Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Aktualności: archiwum (wszystkich: 5384, strona 3 z 359)

© grupa polmlek

Grupa Polmlek: Połowa Polaków ogranicza spożycie mięsa i nabiału

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-22 09:49:59

– Rynek konsumencki ewoluuje, zmieniają się trendy, pojawiają się innowacyjne produkty – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu w Grupie Polmlek. – Rośnie świadomość konsumentów, zmieniają się wymogi dotyczące opakowań i samych produktów. Coraz więcej osób rezygnuje z produktów odzwierzęcych w codziennej diecie. Już blisko połowa Polaków ogranicza spożycie mięsa i nabiału, a 1 mln to zdeklarowani weganie lub wegetarianie. Kolejne 2 mln osób planują przejście na dietę wegańską w najbliższym czasie. Ten trend stale rośnie i wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na produkty alternatywne.

czytaj więcej »

© spomlek (sm)

Spomlek (SM): Upadłości w branży mleczarskiej spowodowanych wyłącznie zamknięciem kanału HoReCa raczej nie będzie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-22 09:17:24

Zapytaliśmy Edwarda Bajko, Prezesa Zarządu mleczarni Spomlek (SM) jak ocenia sytuację na rynku mleka w kontekście wylewania mleka w takich krajach jak USA, Kanada, Francja oraz zablokowania sprzedaży w kanale HoReCa, która dotyka producentów dóbr spożywczych poziomu premium

– Wylewanie mleka to na szczęście są dzisiaj jeszcze tylko lokalne incydenty, a nie powszechne zjawisko – mówi Edward Bajko. – Dotyka to mleczarni, które lokowały swoje świeże produkty wyłącznie lub głównie w kanale HoReCa. Ten rynek przestał istnieć w jednej chwili, a nie sposób z dnia na dzień zmienić profil produkcyjny lub ulokować swój produkt na półce sklepowej, jeżeli dotąd się na niej nie było.

czytaj więcej »

Ceny skupu mleka w marcu 2020 r.

Źródło: KZSM Zw. Rew za GUS   Dodano: 2020-04-22 09:02:39

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w marcu 2020 r. wyniosła 136,86 zł/1 hl i była niższa o 0,7% niż w marcu 2019 r. Cena skupu mleka w odniesieniu do lutego 2020 r. była o 0,4% niższa.

Najwyższe ceny w marcu 2020 r. wg województw:

1. lubuskie 141,97 zł/1 hl

2. podlaskie 141,50 zł/1 hl

3. dolnośląskie141,01 zł/1 hl

Najniższe ceny w marcu 2020 r. wg województw:

1. małopolskie 126,56 zł/1 hl

2. łódzkie 129,17 zł/1 hl

3. świętokrzyskie 131,48 zł/1 hl

czytaj więcej »

© bieluch (sm)

Bieluch (SM): Surowca na rynku jest bardzo dużo

Źródło: Jolanta Masiewicz, chelm.naszemiasto.pl   Dodano: 2020-04-21 10:26:36

W wywiadzie dla lokalnego portalu Janusz Mojak, Prezes Zarządu mleczarni Bieluch (SM) wypowiedział się nt. zagrożenia koronawirusem i działania mleczarni w tych trudnych okolicznościach. Jak podkreśla Prezes, trwa eralizacja wcześniej zaplanowanych remontów i inwestycji, choć z racji okoliczności, są one przeorganizowane. W obszarze popytu na produkty spółdzielni obserwuje stabilizację. Sama produkcja przebiega bez zakłóceń. Zakład działa dalej w systemie dwu i trzy zmianowym. W sytuacji epidemii ważne jest, aby pracownicy mieli ze sobą jak najmniej do czynienia: przerwy między zmianami są wydłużone.

czytaj więcej »

Intermarché korzysta z nowego oprogramowania by wspomóc marki własne

Źródło: PLMA   Dodano: 2020-04-21 09:45:24

Intermarché korzysta z nowego programu, aby pomóc we wprowadzaniu produktów marek własnych. Firma wyjaśnia: – Mamy tendencję do utrzymywania niektórych produktów zbyt długo, gdy nie ma sukcesu, a to kanibalizuje kategorię. Teraz sprzedaż jest analizowana po 3, 6, 9 i 12 miesiącach z oceną opartą na ich wynikach. Takie podejście pozwoliło nam zracjonalizować naszą prywatną markę, modyfikując pewne referencje lub usuwając produkty, które nie generowały wystarczającej sprzedaży.

czytaj więcej »

Agrana jest znana w Polsce z dostaw przetworów owocowych do produktów fermentowanych i serków © forum mleczarskie

Agrana rozpoczęła produkcję środków dezynfekujących

Źródło: USDA   Dodano: 2020-04-21 09:29:04

Epidemia koronawirusa spowodowała poważne niedobory środków dezynfekujących na całym świecie. To dlatego austriacka firma Agrana znana przede wszystkim z produkcji wsadów owocowych do produktów mleczarskich, koncentratów owocowych, pasz i skrobi, postanowiła wykorzystać własną produkcję bioetanolu do produkcji środków dezynfekujących. Jak donosi USDA, instalacja bioetanolu w Pischelsdorf w Dolnej Austrii została niedawno zatwierdzona do produkcji środków dezynfekujących. Podobnie zakład przetwórstwa owoców w Kröllendof w Dolnej Austrii.

czytaj więcej »

© forum mleczarskie

Kosów Lacki (OSM): Produkty tradycyjne to wyższe koszty i ograniczona grupa odbiorców

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-20 10:34:25

– Dla klienta hurtowego istotne znaczenie nadal mają cena produktu oraz przyzwyczajenie klienta docelowego do produktu i producenta – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Andrzej Minarczuk, Prezes Zarządu w mleczarni Kosów Lacki (OSM). – Oznakowanie produktu certyfikowanym znakiem Jakość i Tradycja odgrywa rolę wtedy, gdy klient szuka produktu z udokumentowaną produkcją danego wyrobu z niezmienioną recepturą, tradycyjną metodą produkcji. I tu spółdzielnia w Kosowie Lackim się sprawdzi, gdyż posiada takie produkty, zarówno w segmencie twarogów, masła i śmietanki. Istnieją konsumenci, którzy poszukują produktu z tradycjami, pochodzącego od doświadczonego producenta regionalnego i ich grono oraz świadomość, że nie każdy może pochwalić się takim certyfikatem oraz produktem z tradycjami rośnie. Nie jest to jednak nadal wysoki wolumen odbiorców i nie każdy może sobie pozwolić na pokrycie różnicy cenowej w stosunku do produktu masowego – dodaje Prezes Andrzej Minarczuk.

czytaj więcej »

© sertop

Sertop: Trend związany z tradycją rozwija się bardzo intensywnie

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-04-20 10:25:19

– Posiadanie znaków tradycji i jakości to niezwykle pożądany element w produktach mleczarskich – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Anita Kubarska, Brand Manager w firmie Sertop. – To właśnie dlatego, jako polski producent serków topionych z pięćdziesięcioletnią tradycją ich produkcji, zgłosiliśmy nasze produkty do krajowego systemu jakości żywności „Jakość Tradycja” Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego uznanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kapituła Znaku „Jakość Tradycja” z dnia 20 stycznia 2020 r. przyznała na okres trzech lat naszej Firmie uprawnienia do oznaczania znakiem „Jakość Tradycja” produktów: „Ser topiony Gouda” oraz „Ser topiony Złoty Ementaler”, potwierdzając wysoką jakość z uwzględnieniem ich tradycyjnego charakteru.

czytaj więcej »

Chiny: Mengniu Dairy rozwija się w szybkim tempie

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-18 12:17:22

Wyniki finansowe Mengniu, największej formy mleczarskiej w Chinach pokazują, że w 2019 r. mleczarnia odnotowała 14,6% wzrost obrotów liczonych w walucie lokalnej. Obrót po przeliczeniu na walutę unijną to 10,313 mld euro. 85% sprzedaży stanowiło mleko płynne, którego sprzedano 14,3% więcej niż w 2018 r. Jeffrey Minfang Lu, Dyrektor Generalny Mengniu zwrócił uwagę na doskonały wynik jaki osiągnęło świeże mleko marki Błyszcząca Łąka, którego sprzedaż wzrosła o 500%.

Cechą charakterystyczną działalności Mengniu był wysoki udział kanału e-commerce, w sprzedaży ogółem, który przyniósł mleczarni prawie 27% obrotów. Plasuje to mleczarnię w czołówce branży w rankingu sprzedaży przez internet.

czytaj więcej »

© biedronka

Koronawirus: Biedronka apeluje do małych producentów i proponuje współpracę. Siedlce (OSM) skorzystała z tego gestu

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 11:38:19

– Sprawdzony partner na trudne czasy to wartość bezcenna – mówią przedstawciele Biedronki. – Biedronka w trudnych czasach wyciąga pomocną dłoń do małych polskich firm w ramach akcji „Czas na wspieranie małych producentów”. Sieć Biedronka zaprasza do współpracy producentów, którzy do tej pory działali na rynku regionalnie, bądź z racji mniejszego zasięgu swojej działalności, nie byli w stanie osiągnąć skali wymaganej przez największą polską sieć handlową. Teraz jest najlepszy moment na nawiązanie współpracy, która jednocześnie pomoże producentom przejść przez zawirowania gospodarcze. Sieć elastycznie podchodzi do możliwości konkretnych producentów, dopuszczając również współpracę na poziomie regionalnym, z dostawami np. do jednego centrum dystrybucyjnego.

– Do tej pory OSM Siedlce przede wszystkim skupiało się na współpracy z branżą HoReCa, która w obecnie w zasadzie przestała funkcjonować, przez co nie składa zamówień. Gdyby przedstawiciele Biedronki nie skontaktowali się z nami, nie wiem, czy udałoby się utrzymać nam miejsca pracy. W ciągu kilku dni uzgodniliśmy warunki współpracy, a dzięki temu również my utrzymaliśmy naszych dostawców, wśród których są nie tylko rolnicy, ale także producenci opakowań, czy firmy transportowe. Co więcej, zaprezentowaliśmy klientom Biedronki zupełnie nowy produkt, jakim jest Serek Śmietankowy Krimi – mówi Waldemar Szajko, Wiceprezes Siedlce (OSM).

czytaj więcej »

Kaufland dołącza do kampanii „Too Good To Go” dla kategorii mleka świeżego

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 10:30:44

„Czy nadal jest jadalny, czy lepiej wyrzucić?” klienci sieci handlowej Kaufland są zachęcani do sprawdzenia we własnym zakresie czy produkt nadaje się nadal do spożycia mimo upływu terminu przydatności do spożycia. To część kampanii przeciw marnowaniu żywności.

Od teraz data przydatności do spożycia na świeżym mleku własnej marki Kaufland K-Classic będzie uzupełniona notatką „Często dobre na dłużej”. Kaufland bierze udział w kampanii firmy „Too Good To Go” i dąży do zmniejszenia marnotrawienia żywności.

– Wiele produktów spożywczych można spożyć po upływie terminu przydatności do spożycia, ale konsumenci wolą je wyrzucić. Dlatego każdy z nas powinien nie tylko patrzeć na termin, ale zaufać własnym zmysłom i zadać sobie pytanie, czy odpowiednio wyglądające, pachną ce i smakujące powinno się wyrzucać – mówi Lavinia Kochański, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kaufland w Niemczech.

czytaj więcej »

Indie: Mleczarski tygrys z 17% wzrostem sprzedaży

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 10:07:05

Spółdzielnia mleczarska Gujarat (AMUL) wraz z 18 związkami członkowskimi osiągnęła obrót w przeliczeniu z crores na rupie i na walutę unijną w wysokości 4,626 mld euro. Gujarat od kilkunastu lat rozwija się niezwykle szybko, dzięki wchodzeniu na kolejne lokalne rynki w Indiach. Ciągłe powiększanie skupu, inwestowanie w rozwój dotąd bardzo małych stad, inwestowanie w technologię i technikę produkcji wraz z ekspansją terytorialną przynosi w każdym roku przynajmniej kilkunastoprocentowy wzrost obrotów firmy.

Indie to drugi najludniejszy kraj świata z liczbą 1,35 mld mieszkańców. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się obok Chin rynków mleczarskich na świecie.

czytaj więcej »

Arabia Saudyjska: Almarai pracuje na maksymalnych mocach wytwórczych

Źródło: Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-17 09:38:44

Największy saudyjski producent nabiału i żywności jednocześnie o obrotach rocznych 3,52 mld euro (po przeliczeniu z saudyjskiego riala) poinformował o makdymalnym wykorzystaniu mocy przetwórczych podległych zakładów, aby zapewnić wyżywienie wszystkich obywateli Królestwa.

Przemawiając na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Almarai, książę Nayef bin Sultan bin Muhammad bin Saud Al Kabeer powiedział – Nasza firma jest świadoma powierzonej jej roli w okolicznościach, przez które przechodzi nasz kraj i świat. Wyczuwając swoją odpowiedzialność i kluczową rolę jako jednego z najważniejszych filarów systemu bezpieczeństwa żywności w Królestwie, firma działa z pełną wydajnością produkcji i logistyki, aby zapewnić, że jej produkty docierają do konsumentów we wszystkich regionach Królestwa – dodał.

czytaj więcej »

Milkpol ze spadkiem skupu mleka za luty i marzec 2020 r.

Źródło: biznes.interia.pl; Forum Mleczarskie   Dodano: 2020-04-15 10:25:31

Jak podaje portal biznes.interia.pl za raportem bieżącym EBI dla firmy Milkpol za marzec 2020 r., cena skupu surowca mleczarskiego, wykorzystywanego w produkcji realizowanej przez Milkpol, w marcu 2020 roku spadła o 6,1% w stosunku do ubiegłego roku, przy czym ilość skupowanego mleka surowego w stosunku do ilości skupionej w analogicznym okresie roku 2019 spadła o 37,4%; (2) wartość przychodów Spółki ze sprzedaży w marcu 2020 roku, w porównaniu do okresu analogicznego dla roku 2019, spadła o 14,3%.

czytaj więcej »

Zakład w Nowym Targu ze stratą i bez perspektyw na wzrost skupu

Źródło: nowytarg24.tv   Dodano: 2020-04-15 09:51:27

W doniesieniach z Podhala lokalny portal przytacza treść korespondencji pomiędzy Zarządem mleczarni Radomsko (OSM) a MRiRW, która została dalej udostępniona lokalnemu posłowi.

Zarząd mleczarni Radomsko (OSM) zwraca uwagę, że przejęta w 2004 r. mleczarnia w Nowym Targu nie była w stanie samodzielnie funkcjonować z powodów ekonomicznych i technicznych. Prawdziwym problemem jest jednak spadający skup mleka: od 2008 r. spadł on w przeciągu 10 lat o 23%, a prognozy mówią o dalszym 17% spadku. Co więcej poziom skupu znacząco różni się w stosunku do zakładu w Radomsku. Obecnie zakłady te skupują 300 tys. litrów mleka (Radomsko) i 40 tys. litrów mleka (Nowy Targ) dziennie. Moce przetwórcze w Nowym targu to 240 tys. litrów mleka na dobę.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij