1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mleczarnia Nowy Sącz (OSM) zwiększyła skup i sprzedaż do przemysłu

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
E-sklep mleczarni Nowy Sącz (OSM)
E-sklep mleczarni Nowy Sącz (OSM)
© nowy sącz (osm)

Największymi odbiorcami Spółdzielni Nowy Sącz (OSM) są lokalne sklepy detaliczne: 25%, przemysł 19%, dalej gastronomia 17%, dalej hurtownie i sieci handlowe. Największy skok wartości sprzedaży odnotowano w gastronomii i do przemysłu. W 2022 r. przetworzono 7% mleka więcej w porównaniu do wolumenu z 2021 r. Spółdzielnia wytworzyła z niego przede wszystkim mleko spożywcze, śmietany i śmietanki, mleczne napoje fermentowane, twarogi, bundz krowi i serwatkę zagęszczoną.

Jak dowiaduje się forummleczarskie.pl na inwestycje mleczarnia Nowy Sącz (OSM) wydała 1,36 mln zł. Najwięcej wydano na zakup samochodu cysterny, samochodu chłodni oraz przyłączenie do kanalizacji miejskiej.

Na remonty mleczarnia wydatkowała kwotę 510 tys. zł. Największą część tej kwoty pochłonął remont pomieszczenia produkcyjnego na dziale serowni i serków wędzonych oraz dojrzewalni oraz remonty w dziale produkcji związane z maszynami i urządzeniami.

W 2023 r. mleczarnia planuje zakupić dwie pompy do produktów fermentowanych, wykonać remont instalacji elektrycznej na linii Alborn, wymianę instalacji powrotu kondensatu i inne działania.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania