1. Aktualności
  2. Świat
Unia Europejska

Prognoza rozwoju Arla Foods w 2024 r.

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Arla spodziewa się, że niestabilne warunki rynkowe, napędzane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmniejszona siła nabywcza konsumentów, rozwój sytuacji walutowej oraz napięcia i niepewność geopolityczna, będą nadal wpływać na działalność w 2024 r. Arla spodziewa się, że dynamika wzrostu zaobserwowana w drugiej połowie 2023 r. będzie kontynuowana w pierwszej połowie 2024 r., co będzie skutkować oczekiwanym powrotem do wzrostu napędzanego wolumenem sprzedaży produktów markowych w całym 2024 r. na poziomie 1,0-3,0%, pomimo bardziej niepewnych perspektyw rynku i wzrostu w drugiej połowie roku.

Komentując skutki tego, Peder Tuborgh, Dyrektor Generalny powiedział: – Chociaż spodziewamy się ciągłej zmienności na wielu poziomach, nasze dobre wyniki w drugiej połowie 2023 roku pozwalają nam z dużą pewnością wejść w rok 2024. Niepewność utrzymuje się, ponieważ rosnące niepokoje na całym świecie i związane z nimi spowolnienie gospodarcze mogą potencjalnie negatywnie wpłynąć na naszą działalność. Jednakże Arla ma solidną sytuację finansową, a światowy popyt na nabiał pozostaje duży.

Prognozy przychodów Grupy na rok 2024 wynoszą 13,2-13,7 mld euro, a bardzo zachowawczy poziom prognoz wynika przede wszystkim z niższych cen sprzedaży w porównaniu do wysokich poziomów z początku 2023 r. oraz niekorzystnych skutków walutowych. Udział w zysku netto będzie się mieścić w przedziale od 2,8 do 3,2%, a efektywność w przedziale 85-105 mln euro. Oczekuje się, że dźwignia będzie kształtować się w przedziale 2,4-2,8. 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania