Torpol z certyfikatem BRCGS!

artykuł sponsorowany

Z nieukrywaną radością dzielimy się informacją, że spółka TORPOL spełnia kryteria światowego standardu bezpieczeństwa produktu i jakości BRCGS. Długoterminowe działania firmy skoncentrowane są na dążeniach do zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska opakowań, produkowanych zgodnie z przepisami i rekomendacjami.Nasza praca to nasza pasja, rzetelność oraz nieustanne podsycanie ducha innowacyjności.

Dariusz Lipski, Prezes Zarządu
© torpol

W rok 2022 wchodzimy nie tylko z ciekawymi nowościami oferty handlowej spółki czy informacją o uzyskaniu międzynarodowego certyfikatu BRCGS ale również zaproszeniem do odwiedzenia nowoczesnej fabryki opakowań, zlokalizowanej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Szczuczynie. Stworzyliśmy tu miejsce o podwyższonych standardach bezpieczeństwa. Przestrzegamy ustalonych zasad i procedur, minimalizując zagrożenia. W procesie produkcji właściwie identyfikujemy ryzyko pozwalające uzyskać to, co powinno dawać wysokiej jakości opakowanie, minimalizując udział czynnika ludzkiego i jego kontakt z opakowaniami. Dbamy o odpowiednie przechowywanie gotowych wyrobów w czystych, suchych pomieszczeniach, odpowiednio przygotowujemy i zabezpieczamy do transportu. Systematycznie badamy nasze wyroby pod kątem migracji, wykonujemy badania środowiskowe, kontrolujemy parametry wytrzymałościowe – badając grubości, naprężenia sił zrywających czy przenikalność.


Dzięki współpracy z jedną z największych mleczarni w Polsce wprowadziliśmy na rynek m.in. dwa produkty opakowaniowe, objęte ochroną patentową, mianowicie: wielowarstwowy worek papierowy z folią polietylenową z systemem zamykania na gorąco i/lub szybkiego otwierania HOT LOCK/EASY OPEN oraz worek z folią polietylenową z okienkiem, do konfekcjonowania materiałów sypkich WINDOW SACK. Oferta nasza wzbogacona została jeszcze jednym produktem – wielowarstwowym workiem EKO, z co najmniej jedną warstwą papieru recyklingowego. Wszystkie nowości rekomendujemy obecnym i potencjalnym odbiorcom firmy.

Linie technologiczne, w tym nowoczesna ekstruzja do produkcji folii polietylenowej - produktu o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych, przenikalności tlenu, pary wodnej – obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników zapewniają TORPOL niezależność i samowystarczalność, a tym samym optymalizację kosztów z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Sześciokolorowa, wielkoformatowa drukarnia wyposażona w centralny cylinder to urządzenie nowoczesnej generacji, dzięki któremu TORPOL wykonuje profesjonalne nadruki doskonałej jakości, dostosowując je do konkretnych wymagań klientów.

W ostatnich latach coraz częściej w obszarach zróżnicowanej działalności człowieka zwraca się uwagę na problemy związane z ochroną środowiska i ekologią, dlatego w TORPOL podejmujemy szereg działań, wpisujących się w realizację koncepcji zasad zrównoważonego rozwoju, jak dążenie do wytwarzania opakowań pozbawionych  zanieczyszczeń, gospodarowania odpadami, efektywność energetyczną czy działania na rzecz proekologii, kształtujące świadomość naszych odbiorców czy społeczności lokalnej.

TORPOL to najwyższa jakość bezpiecznych dla branży spożywczej produktów opakowaniowych. To zaangażowanie zespołu ludzi, którzy stanowią najważniejszą część przedsiębiorstwa. TORPOL to także dobre praktyki biznesowe i jasny kodeks etyczny. Pierwszorzędne znaczenie ma u nas szacunek, partnerstwo, transparentność i uczciwość.

Powiązane artykuły