100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Wywiady (wszytkich: 147, strona 4 z 10)

Szukaj:

Forum Mleczarskie Praktyka 2/2013 (09)
Więcej rekomendacji – więcej sprzedaży, dodano 2014-02-14

Rozmowa z Danutą Mazur i Barbarą Czaplą ze zwycięskiego zespołu w konkursie Top Sprzedawca (2. miejsce) z Krakowa, grudzień 2013

Kiedy ostatni raz wygrały Panie coś na loterii albo w konkursie?
Danuta Mazur: Kiedyś wygrałam kubeczek z firmy Morliny, ale to była dawno.
Barbara Czapla: Przyznam, że nigdy wcześniej nie wygrałam, to niespodzianka.


Forum Mleczarskie Handel 6/2013
Ryki (SM): Konsumpcja serów rośnie, dodano 2014-02-07

Rozmowa z Grzegorzem Kapustą, Wiceprezesem ds. Skupu i Transportu w mleczarni Ryki (SM), grudzień 2013

Rok 2013 upływa pod znakiem wysokich cen surowców oraz wysokich cen produktów finalnych: serów, masła i produktów proszkowych na rynkach międzynarodowych. Jak wpływa to na działanie i rozwój mleczarni Ryki (SM)?
Cena mleka w zakupie jest bardzo wysoka – to zdecydowanie najwyższy poziom cen, jakie płacimy naszym rolnikom (nadmienię, że w Spółdzielni Mleczarskiej Ryki nigdy jeszcze nie było tak wysokiej ceny płaconej za mleko). Za ostatnie 9 miesięcy średnia zapłacona cena wyniosła 1,50 zł brutto za litr, a we wrześniu – 1,65 zł/litr (dodam, że najwięksi dostawcy otrzymali 1,87 zł/litr). Wysoka jest również cena mleka przerzutowego: 1,75-1,85 zł za litr – to również rekordowy poziom.


Forum Mleczarskie Handel 6/2013
Mlekpol (SM): Jesteśmy pionierem, dodano 2014-01-31

Wywiad z Ewą Gromadzką, Kierownikiem Działu Marketingu Mlekpol (SM), listopad 2013

Czy i dlaczego warto budować pozycję marki?
Rzeczywiście Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol ma kilka silnych marek, których pozycja rynkowa jest wysoko oceniania. Silna marka to kapitał firmy, nie tylko w wymiarze ekonomicznym czy wizerunkowym, ale też w aspekcie bycia lub nie wielu firm na rynku. Marka dla klienta – to informacja o jakości i wyjątkowości, a przede wszystkim obietnica konkretnych korzyści. I dotyczy to nie tylko branży mleczarskiej, ale każdego sektora. Bo marka to inwestycja. Zwłaszcza teraz, kiedy mamy coraz większą ekspansję marek własnych, sieciowych, które bardzo agresywnie wkraczają na sklepowe półki. Dlatego ważne jest, by wzmacniać pozycje silnych rodzimych marek. Mlekpol jest pionierem i liderem w budowaniu marek mleczarskich na polskim rynku. Mam tu na myśli przede wszystkim markę Łaciate, która została wykreowana 18 lat temu. Od początku pracowaliśmy nad wyrazistym USP marki, która szybko stała się liderem na rynku mleka UHT, a nawet więcej, na polskim rynku to Łaciate wykreowało mleko UHT. Przez tyle lat Łaciate ma pozycję lidera w tej kategorii. To pozwoliło nam na tworzenie innych produktów pod marką Łaciate, by przedstawiać konsumentowi nową ofertę i nowe produkty.


Forum Mleczarskie Praktyka 2/2013 (09)
Piotr i Paweł: Rola doradztwa rośnie, dodano 2014-01-24

Rozmowa z Joanną Andryschik, przedstawicielką zwycięskiego zespołu w składzie z Karoliną Piejek i Pauliną Szopierą, w konkursie Top Sprzedawca (1. miejsce); z sieci Piotr i Paweł w Pile, grudzień 2013

Czy często uczestniczy Pani w konkursach albo loteriach?
Nigdy, mój mąż znacznie częściej, ale ja nie, razem z koleżankami zadecydowałyśmy o tym, że wyślemy ankietę w konkursie Top Sprzedawca 2012.


Forum Mleczarskie Handel 6/2013
Krasnystaw (OSM): Innowacyjność ma znaczenie, dodano 2014-01-17

Rozmowa z Krzysztofem Bortackim, Kierownikiem Działu Handlu i Marketingu w spółdzielni Krasnystaw (OSM), listopad 2013

Spółdzielnia w Krasnymstawie rozbudowała w tym roku dystrybucję swoich wyrobów. W jaki sposób przekonali Państwo obecnych partnerów handlowych do zacieśnienia współpracy?
Rzeczywiście sezon wiosenno-letni możemy zaliczyć do udanych. Stało się tak, dzięki otwartości ze strony naszych partnerów handlowych na dystrybucję szerszej oferty naszych produktów. Spotkaliśmy się również z zainteresowaniem naszą ofertą ze strony zupełnie nowych kontrahentów krajowych i zagranicznych. O sukcesie zdecydowała przede wszystkim wysoka, powtarzalna jakość produktów w połączeniu z ich innowacyjnością. Dla partnerów handlowych ważna jest rozsądna polityka cenowa producenta, wsparcie marketingowe oraz gwarancja jak najwyższego poziomu realizacji zamówień.


Forum Mleczarskie Handel 5/2013
Hochland Polska: Marka jest źródłem naszej przewagi, dodano 2013-12-13

Rozmowa z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska, październik 2013

Jak zmieniały się w tym roku warunki pracy z handlem, biorąc pod uwagę popyt wewnętrzny i zewnętrzny?
W pracy z handlem absolutnie unikamy schematów, dostosowujemy naszą ofertę i aktywności reklamowe do specyfiki danej marki, wielkości danego segmentu, działań konkurencji oraz grupy docelowej. Na warunki pracy z handlem ma wpływ sytuacja na rynku surowców, która w tym roku nie była stabilna. Rok 2013 to okres wzrostu cen większości surowców, w niektórych przypadkach, jak chociażby masło, do poziomów rekordowych. Z drugiej strony możliwości przełożenia wzrostu kosztów surowców na konsumenta są ograniczone. W związku z tym marże producentów musiały więc spaść, bez względu na formę prowadzonej działalności oraz segment rynku. Oczywiście dostawcy związani sztywnymi kontraktami na dostawy marek własnych są w gorszej sytuacji. W dobie malejących różnic między produktami, to właśnie marka i związana z nią lojalność konsumenta decydują o sukcesie pracy z handlem. Marki własne zawsze związane są z różnymi kompromisami, na które my, jako producent markowy, nie możemy sobie pozwolić. I to przynosi wymierne efekty.


Forum Mleczarskie Biznes 3/2013
GEA Westfalia Separator Polska: Marka to podstawa, dodano 2013-12-05

Rozmowa z Wojciechem Walesieniukiem, Dyrektorem Technicznym w GEA Westfalia Separator Polska, czerwiec 2013

Jak oceniają Państwo dynamikę wydatków inwestycyjnych polskich mleczarni w ostatnich latach oraz w tym roku?
Możemy powiedzieć, że w mleczarstwie w Polsce mamy inwestycje na stałym poziomie od trzech lat. W ostatnim roku zauważamy duże zainteresowanie nowymi wirówkami, ale długa procedura rozpatrywania wniosków o dofinansowanie z funduszy europejskich powoduje znaczne wydłużenie procesu sprzedaży.


Forum Mleczarskie Handel 5/2013
Spomlek (SM): Marka to inwestycja, dodano 2013-11-29

Rozmowa z Edwardem Bajko, Prezesem Zarządu mleczarni Spomlek (SM), wrzesień 2013

Panie Prezesie, jak Pan ocenia jakość serów podpuszczkowych oferowanych w punktach sprzedaży detalicznej w kraju?
Być może mam wyższe wymagania niż statystyczny klient, ale według mnie ta jakość nie zawsze jest najwyższa. Na końcowy efekt wpływa bardzo wiele zmiennych czynników i uzyskanie powtarzalnej najwyższej jakości jest w serowarstwie niezwykle trudne. Słabsze partie produkcyjne zdarzają się nawet najlepszym producentom, ale uczciwość wobec klienta i perspektywiczne myślenie nakazuje przekwalifikowanie takich serów do niższej kategorii i obniżenie ceny. Nie zawsze tak się dzieje, bo pokusa krótkookresowych zysków jest niezwykle silna. W efekcie gorsze sery trafiają na rynek serów markowych i psują obraz całości. Sery o jakości przyzwoitej mają prawo pojawiać się w ofercie przetargów organizowanych przez sieci handlowe, gdy podstawowym kryterium jest cena, bo wtedy jest to świadomy wybór klienta. Takie sery „no name” nie powinny jednak udawać serów o najwyższej jakości.


Forum Mleczarskie Biznes 3/2013
Factory Logistics: Oferujemy mleczarniom elastyczność i zrozumienie, dodano 2013-11-21

Rozmowa z Piotrem Pietrzykowskim, Prezesem Green Factory Logistics, październik 2013

Jak to się stało, że rodzinna, polska firma produkująca warzywa i sprzedająca je w całej Europie, oferuje rozwiązania logistyczne dla branży mleczarskiej?
Historia i powstanie Green Factory Logistics (GFL) są ściśle związane z rozwojem całej grupy kapitałowej Green Factory. W drugiej połowie 2007 r. zarząd grupy Green Factory stanął przed dylematem – czy w ramach rozwoju części grupy odpowiedzialnej za sprzedaż produktów na rynki tradycyjny i nowoczesny zacząć korzystać z usług zewnętrznego operatora logistycznego, czy rozbudować własny dział logistyczny. Rozpoczęto rozmowy z istniejącymi operatorami, ale po przedstawieniu wymagań jakie mają produkty świeże żaden z operatorów nie potrafił przedstawić oferty zapewniającej odpowiednią jakość obsługi logistycznej.


Forum Mleczarskie Handel 5/2013
Czarnków (OSM): Wymagania partnerów rosną, dodano 2013-11-14

Rozmowa z Zofią Just, Wiceprezesem Zarządu w mleczarni Czarnków (OSM), wrzesień 2013

Jakie zjawiska w handlu najlepiej charakteryzują obecną sytuację w hurcie i detalu?
Konsolidacja dwóch największych graczy na rynku hurtowym, rozwój sieci handlowych, powstawanie coraz częściej małych lokalnych sieci zrzeszających kupców powodują sukcesywne zacieśnianie się rynku. Obecnie handel w kategorii nabiałowej odbywa się w coraz cięższych warunkach wymagań i oczekiwań nie tylko kupców sieci handlowych, ale nawet właścicieli mniejszych podmiotów detalicznych, co powoduje często sytuację że konsument nie ma dostępu do jakiegoś produktu z powodu sztucznego jego wyparcia przez inny, który wchodzi „sztucznie” na półkę.


Forum Mleczarskie Handel 4/13
Bielmar (ZT): Jesteśmy na czasie, dodano 2013-10-10

Rozmowa z Aleksandrem Szałajko, Starszym Specjalistą ds. Komunikacji w Bielmar (ZT), sierpień 2013

Bielmar to silny podmiot na polskim rynku tłuszczów do smarowania pieczywa i tłuszczów kulinarnych. Jak Państwo oceniają 2013 rok biorąc pod uwagę komentarze gospodarcze i rzeczywisty popyt na rynku hurtowym oraz detalicznym?
Rynek przechodzi dynamiczne zmiany. Po serii konsolidacji i na skutek wzrostu liczby placówek handlowych, na pozycję liderów sprzedaży/dystrybucji wysuwają tak zwane dyskonty. Konsumenci postrzegają je jako wygodne (nie trzeba spędzać w nich wiele czasu, zapewniają łatwy dojazd i miejsca parkingowe), tanie i oferujące podstawowe produkty w atrakcyjnych cenach. Dyskonty generują mnóstwo marek własnych, obecnie dobrych jakościowo, ale wchodzą w ten sposób w obszary produktów markowych. Łańcuch dystrybucji się skraca w wyniku dążenia do obniżania kosztów. Trudno jednak pogodzić się z faktem, że żegnamy się w ten sposób z tradycyjnym pojęciem łańcucha dystrybucji.


Forum Mleczarskie Handel 4/13
Tesco: Twaróg wciąż ma potencjał, dodano 2013-10-03

Rozmowa z Grzegorzem Postolskim, Menadżerem Działu Zakupów w Tesco, lipiec 2013

Czy Pana zdaniem rok 2013 to dobry rok w detalicznym handlu nabiałem? Jak by Pan ocenił pierwsze 5 miesięcy 2013 r. wobec analogicznego okresu 2012 r.?
Rok 2013 jest trudnym rokiem dla całego rynku FMCG, jednak mimo dużych wyzwań kategoria nabiału jest kategorią stabilną. Aby wykorzystać całkowity potencjał tej kategorii, jako detaliści musimy bardzo dobrze zrozumieć naszych klientów. Jednym z podstawowych kroków jest dopasowanie gamy produktów do odpowiednich formatów sklepów.


Forum Mleczarskie Biznes 3/2013
AarhusKarlshamn Poland: Ucieczka do przodu, dodano 2013-08-14

Rozmowa z Jackiem Gorczycą, Specjalistą ds. fitosteroli w firmie AarhusKarlshamn Poland (AAK), czerwiec 2013

Stanole i sterole roślinne to bardzo atrakcyjny dodatek do nabiału. Jak zmienia się popyt na ten rodzaj dodatków w zachodniej Europie?
Produkty funkcjonalne zawierające sterole bądź stanole roślinne zyskują z roku na rok na popularności – trend ten dotyczy praktycznie wszystkich rynków zachodnioeuropejskich. Segment produktów funkcjonalnych jest jednocześnie – co warte podkreślenia w obecnej sytuacji – w dość dużym stopniu odporny na kryzys ekonomiczny. Taki stan rzeczy wiąże się z wieloma czynnikami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi – zwiększającą się średnią wieku społeczeństw uprzemysłowionych, narażeniem na stres i niesprzyjające warunki środowiskowe, rozwojem chorób cywilizacyjnych, ale również z rosnącą świadomością konsumentów zmieniających swoje nawyki żywieniowe. Pociąga to za sobą umocnienie pozycji nie tylko produktów ze sterolami czy stanolami roślinnymi, ale i całej kategorii produktów określanych jako prozdrowotne bądź „wellness”.


Forum Mleczarskie Biznes 2/2013
Flowcrete Polska: Nie ma klientów lepszych i gorszych, dodano 2013-08-01

Rozmowa z Piotrem Jakóbczakiem, Dyrektorem ds. Sprzedaży w Flowcrete Polska, czerwiec 2013

Dlaczego dobór posadzki w zakładzie mleczarskim jest tak ważną sprawą?
Zakład przetwórstwa mleczarskiego jest specyficznym elementem produkcyjnym sektora rolno-spożywczego. Szczególna specyfika takiego zakładu wynika po pierwsze z faktu znacznego i ciągłego rozwoju przetwórstwa mlecznego w Europie. Obserwujemy zarówno inwestowanie w nowe obiekty tego typu w Polsce, jak i modernizacje zakładów już funkcjonujących, co powoduje wzrost rynku zbytu dla dawców technologii użytecznych w tym sektorze gospodarki, m.in. dla dostawców posadzek żywicznych. Po drugie szczególna specyfika zakładu mleczarskiego związana jest ze skomplikowaną atestacją, zaczynając od samej technologii produkcji, a kończąc na wszelkich aspektach higieny. Uwarunkowania powyższe sugerują użycie technologii przynajmniej dobrej, jak nie najwyższej – zarówno na etapie wyboru technologii produkcji (przetwórstwa), jak i wcześniej – na etapie budowy, bądź modernizacji zakładu, kiedy np. dokonuje się wyboru posadzki.


Forum Mleczarskie Handel 3/2013 (58)
Włoszczowa (OSM): Idzie czas sieci franczyzowych, dodano 2013-07-11

Rozmowa ze Stanisławem Skórą, Prezesem Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM), maj 2013

Panie Prezesie, czy wiosna tego roku jest pomyślna dla polskiego mleczarstwa?
Wiosna w tym roku przyszła wyjątkowo późno i była bardzo kapryśna. Duże zmiany temperatur oraz obfite opady, najpierw śniegu – pamiętamy Święta Wielkanocne, które upłynęły w zimowej scenerii, później ulewne deszcze i grad. Taka aura pogodowa miała ogromny wpływ na produkcję mleka w Polsce. Okazało się bowiem że w okresie styczeń – maj zamiast oczekiwanego wzrostu produkcji mleka miał miejsce spadek sięgający w skali całego kraju prawie 2%. Pod względem sprzedaży wiosna była bardzo dobra, szczególnie jeśli chodzi o sery żółte dojrzewające oraz twarogi. Dzięki dużej aktywności promocyjnej oraz kontraktom eksportowym w marcu br padł kolejny miesięczny rekord sprzedaży w historii naszej firmy i wynosi teraz 37 mln zł.
Ogólnie biorąc pod uwagę sytuację w branży mleczarskiej, I półrocze 2013 roku należy uznać za udane. Ceny głównych produktów mleczarskich zwyżkowały, szczególnie wysoki poziom osiągnęły mleko w proszku oraz masło.


copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij