1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Współczesny konsument poszukuje rozmaitości kulinarnych

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© temar (pph)

– W letnie dni nasza codzienna dieta zmienia się ze względu na dostępność świeżych sezonowych warzyw i owoców. Również z uwagi na wyższą temperaturę poszukujemy lekkich dań, które dostarczą nam energii bez zbędnego obciążania – powiedziała Forum Mleczarskiemu Handel Agata Sowa, Marketing Manager w Temar (PPH). – Dlatego tak często wybieramy sery jako dodatek do letnich potraw. Coraz większa świadomość na temat dobrze zbilansowanej diety wpływa na wybory zakupowe. Sery są źródłem białka oraz wapnia, a także wspaniale wzbogacają smak sałatek i innych dań.

– Spotkania przy grillowych przysmakach to nieodłączny element sezonu, a współczesny konsument coraz częściej poszukuje bardziej zróżnicowanych propozycji kulinarnych, które często inspirowane są daniami z różnych stron świata. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na rosnącą sprzedaż i dostępność serów sałatkowych i grillowych jest wzrost liczby osób, które decydują się na dietę wegetariańską. Przykładem sera najchętniej wybieranego w sezonie jest oryginalne cypryjskie halloumi. Dzięki połączeniu trzech rodzajów mleka i dodatku mięty jego smak jest niepowtarzalny. W swojej ofercie posiadamy halloumi Sirtakis w porcji oraz Alambra w porcji, w plastrach idealnych do burgerów oraz w bloku dla klientów HoReCa. Niezmiennym zainteresowaniem konsumenci obdarzają sery grillowe Sirtakis, które są dostępne w wersji naturalnej, z ziołami i z chilli – dodała Agata Sowa.

– W letnich sałatkach króluje mozzarella, flagowy przykład świeżego sera solankowego. Oferujemy mozzarellę Jäger w kulce oraz w wersji mini, a także Mozzarellę di bufala Campana DOP Michelangelo. Innym przykładem sera sezonowego, którego jakość i smak globalnie docenili konsumenci, jest feta PDO. Charakterystyczna kwaskowatość, intensywny smak i krucha konsystencja to cechy, które wyróżniają oryginalną fetę. W naszym portfolio od lat posiadamy szeroką gamę gramatur fety marki Hotos. Nie zapominajmy, że sery mogą stanowić także samodzielną potrawę. Tutaj szczególnym przykładem w kategorii serów sezonowych jest Baked Camembert. Panierowany przysmak pod wpływem zapiekania lub grillowania nabiera wyjątkowej konsystencji i chrupkości. W naszej ofercie sezonowej znajdują się również inne sery sałatkowe i grillowe, które konsumenci już dziś mogą znaleźć w swoim sklepie. Największe sieci handlowe i hurtownie nabiałowe w Polsce, w Europie Centralnej i Wschodniej wybierają produkty Temar do swojej oferty ze względu na wysoką jakość i oryginalność pochodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.temar.pl. – podsumowała Agata Sowa, Marketing Manager w Temar (PPH).

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania