Torpol Laureatem XXIII edycji Programu „Przedsiębiorstwa Fair Play” i zdobywcą Nagrody Specjalnej za Działalność Proekologiczną 2020

artykuł sponsorowany

Jest nam niezmiernie przyjemnie podzielić się informacją, że po raz kolejny Torpol został Laureatem Programu „Przedsiębiorstwa Fair Play” i otrzymał Certyfikat Jakości Biznesu 2020. Pragniemy podkreślić, że na to wyróżnienie pracujemy cały rok budując relację z pracownikami, kontrahentami i społecznością lokalną, co też czynimy z dużą świadomością. Te właśnie obszary corocznie podlegają badaniu audytora podczas wizyty weryfikującej przedsiębiorstwo. Jesteśmy zdania, że najwyższą wartością tego prestiżowego programu jest możliwość znalezienia się w gronie firm dla których rzetelność biznesowa i zasady etyki są najważniejsze. Kiedyś Richard Branson, założyciel konglomeratu około 400 firm powiedział, cyt. „Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o Twoich klientów”. I tak właśnie jest w naszej firmie. Wychodzimy z założenia, że klient dokonując zakupów najpierw przekonuje się do osoby z którą rozmawia, później do firmy, a następnie do produktu. Pracujemy stale się ucząc, próbując, niekiedy zaliczając wpadki, ale nie byłoby żarówki, gdyby nie upór Edisona. Nie ograniczamy własnych możliwości nawet, gdy sami początkowo nie mamy przekonania, uważamy, że jesteśmy ludźmi, którzy mogą zmieniać branżę w której funkcjonują, poprzez odrzucenie własnych blokad, uprzedzeń i podejmowanie wysiłków, by tworzyć nowe produkty przeznaczone dla wymagającej branży spożywczej.


Dariusz Lipski, Prezes Zarządu
© torpol

Nagroda „Przedsiębiorstwa Fair Play” to rzetelność, marka, opiniotwórczość i transparentność. Właśnie tacy chcemy pozostać, właśnie te kierunki stale wzmacniać, budując pozytywny wizerunek polskiego przedsiębiorcy. Certyfikat ten, w naszej ocenie, stanowi jasny przekaz, że nasza firma jest firmą godną zaufania, partnerem, z którym można wiązać się na lata.

Promujemy zachowania etyczne, dbamy o kształtowanie relacji z lokalną społecznością poprzez wspieranie różnych inicjatyw oddolnych czy pomoc instytucjom samorządowym w tym trudnym czasie wirusa SARS-CoV-2, przekazując darowizny rzeczowe w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy funkcjonariuszy służb mundurowych czy medycznych. Wspieramy różne zbiórki na rzecz ciężko chorych dzieci, czynnie uczestnicząc w akcjach pomocowych. To nasza codzienność, czujemy się w obowiązku zauważania potrzeb innych, nie przechodzenia obok bezsilności.

Certyfikat „Przedsiębiorcy Fair Play” to w tym roku dodatkowy powód do radości, bowiem otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną za działalność proekologiczną 2020. Cieszy nasz fakt, że Kapituła Programu doceniła nasze starania. Pomysł na wprowadzenie do oferty firmy produktu eko, zrodził się w naszych głowach już dosyć dawno, analizowaliśmy argumenty i w tym roku podjęliśmy decyzję o jego wprowadzeniu na rynek i promocji produktów worków ekologicznych – Eko Sack, z co najmniej jedną warstwą papieru recyklingowego, wyprodukowanego z najwyższą dbałością o środowisko naturalne. Zainteresowanie produktami staje się coraz bardziej widoczne, co cieszy nas producentów i pokazuje, w którym kierunku podążają nasi odbiorcy. Upowszechniając działalność ekologiczną w biznesie zachęcamy do promowania zachowań proekologicznych wśród najmłodszych. Właśnie dla nich i z nimi zorganizowaliśmy wydarzenie edukacyjno-kulturalne ph. „Opakujemy Twój biznes w naturę”. Ogłosiliśmy powiatowy konkurs plastyczny, przeprowadziliśmy kampanię ekologiczną, zorganizowaliśmy we współpracy z urzędem miejskim w Szczuczynie happening eko, akcentując obecność Torpol na przemysłowej mapie tego regionu. Zadbaliśmy o walory edukacyjne i rozrywkę, były zabawy zręcznościowe z nagrodami, ulotki o segregowaniu odpadów, wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu na najładniejsze imię dla firmowej maskotki, która otrzymała imię Workuś, zaprosiliśmy dziecięco-młodzieżowe zespoły ludowe i formację wokalno-instrumentalną Dagadana. Obdarowaliśmy przybyłych sadzonkami drzewek, smakowaliśmy lokalne produkty, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych wsi, podziwiając jednocześnie kunszt rękodzielników. Specjalnie zaprojektowane gadżety ekologiczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zwracały uwagę na ich funkcjonalność w codziennym życiu.

© torpol

Zaangażowanie firmy w dbałość o ekologię to przede wszystkim wprowadzenie planu długoterminowego, wynikającego z przepisów prawa środowiskowego, minimalizowanie ilości odpadów i energii, gospodarowanie nimi zgodnie z prawem, zmniejszanie ich ilości w procesach przygotowania produkcji wytwórczych, czego wartością dodaną jest zwiększona efektywność i poprawa oddziaływania na środowisko. Zachęcamy innych przedsiębiorców do uczestnictwa w Programie, dla nas udział stał się wieloletnią tradycją.


Powiązane artykuły