1. Aktualności
  2. Świat
Niemcy

Niemiecki potentat zamyka zakład mleczarski

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© dmk

W odpowiedzi na przyszłe zmniejszenie ilości dostaw surowca Grupa DMK rozważa zaprzestanie produkcji w zakładzie w Dargun. Z tego samego powodu trwają prace nad zamknięciem poszczególnych działów w lokalizacjach Edewecht, Everswinkel i Hohenwestedt. W szczególności wiąże się to ze zmniejszeniem mocy produkcyjnych w fabryce sera w Edewecht, zakładzie odbioru mleka w Everswinkel i suszarni rozpyłowej w Hohenwestedt. 

W ten sposób mleczarnia reaguje na zmieniające się ilości surowca. Ostateczna decyzja o realizacji scenariuszy wymaga zgody Rady Nadzorczej. DMK poinformowało dziś swoich pracowników, aby od samego początku zapewnić maksymalną przejrzystość. DMK gwarantuje kompleksowe wsparcie około 150 pracownikom we wskazanych lokalizacjach. Opisane środki nie mają wpływu na działalność w innych lokalizacjach Grupy DMK, zatrudniającą łącznie około 7 000 pracowników.

– Aby zapewnić przejrzystość dla wszystkich zaangażowanych już na wczesnym etapie, informujemy Państwa dzisiaj w możliwie najwcześniejszym terminie. W rezultacie nie możemy jeszcze przewidzieć dokładnych procesów czasowych. Zmniejszone ilości mleka, dodatkowo spowodowane zakończeniem działalności rolników na przełomie roku 2024/25, nie pozostawiają innego pola do działania na rzecz zrównoważonej kontynuacji obszarów działania. W zależności od ilości dostępnego mleka musimy optymalizować strukturę naszej fabryki i asortyment produktów. Naszym priorytetem będzie jak najlepsze wsparcie pracowników jak najlepsze towarzyszenie im w nową przyszłość – powiedział Ingo Müller, Dyrektor Generalny Grupy DMK.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania