaawansowane funkcje cyfrowej transmisji danych, eliminuje martwe punkty w procesach produkcyjnych, gwarantując wysoką jakość i bezpieczeństwo. Znajduje zastosowanie w branżach spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej, gdzie higiena i dokładność pomiarów są kluczowe.

pokaż
Grupa Brokerska Unity dba, by mleko się nie rozlało!

Kryzys w branży mleczarskiej jest widoczny. Ubiegły rok branża zakończyła gorszym wynikiem finansowym niż w 2022 r. Koszty działalności przetwórców wzrosły diametralnie, a wiele zakładów boryka się z utrzymaniem płynności finansowej. Rozwiązaniem, które może pomóc zabezpieczyć interesy przedsiębiorstw mleczarskich jest skorzystanie z oferty ubezpieczenia należności dedykowanej dla branży.

pokaż
Identyfikowalność produktu a ślad węglowy

Wszystkie zakłady spożywcze są zobowiązane do monitorowania i raportowania swojego śladu węglowego. Niemniej jednak często wykonują to przy użyciu plików Excel, co może być uciążliwe i czasochłonne. Istnieje jednak możliwość poprawy tego procesu — szybciej, bardziej skutecznie i automatycznie, minimalizując zaangażowanie pracowników. O tych możliwościach rozwiązań informatycznych, zwłaszcza w kontekście śladu węglowego, rozmawiamy z Panem Adrianem Stelmachem, doświadczonym doradcą technologicznym i prezesem firmy explitia, który od lat wspiera zakłady produkcyjne w ich transformacji cyfrowej i optymalizacji operacyjnej.

pokaż
Zaawansowany master IO-Link dla higienicznych zastosowań w przemyśle spożywczym

W odpowiedzi na rosnące wymagania branży spożywczej dotyczące niezawodności, higieny i efektywności procesów, na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie: Master IO-Link od ifm electronic dla zastosowań polowych. Specjalnie zaprojektowany, by spełniać rygorystyczne standardy sektora spożywczego, ten zaawansowany system zapewnia nie tylko bezproblemowe podłączenie wielu urządzeń, ale także gwarantuje optymalizację przesyłania danych procesowych i diagnostycznych.

pokaż
Test integralności wymiennika ciepła jako ekonomiczna metoda zapewnienia jakości

Konserwacja prewencyjna wymienników ciepła jest często postrzegana jako decyzja pomiędzy koniecznością poniesienia wysokich kosztów części zamiennych a dużym ryzykiem problemów jakościowych. 

Bactoforce dostarcza rozwiązanie, które pozwala znacznie zredukować koszty konserwacji zapobiegawczej bez narażania jakości i bezpieczeństwa żywności. 

pokaż
© minebea intec
Minebea Intec - Większa wydajność i najwyższa jakość produktów
© minebea intec

Jak najnowsze technologie ważenia i kontroli skutecznie kształtują zmiany w przemyśle mleczarskim

Przemysł mleczarski od lat stoi przed poważnymi wyzwaniami. Problemy w łańcuchu dostaw, niedobory surowców oraz ich ceny i rosnące koszty energii coraz bardziej obciążają firmy produkcyjne. Równocześnie, ciągłym zmianom podlegają również zachowania konsumentów. Z jednej strony cechuje je oszczędność, z drugiej pojawiają się nowe trendy i świadomość konieczności zrównoważonego rozwoju i odpowiedniej jakości żywności. Maksymalna wydajność i możliwie największa oszczędność zasobów w całym łańcuchu, od hodowli, przez produkcję i pakowanie, są dziś zatem bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej.

pokaż
MuuMap - Optymalizacja transportu w branży mleczarskiej

Firma technologiczna DAC.digital jest twórcą zyskującego coraz większą popularność w polskich mleczarniach systemu MuuMap, będącego połączeniem oprogramowania i dedykowanych urządzeń pokładowych. Opracowane przez nich rozwiązanie pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym procesu zwózki mleka z gospodarstwa do zakładu, co umożliwia szybszy przepływ informacji i poprawienie efektywności pracy pracowników zakładu.

pokaż
Torpol – Podsumowanie 2022

Zmiana wizerunku i strategii marketingowej firmy, efektywna misja gospodarcza, kolejne rynki zbytu i nowe kontrakty, czyli rozwój na arenie międzynarodowej. Rok 2022 w Torpol upłynął pod hasłem Internacjonalizacja – mówi Dariusz Lipski, Prezes Zarządu firmy Torpol.

Projekt Internacjonalizacji to okres wielkich zmian w firmie. Polegały one na dostosowaniu nowoczesnego zakładu do innowacyjnego systemu informatycznego ERP klasy MES, wdrożeniu najlepszych systemów jakości, transformacji wizerunkowej marki i podejmowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

pokaż
Dlaczego przemysł mleczarski coraz chętniej inwestuje w kogenerację?

Coraz więcej zakładów w Polsce wybiera świadomie kogenerację bądź trigenerację. Oszczędność energii, redukcja kosztów za energię elektryczną, której ceny windują w górę, niskoemisyjne źródła energii, to jedne z wielu powodów, które przekonują coraz większe grono do inwestowania.

O zastosowaniu trigeneracji w przemyśle mleczarskim rozmawialiśmy z Ryszardem Piziorem – Prezesem Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie.

pokaż
MonoFlow (re) – ekologiczna alternatywa dla opakowań w branży serowarskiej

Firma Schur Flexibles przygotowała innowacyjne rozwiązanie dla opakowań typu flowpack. Są one przeznaczone do pakowania różnego typu serów. Opakowania są wykonane z laminatów mono – czyli tylko z folii polipropylenowej lub polietylenowej. 

Nowe rozwiązania spełniają najbardziej rygorystyczne normy dotyczące recyklingu i z powodzeniem można nimi zastąpić dotychczasowe wielomateriałowe opakowania od dawna funkcjonujące na rynku. Nowa linia laminatów nadających się do recyklingu nosi nazwę MonoFlow (re).

pokaż
Schur Flexibles – MonoFlow (re) – ekologiczna alternatywa dla opakowań w branży serowarskiej

Firma Schur Flexibles przygotowała innowacyjne rozwiązanie dla opakowań typu flowpack. Są one przeznaczone do pakowania różnego typu serów. Opakowania są wykonane z laminatów mono – czyli tylko z folii polipropylenowej lub polietylenowej. 

Nowe rozwiązania spełniają najbardziej rygorystyczne normy dotyczące recyklingu i z powodzeniem można nimi zastąpić dotychczasowe wielomateriałowe opakowania od dawna funkcjonujące na rynku. Nowa linia laminatów nadających się do recyklingu nosi nazwę MonoFlow (re). 

pokaż
Fundacja ProKarton: Piktogramy na kartonach ułatwią konsumentom segregację

Fundacja ProKarton przygotowała projekt oznaczenia na opakowania kartonowe do płynnej żywności, które ułatwi konsumentom ich poprawną segregację – do żółtego pojemnika. Producenci, wprowadzający na rynek produkty w kartonach, takie jak mleko i produkty mleczne, mogą je wykorzystać na swoich opakowaniach całkowicie bezpłatnie. 

Konsumenci coraz częściej oczekują od firm i marek, aby produkt spożywczy, w tym jego opakowanie, miał jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Według badania „Sustainable brands & retail” aż 91% Polek i Polaków wskazało, że działania firm na rzecz zrównoważonego rozwoju (m.in. recykling) są dla nich ważne.

pokaż
© torpol
Torpol z certyfikatem BRCGS!
© torpol

Z nieukrywaną radością dzielimy się informacją, że spółka TORPOL spełnia kryteria światowego standardu bezpieczeństwa produktu i jakości BRCGS. Długoterminowe działania firmy skoncentrowane są na dążeniach do zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska opakowań, produkowanych zgodnie z przepisami i rekomendacjami.

Nasza praca to nasza pasja, rzetelność oraz nieustanne podsycanie ducha innowacyjności.

W rok 2022 wchodzimy nie tylko z ciekawymi nowościami oferty handlowej spółki czy informacją o uzyskaniu międzynarodowego certyfikatu BRCGS ale również zaproszeniem do odwiedzenia nowoczesnej fabryki opakowań, zlokalizowanej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Szczuczynie. Stworzyliśmy tu miejsce o podwyższonych standardach bezpieczeństwa.

pokaż
Sealed Air: Pakowanie próżniowe serów na maszynie bez komory próżniowej

Sealed Air opracował i opatentował nowatorski, bezobsługowy system do pakowania serów CRYOVAC® SVS45. Jest to automatyczny system do pakowania z ciągłym przepływem produktu, w którym próżnia uzyskiwana jest dzięki efektowi różnicy ciśnień bez konieczności stosowania komory próżniowej. Głównym celem tego przedsięwzięcia była chęć zoptymalizowania procesu pakowania oraz zachowania jakości sera w zakładach mleczarskich.

Unikalny system próżni

Technologia zastosowana w SVS45 marki CRYOVAC® jest nowatorska i unikatowa na rynku. Wykorzystano tu miękką próżnię, a powietrze jest całkowicie usuwane z opakowania w sposób nie naruszający struktury sera. Dzięki temu zachowana jest jakość, smak i wygląd sera. Dodatkowo opakowania sera trafiające na półki sklepowe mają atrakcyjniejszy wygląd. Wszystko to udało się osiągnąć bez stosowania komory próżniowej, która w wielu przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem do pakowania delikatnych produktów, takich jak ser, gdyż może negatywnie wpływać na jego strukturę, wygląd i smak.

pokaż
SIG prezentuje technologię nowej generacji do napełniania żywności i napojów

SIG NEO to techniczne arcydzieło – aseptyczny system nalewania produktów debiutujący z innowacyjnym rodzinnym opakowaniem combivita. SIG NEO jest centralnym elementem platformy nowej generacji firmy SIG i najszybszą na świecie maszyną napełniającą dla rodzinnych opakowań kartonowych z wydajnością do 18 000 szt. na godzinę. SIG NEO ma najlepsze w swojej klasie wskaźniki sterylności i zredukowane zużycie mediów i materiałów eksploatacyjnych – wszystko to przyczynia się do obniżenia całkowitego kosztu posiadania i o 25% niższego śladu węglowego w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.

Najnowsza innowacja firmy SIG w zakresie technologii napełniania stawia na pierwszym planie przyszłe potrzeby producentów żywności i napojów, optymalizując wydajność i pomagając zminimalizować koszty.

pokaż
MonoFlowre – ekologiczna alternatywa dla opakowań w branży serowarskiej

Firma Schur Flexibles przygotowała innowacyjne rozwiązanie dla opakowań typu flowpack. Są one przeznaczone do pakowania różnego typu serów. Opakowania są wykonane z laminatów mono – czyli tylko z folii polipropylenowej lub polietylenowej.

Nowe rozwiązania spełniają najbardziej rygorystyczne normy dotyczące recyklingu i z powodzeniem można nimi zastąpić dotychczasowe wielomateriałowe opakowania od dawna funkcjonujące na rynku. Nowa linia laminatów nadających się do recyklingu nosi nazwę MonoFlowre.

pokaż
SIG: Dlaczego szybkość i elastyczność są ważniejsze niż kiedykolwiek dla branży spożywczej

COVID-19 zwiększa popyt na zdrowe, zrównoważone produkty w różnych przedziałach cenowych, jednocześnie przyspieszając falę nowych przepisów. W związku z tym branża napojowa stoi przed okresem bezprecedensowych wyzwań i rosnących regulacji. Potrzebne są elastyczne systemy i technologie napełniania, które pomogą firmom z FMCG sprostać każdemu nowemu zapotrzebowaniu – szybko i łatwo, bez kompromisów w zakresie dużej wydajności produkcyjnej oraz elastyczności zastosowanych rozwiązań opakowaniowych.

Jak podnieść walory zdrowotne produktu?

Jednym z wyników badania COVID-19 jest fakt, że konsumenci są bardziej świadomi zdrowia, higieny i potrzeby wzmacniania odporności. Poszukują nowych napojów funkcjonalnych, bogatych w składniki odżywcze, o udowodnionych korzyściach zdrowotnych. W tak zmieniających się warunkach rynkowych producenci jeszcze bardziej odczuwają presję czasu i poszukują nowych rozwiązań.

pokaż
SIG: Dlaczego szybkość i elastyczność są ważniejsze niż kiedykolwiek dla branży spożywczej

COVID-19 zwiększa popyt na zdrowe, zrównoważone produkty w różnych przedziałach cenowych, jednocześnie przyspieszając falę nowych przepisów. W związku z tym branża napojowa stoi przed okresem bezprecedensowych wyzwań i rosnących regulacji. Potrzebne są elastyczne systemy i technologie napełniania, które pomogą firmom z FMCG sprostać każdemu nowemu zapotrzebowaniu – szybko i łatwo, bez kompromisów w zakresie dużej wydajności produkcyjnej oraz elastyczności zastosowanych rozwiązań opakowaniowych.

Jak podnieść walory zdrowotne produktu?

Jednym z wyników badania COVID-19 jest fakt, że konsumenci są bardziej świadomi zdrowia, higieny i potrzeby wzmacniania odporności. Poszukują nowych napojów funkcjonalnych, bogatych w składniki odżywcze, o udowodnionych korzyściach zdrowotnych. W tak zmieniających się warunkach rynkowych producenci jeszcze bardziej odczuwają presję czasu i poszukują nowych rozwiązań.

pokaż
20 lat wspólnego doświadczenia na polskim rynku mleczarskim

Ampack GmbH, spółka grupy Syntegon i B. Kołakowski Sp. z o.o., jej agent, świętują jubileusz pomyślnej współpracy

Relacje biznesowe, które trwają dziesiątki lat, są zbudowane na zaufaniu i otwartej komunikacji. Te zasady przyczyniły się do dużego sukcesu firmy Ampack, spółki należącej do grupy Syntegon oraz jej agenta, firmy B. Kołakowski Sp z o.o. W trakcie 20-letniej współpracy na polskim rynku sprzedano ponad 36 maszyn. Bogdan Kołakowski, założyciel Spółki B. Kołakowski, cały czas pamięta początkowe lata współpracy: „Założyłem firmę w 1990 r., a współpracę z Ampackiem rozpocząłem w 2001 r. Na początku moja firma była działalnością jednoosobową, ale w trakcie jej trwania dołączyli do niej moi dwaj synowie, Michał i Paweł, zajmujący się rosnącym gronem klientów. Obecnie utrzymujemy kontakt z 177 producentami z branży mleczarskiej na terenie całej Polski, zapewniając obecność Ampacka na jednym z największych rynków mleczarskich w Europie”.

pokaż
Strona 1 z 3