1. Aktualności
  2. Polska
Brazylia

Fonterra i Nestlé sprzedają swoje joint venture Grupie Lactalis

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© fonterra

Obie firmy uzgodniły sprzedaż ich brazylijskiego joint venture: firmy Dairy Partners Americas (DPA) francuskiej Grupie Lactalis za 700 mln BRL (około 128 mln euro), z zastrzeżeniem korekt transakcji zamknięcia. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do połowy 2023 r. pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Dyrektor Generalny Fonterry, Miles Hurrell powiedział, że sprzedaż spółki DPA Brazil jest zgodna ze strategią spółdzielni polegającą na priorytetowym traktowaniu biznesu w Nowej Zelandii. – DPA Brazil osiągnęła dojrzałość jako inwestycja, a sprzedaż pozwala nam nadać priorytet naszym biznesom, które są kluczowe dla naszej strategii.

Sprzedaż DPA Brazil została opóźniona z powodów rynkowych związanych z COVID-19. Spółka DPA Brazil była wystawiona na sprzedaż w sprawozdaniach finansowych Fonterry od stycznia 2020 r.

Fonterra i Nestlé stworzyły DPA w 2003 r. w celu produkcji i sprzedaży produktów mlecznych w całej Ameryce Łacińskiej. W 2014 r. spółka joint venture skoncentrowała swoją działalność na Brazylii i chłodzonych produktach mleczarskich.

Fonterra posiada 51% udziałów w spółce, a Nestlé 49%. DPA prowadzi dwa zakłady i zatrudnia 1300 osób. Nestlé, Chamyto, Ninho, Chandelle, Chambinho, Neston i Molico należą do dobrze znanych marek produktów sprzedawanych przez DPA w Brazylii.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania