1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Sezon grillowy zasysa 60% rocznego wolumenu marki Grikios

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© euroser dairy group

– Sezon grillowy to dla Polaków ulubiony okres w roku ze względu na możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną i znajomymi przy pysznym jedzeniu – powiedziała Forum Mleczarskiemu Paulina Westerby, Brand Manager w Euroser Dairy Group. – Te preferencje istotnie wpływają na dynamiczny wzrost sprzedaży serów sałatkowych w sezonie, podczas którego osiągane jest nawet 60% rocznego wolumenu obrotu marki Grikios. Kategoria serów do sałatek rozwija się na skutek rosnącej świadomości konsumentów korzyści wynikających z właściwego odżywiania.

– Wysokowartościowe składniki, takie jak świeże sezonowe warzywa, owoce oraz nasiona, wzbogacone o dodatek serów sałatkowych, kreują zrównoważone i pożywne potrawy. Dodanie sera do warzyw jest korzystne, ponieważ dostarcza on białka i tłuszczu, niezbędnych dla optymalnej absorpcji pewnych witamin.

– Marka Grikios poleca dwa rodzaje serów solankowych, które wspaniale komponują się z sałatkami. W ofercie dostępne są oryginalne sery feta wykonane z mieszanki mleka koziego i owczego stanowiące bogate źródło składników odżywczych. Feta Grikios dostępna jest w gramaturze 100 g, odpowiedniej na dwie porcje posiłku. Alternatywą dla klasycznej fety jest Grikios Salad Cheese – ser z mleka krowiego o przyjemnym mlecznym smaku i zwartej strukturze, który można pokroić w równą kostkę. Ten rodzaj sera dostępny jest również w wersji miękkiej kostki – wskazała nasza rozmówczyni.

– Drugim rodzajem serów, goszczącym na półkach polskich sklepów stosunkowo od niedawna, są sery typu halloumi. W asortymencie Grikios dostępne są ich dwa warianty. Pierwszy to autentyczne halloumi sprowadzane z Cypru, wytwarzane z mieszanki mleka koziego, owczego oraz krowiego. Jego dużym walorem jest możliwość przypiekania, np. na grillu. Ser uzyskuje rumiany kolor z zewnątrz, zachowując swoją charakterystyczną zwartą strukturę. Drugim wyrobem tego typu dostępnym w naszej ofercie jest Grikios Grill Cheese produkowany z mleka krowiego. Ten rodzaj sera szczególnie przypadł konsumentom do gustu, stając się bestsellerem. Produkty Grikios są dostępne na polskim rynku w szerokiej dystrybucji, co gwarantuje konsumentom łatwy dostęp do ulubionych produktów na sezon grillowy – podsumowała Paulina Westerby, Brand Manager w Euroser Dairy Group.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania