1. Aktualności
  2. Świat
Brazylia

SIG wzmacnia swoją działalność w Brazylii

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

Dzięki takim markom jak Leite Moça, Nescau Prontinho, Nature's Heart, Nesquik i innym, które stanowią już część bazy klientów SIG w Brazylii, firma ta przejęła w 2024 roku produkcję opakowań z dziobkiem dla linii jogurtów marki Chamyto. Rozwiązanie opakowaniowe, czyli fabrycznie wykonany woreczek z dziobkiem wraz z zamknięciem (SIG CloverCap 85RO) i sprzęt do napełniania, SIG Prime 120, zapewnia lekkie, solidne i łatwe w obsłudze opakowanie, dzięki któremu korzystanie z produktu jest bardzo proste. Oznacza to również, że dzieci otrzymują wsparcie w samodzielnym jedzeniu. 

Jogurt Chamyto o smaku truskawkowym był pierwszym produktem DPA zapakowanym w opakowanie z dziobkiem firmy SIG. Współpraca z DPA Brasil obejmie również opakowania jogurtów owocowych Chamyto z witaminami, Chambinho Recreio i Ninho Lancheirinha.

Vanessa Lima, Menedżer ds. Marketingu w DPA Brasil skomentowała to następująco: – Ważne jest dla nas, aby zaoferować rodzicom i opiekunom linię produktów, która przyczynia się do niezależności dzieci, a opakowanie to zapewnia. Same jogurty Chamyto pozostają niezmienione i zachowują swój smak, jakość i wartości odżywcze.

Thiago Franzin, Dyrektor Sprzedaży opakowań typu Bag-in- Box i z wylewką w firmie SIG: – Dzisiaj wyróżniamy się jako jedyna firma oferująca aseptyczne opakowania kartonowe, worki w pudełku i torebki z dziobkiem z rozwiązaniami do napełniania i pakowania, począwszy od 50 ml aż do zastosowań przemysłowych. Dzięki naszej wysokowydajnej technologii oraz bezpiecznym i elastycznym systemom pakowania jesteśmy przygotowani, aby zaspokoić różnorodne potrzeby brazylijskiego konsumenta przy każdej okazji konsumpcji.

Według Thiago Franzina, SIG dąży do dostarczania kompleksowych rozwiązań, które pozwalają klientom sprostać wymaganiom współczesnego rynku i wzmacniać ich pozycję rynkową. Dodanie Chamyto do nowych opakowań z dziobkiem umacnia obecność SIG na rynku brazylijskim jako dostawcy rozwiązań systemowych opakowaniowych dla przemysłu spożywczego i napojów. Jogurt Chamyto w saszetkach z dziobkiem firmy SIG jest dostępny w wiodących supermarketach w Brazylii.

Założona w 1853 roku firma SIG ma siedzibę w Neuhausen w Szwajcarii i jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Umiejętności i doświadczenie około 9 000 pracowników na całym świecie pozwalają szybko i skutecznie reagować na potrzeby klientów w ponad 100 krajach. W 2023 r. firma SIG wyprodukowała 53 mld opakowań i wygenerowała przychody w wysokości 3,2 mld euro. SIG posiada również rating AA ESG od MSCI, wynik 13,9 (niskie ryzyko) od Sustainalytics, platynową ocenę CSR od EcoVadis i jest uwzględniona w indeksie FTSE4Good.

DPA to wiodąca firma w segmencie chłodzonych produktów mlecznych w Brazylii. W jej portfolio znajdują się jogurty, desery mleczne, mleko fermentowane, petit suisse i twarogi. Przez lata produkty te zdobyły miejsce w sercach Brazylijczyków dzięki kultowym markom, takim jak Chamyto, Chambinho, Chandelle, Nestlé, Nestlé Grego, Nestfit, Molico, Ninho i Neston. W 2023 r. DPA stała się częścią Lactalis Group, francuskiej firmy rodzinnej założonej w 1933 roku przez André Besniera i dziś światowego lidera na rynku mleczarskim, obecnego w 88 krajach, posiadającego ponad 250 fabryk i 85 000 pracowników.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania