100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Aktualności: świat (wszystkich: 3140, strona 3 z 210)

Włochy: Wyniki mleczarni Granarolo w 2019 r. pod presją malejących cen

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-24 10:56:48

Wyniki finansowe czołowej włoskiej mleczarni za 2019 r. wyniosły 1,317 mld euro przychodów ze sprzedaży, co stanowiło +1,2% w stosunku do roku wcześniejszego. Jak wskazuje zarząd mleczarni, rynek w ubiegłym roku charakteryzował się deflacją cenową i spadkiem wolumenów.

czytaj więcej »

Chiny: Największy producent probiotyków zbuduje swój największy zakład mleczarski

Źródło: chinadaily   Dodano: 2020-04-24 10:35:48

W marcu br pisaliśmy tutaj o inwestycji giganta mleczarskiego w Chinach. Teraz inna firma: Yakult, podpisała umowę o rozbudowie swojego zakładu w Wuxi (prowincja Jiangsu). Będzie to największy zakład tej firmy na świecie. 

czytaj więcej »

© sig

SIG jako preferowany dostawca dla nowego zakładu produkcyjnego spółdzielni mleczarskiej Hochwald

Źródło: SIG   Dodano: 2020-04-23 22:56:59

SIG odegra istotną rolę w jednym z największych europejskich projektów typu greenfield w segmencie mleka UHT, realizowanym przez Hochwald, lidera wśród niemieckich spółdzielni mleczarskich.

W ramach tego ogromnego projektu Hochwald zbuduje nowy zakład, który od 2022  r. będzie w stanie wyprodukować 800 milionów litrów mleka rocznie. Portfolio produktów obejmie mleko UHT, śmietanę, mleko skondensowane i mleko smakowe, dedykowane zarówno na rynek europejski jaki i na rynki eksportowe Chin, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

czytaj więcej »

USA: Sprzedaż aktywów Dean Foods. Nie wszystko poszło dobrze

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-22 10:57:14

O transakcji na mleczarskim szczycie w USA pisaliśmy tutaj.

Tymczasem już po samym akcie sprzedaży posiadanych zakładów mleczarskich do Dairy Farmers of America i Prairie Farms Dairy, okazuje się, że pozostałe transakcje z mniejszymi podmiotami dotyczące lokalnych zakładów, nie zawsze udało się dopiąć.

Mleczarnia Dean Foods poinformowała, że jeden z drobniejszych nabywców, firma Industrial Realty Group odstąpiła od umowy zakupu zakładu Meadow Gold na Hawajach. Oznacza to konieczność zamknięcia dwóch lokalizacji: Hilo i Honolulu do końca kwietnia.

czytaj więcej »

Intermarché korzysta z nowego oprogramowania by wspomóc marki własne

Źródło: PLMA   Dodano: 2020-04-21 09:45:24

Intermarché korzysta z nowego programu, aby pomóc we wprowadzaniu produktów marek własnych. Firma wyjaśnia: – Mamy tendencję do utrzymywania niektórych produktów zbyt długo, gdy nie ma sukcesu, a to kanibalizuje kategorię. Teraz sprzedaż jest analizowana po 3, 6, 9 i 12 miesiącach z oceną opartą na ich wynikach. Takie podejście pozwoliło nam zracjonalizować naszą prywatną markę, modyfikując pewne referencje lub usuwając produkty, które nie generowały wystarczającej sprzedaży.

czytaj więcej »

Agrana jest znana w Polsce z dostaw przetworów owocowych do produktów fermentowanych i serków © forum mleczarskie

Agrana rozpoczęła produkcję środków dezynfekujących

Źródło: USDA   Dodano: 2020-04-21 09:29:04

Epidemia koronawirusa spowodowała poważne niedobory środków dezynfekujących na całym świecie. To dlatego austriacka firma Agrana znana przede wszystkim z produkcji wsadów owocowych do produktów mleczarskich, koncentratów owocowych, pasz i skrobi, postanowiła wykorzystać własną produkcję bioetanolu do produkcji środków dezynfekujących. Jak donosi USDA, instalacja bioetanolu w Pischelsdorf w Dolnej Austrii została niedawno zatwierdzona do produkcji środków dezynfekujących. Podobnie zakład przetwórstwa owoców w Kröllendof w Dolnej Austrii.

czytaj więcej »

Chiny: Mengniu Dairy rozwija się w szybkim tempie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-18 12:17:22

Wyniki finansowe Mengniu, największej formy mleczarskiej w Chinach pokazują, że w 2019 r. mleczarnia odnotowała 14,6% wzrost obrotów liczonych w walucie lokalnej. Obrót po przeliczeniu na walutę unijną to 10,313 mld euro. 85% sprzedaży stanowiło mleko płynne, którego sprzedano 14,3% więcej niż w 2018 r. Jeffrey Minfang Lu, Dyrektor Generalny Mengniu zwrócił uwagę na doskonały wynik jaki osiągnęło świeże mleko marki Błyszcząca Łąka, którego sprzedaż wzrosła o 500%.

Cechą charakterystyczną działalności Mengniu był wysoki udział kanału e-commerce, w sprzedaży ogółem, który przyniósł mleczarni prawie 27% obrotów. Plasuje to mleczarnię w czołówce branży w rankingu sprzedaży przez internet.

czytaj więcej »

Kaufland dołącza do kampanii „Too Good To Go” dla kategorii mleka świeżego

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 10:30:44

„Czy nadal jest jadalny, czy lepiej wyrzucić?” klienci sieci handlowej Kaufland są zachęcani do sprawdzenia we własnym zakresie czy produkt nadaje się nadal do spożycia mimo upływu terminu przydatności do spożycia. To część kampanii przeciw marnowaniu żywności.

Od teraz data przydatności do spożycia na świeżym mleku własnej marki Kaufland K-Classic będzie uzupełniona notatką „Często dobre na dłużej”. Kaufland bierze udział w kampanii firmy „Too Good To Go” i dąży do zmniejszenia marnotrawienia żywności.

– Wiele produktów spożywczych można spożyć po upływie terminu przydatności do spożycia, ale konsumenci wolą je wyrzucić. Dlatego każdy z nas powinien nie tylko patrzeć na termin, ale zaufać własnym zmysłom i zadać sobie pytanie, czy odpowiednio wyglądające, pachną ce i smakujące powinno się wyrzucać – mówi Lavinia Kochański, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kaufland w Niemczech.

czytaj więcej »

Indie: Mleczarski tygrys z 17% wzrostem sprzedaży

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 10:07:05

Spółdzielnia mleczarska Gujarat (AMUL) wraz z 18 związkami członkowskimi osiągnęła obrót w przeliczeniu z crores na rupie i na walutę unijną w wysokości 4,626 mld euro. Gujarat od kilkunastu lat rozwija się niezwykle szybko, dzięki wchodzeniu na kolejne lokalne rynki w Indiach. Ciągłe powiększanie skupu, inwestowanie w rozwój dotąd bardzo małych stad, inwestowanie w technologię i technikę produkcji wraz z ekspansją terytorialną przynosi w każdym roku przynajmniej kilkunastoprocentowy wzrost obrotów firmy.

Indie to drugi najludniejszy kraj świata z liczbą 1,35 mld mieszkańców. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się obok Chin rynków mleczarskich na świecie.

czytaj więcej »

Arabia Saudyjska: Almarai pracuje na maksymalnych mocach wytwórczych

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 09:38:44

Największy saudyjski producent nabiału i żywności jednocześnie o obrotach rocznych 3,52 mld euro (po przeliczeniu z saudyjskiego riala) poinformował o makdymalnym wykorzystaniu mocy przetwórczych podległych zakładów, aby zapewnić wyżywienie wszystkich obywateli Królestwa.

Przemawiając na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Almarai, książę Nayef bin Sultan bin Muhammad bin Saud Al Kabeer powiedział – Nasza firma jest świadoma powierzonej jej roli w okolicznościach, przez które przechodzi nasz kraj i świat. Wyczuwając swoją odpowiedzialność i kluczową rolę jako jednego z najważniejszych filarów systemu bezpieczeństwa żywności w Królestwie, firma działa z pełną wydajnością produkcji i logistyki, aby zapewnić, że jej produkty docierają do konsumentów we wszystkich regionach Królestwa – dodał.

czytaj więcej »

Ornua poprawiła wynik finansowy

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-14 14:56:46

Wyniki finansowe mleczarni pozostają w cieniu bieżących wydarzeń, niemniej warto zwrócić uwagę na lepiej niż dobre wyniki irlandzkiego giganta. Największy eksporter nabiału w Irlandii opublikował dane finansowe, z których wynika, że zwiększył swój obrót o 11,5% tj. do 2,32 mld euro. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 21,5% do 49 mln euro.

Komentując wyniki 2019 roku, John Jordan, CEO Ornua powiedział: – Z przyjemnością informujemy o dobrych wynikach handlowych w 2019 r., pomimo trudnego globalnego otoczenia charakteryzującego się niepewnością gospodarczą wynikającą z amerykańskich taryf, Brexitu i niestabilności rynku. Po zakończeniu roku ta złożoność handlu znacznie wzrosła z powodu wpływu globalnej pandemii COVID-19.

czytaj więcej »

Francja: Sodiaal notuje duży spadek sprzedaży serów z ChNP w czasie epidemii koronawirusa

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-14 11:34:05

Zamknięcie punktów gastronomicznych to duży problem dla największej francuskiej spółdzielni mleczarskiej. Firma odnotowała bowiem spadek zamówień na sery ze znakiem Chronionej Nazwy Pochodzenia (ChNP) na poziomie od 25% do 80%, w zależności od sera. Firma stara się, aby cały wachlarz serów był dalej dostępny dla konsumentów. W tym celu intensyfikuje rozmowy z dystrybutorami, aby aktywować wszystkie możliwości, aby ponownie zaoferować te sery w detalu, które dostępne były dotąd w znacznej mierze w gastronomii.

czytaj więcej »

USA: Dean Foods sprzedaje aktywa do DFA i Prairie Farms Dairy

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-02 14:59:26

Jak podają amerykańskie media, Dean Foods, największy bankrut mleczarski ostatnich lat, uzgodnił przed sądem sprzedaż swojego majątku. Dairy Farmers of America przejmie aktywa, prawa, udziały i nieruchomości związane z 44 zakładami przetwórczymi za kwotę 433 mln USD. Drugim z największych nabywców jest Prairie Farms Dairy, który nabędzie 8 zakładów i 2 centra dystrybucyjne o wartości 75 mln USD. 

czytaj więcej »

Finlandia: Valio z stabilnym wynikiem za 2019 r.

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-02 14:45:03

Fińska mleczarnia osiągnęła w 2019 r. sprzedaż na poziomie 1,787 mld euro, co oznacza 3% wzrost w stosunku do 2018 r. Na rynku macierzystym wynik poprawiono o 0,5%, a sprzedaż na rynkach międzynarodowych o 7%. Fińska spółdzielnia należy do 4 700 hodowców bydła mlecznego i jest czołową spółdzielnią w Skandynawii obok szwedzko-duńsko-brytyjskiej Arli i norweskiej Tine.

czytaj więcej »

© meiji

Japończycy inwestują w Chinach

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-03-26 11:49:28

Meiji, jedna z największych firm mleczarskich na Dalekim Wschodzie, rozbudowuje linie do produkcji mleka i jogurtu w zakładzie w Suzhou (prowincja Jiangsi) w Chinach. Firma działa od 2013 r. w Suzhou i Tianjin, skąd dostarcza produkty mleczarskie na obszarze wschodnich Chin. Inwestycja jest efektem programu Wizja 2026, który ma na celu ustanowienie fundamentów wzrostu na rynkach zagranicznych, a Chiny są najważniejszym rynkiem Meiji poza wyspami macierzystymi. Wartość tej inwestycji to 2,3 mld jenów czyli 19 mln euro.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij