1. Aktualności
  2. Polska
Niemcy

Opakowanie EcoPlus z nakrętką na uwięzi wdrożone w Landliebe 

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sig

Landliebe Molkereiprodukte jest pierwszym producentem na świecie, który wprowadził zamknięcie combiSwift firmy SIG z nasadką na uwięzi. Niemiecka firma mleczarska wprowadziła na rynek w takich opakowaniach mleko UHT w opakowaniach kartonowych combibloc Slimline. Partnerstwo między Landliebe i SIG trwa wiele lat. Landliebe oznacza „miłość do kraju”, a jej produkty inspirowane są krajobrazem i naturą. Marka była również jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na rynek materiał opakowaniowy combibloc EcoPlus firmy SIG bez warstwy aluminium, o mniejszej emisji CO2 i wyższej zawartości surowca odnawialnego.

Wprowadzenie na rynek detaliczny następuje znacznie przed terminem określonym w unijnej dyrektywie w sprawie jednorazowych tworzyw sztucznych, która stanowi, że wszystkie jednorazowe pojemniki na napoje muszą być wyposażone w zakrętki do lipca 2024 r., aby można je było łatwo zutylizować i poddać recyklingowi wraz z resztą opakowania.

Zamknięcie combiSwift TC firmy SIG nie narusza wygody konsumentów i jest bardzo łatwe w użyciu. Ponadto jest kompatybilny z istniejącymi liniami rozlewniczymi i aplikatorami zamykającymi SIG demonstrując elastyczność i zdolność adaptacji rozwiązań pakowania i napełniania SIG dla klientów przy minimalnych kosztach. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo planowania i inwestycji producentom napojów w Europie, którzy muszą przestrzegać wymogów regulacyjnych UE.

Carola Knorr, Dyrektor Marketingu DACH w FrieslandCampina skomentowała – Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej strategii korporacyjnej, a także wartości marki Landliebe. Optymalizacja projektu naszych opakowań do recyklingu jest dla nas priorytetem, dlatego nie chcieliśmy czekać do 2024 r. z wprowadzeniem nakrętek na uwięzi. Jako pierwsi na rynku globalnym już teraz zapewniamy naszym konsumentom wygodne rozwiązanie do picia i nalewania z nakrętką na uwięzi, które mogą następnie zutylizować i poddać recyklingowi wraz z opakowaniem kartonowym. Poświęciliśmy jedną stronę opakowania kartonowego, aby łatwo wyjaśnić korzyści dla użytkowania i ochrony środowiska wynikające z nowej nakrętki na uwięzi.

Frederic Faber, Senior Marketing Manager DACH & ISEEI w SIG dodał: – Nasz partner Landliebe jest ponownie pierwszym, który wprowadza kolejne z naszych innowacyjnych zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Będąc w czołówce branży spożywczej, możemy wspólnie stale ulepszać i optymalizować rozwiązania, które są korzystne dla środowiska. Pierwsze uruchomienie naszego zamknięcia combiSwift TC jest doskonałym przykładem. Nasza gama zamknięć z kapslami na uwięzi upewnia klientów takich jak Landliebe, że pozostajemy właściwym partnerem, który pomoże im spełnić wymogi regulacyjne i rosnące zapotrzebowanie konsumentów i sprzedawców detalicznych na zrównoważone opakowania. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować skuteczne i przyszłościowe rozwiązanie do napełniania, które wykorzystuje nasze nowe nakrętki na uwięzi, bez potrzeby znacznych inwestycji. 

CombiSwift TC firmy SIG jest jedną z trzech innowacji zamykających najpopularniejsze opakowania SIG w Europie. Dodatkowo domeTwist TC jest dostępny dla kopułki do butelek kartonowych SIG, a combiMaxx TC jest dostępny dla rodzinnych opakowań kartonowych SIG.

Warte przeczytania