100 wydanie Forum Mleczarskie Handel
Aktualności kraj Aktualności świat Komunikaty prasowe
Raporty Wywiady Galerie
więcej...
Kampanie Firmy Produkty
Podręcznik serowy ABC Nabiału Kontakt

Komunikaty prasowe (wszystkich: 2303, strona 2 z 154)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© sertop
© sertop

Sertop w programie Fair Play

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-07-17 09:47:34

Tyski producent serków topionych i smażonych po raz 20-sty uczestniczy w programie „Fair Play”. Komisja przyznająca certyfikaty oceniać będzie nie tylko relacje z konkurencją, dostawcami i klientami, lecz także sposób rozpatrywania reklamacji, skarg i wniosków, terminowe regulowanie zobowiązań wobec Skarbu Państwa i partnerów handlowych oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

czytaj więcej »

© ryki (sm)

Ryki (SM) sponsorem 2. Maratonu Kajakowego na Wieprzu

Źródło: Ryki (SM)   Dodano: 2020-07-09 11:22:10

Zapoczątkowana akcja Aktywni na SERio bardzo dobrze oddaje ideę zorganizowanego w dniu 27.06.2020 r. 2. Maratonu Kajakowego na Wieprzu. Obie inicjatywy łączy propagowanie różnych form aktywności sportowej w połączeniu ze zdrowym trybem życia.

– Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie wesprzeć tegoroczne zmagania kajakarzy ścigających się na dystansie 104 km z Lubartowa do Kośmina, który jest zaliczany do klasyfikacji Canoa Cup lub na krótszym odcinku 43 km z Jeziorzan do Kośmina – mówią przedstawiciele mleczarni Ryki (SM).

Ustanowiono nowy rekord czasowy 7 godz. 25 min. i 25 sek., który trudno będzie pobić w przyszłości. Na mecie w Kośminie, przy przystani kajakowej odbyła się dekoracja zwycięzców, podczas której uczestnicy otrzymali m.in. SERowe przysmaki.

czytaj więcej »

© piątnica (osm)

Piątnica (OSM) doceniona w Rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski”

Źródło: Piątnica (OSM)   Dodano: 2020-07-03 09:40:18

Mleczarnia Piątnica (OSM) otrzymała wyróżnienie w Rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Spółdzielnia została doceniona za nieustanny rozwój i konsekwentne umacnianie swojej pozycji na rynkach: krajowym oraz zagranicznych.

– Działamy w bardzo konkurencyjnej i dynamicznej branży, w której liczy się jakość produktów oraz podążanie za potrzebami konsumentów. Od lat konsekwentnie budujemy pozycję marki na rynku ogólnopolskim, ale robimy to z poszanowaniem i zachowaniem lokalnego kolorytu Podlasia, północy Mazowsza i Kurpi. Cieszymy się, że możemy jednocześnie spełniać oczekiwania naszych konsumentów i wspierać rozwój ponad 2 tysięcy rolników należących do naszej Spółdzielni. Jesteśmy dumni, że zarówno klienci, jak i nasi partnerzy doceniają te działania i jest to dla nas najlepsza motywacja do dalszej pracy – podkreśla Zbigniew Kalinowski, Prezes Zarządu mleczarni Piątnica (OSM).

czytaj więcej »

Fundacja ProKarton dołącza do Polish Circular Hotspot

Źródło: Fundacja Prokarton   Dodano: 2020-06-29 11:58:46

Fundacja ProKarton została członkiem Polish Circular Hotspot – platformy współpracy, której celem jest promowanie i budowanie w Polsce Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (ang. Circular Economy). Polish Circular Hotspot jest publiczno-prywatną platformą współpracy środowisk zaangażowanych w przejście polskiej gospodarki na tory Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Podstawowymi elementami działania organizacji są wymiana wiedzy, doświadczeń oraz realizacja wspólnych projektów, takich jak wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu innowacyjnych modeli biznesowych czy warsztatów dla biznesu i instytucji publicznych.

czytaj więcej »

© zemaitijos pienas

Žemaitijos pienas: Już w lipcu otwarcie 11. w Europie, a pierwszego w Polsce Domu Sera Džiugas

Źródło: Zemaitijos pienas   Dodano: 2020-06-29 08:49:00

Przedstawiciele firmy na Dom Sera Džiugas w Polsce wybrali odrestaurowaną i jakże klimatyczną Elektrownię Powiśle na warszawskiej Pradze.

Dom Sera Džiugas to ambasada Sera Džiugas, w której nie tylko prowadzona jest sprzedaż sera Džiugas i delikatesowych dodatków, lecz również kultywuje się tradycje sera Džiugas oraz tworzy autentyczne i unikalne doświadczenie konsumpcji sera i związanych z nim produktów.

czytaj więcej »

© sig

SIG: Teraz SIG oferuje aluminium z certyfikatem ASI jako standard dla klientów w Europie

Źródło: SIG   Dodano: 2020-06-29 08:15:46

SIG ogłasza dziś kolejny kamień milowy w swoich działaniach, związanych ze zrównoważonym rozwojem, oferując aluminium z certyfikatem ASI jako standard dla wszystkich opakowań SIG w Europie.

SIG utrzymuje pozycję lidera innowacji ecoSIG jako pierwszy w branży uzyskał certyfikat ASI (Aluminium Stewardship Initiative) w obszarach Performance oraz Chain of Custody i jest jedynym producentem kartonów aseptycznych, który oferuje w swoich opakowaniach aluminium pochodzące z odpowiedzialnie pozyskiwanych źródeł, z możliwością komunikacji logotypu ASI na opakowaniu.

Pierwsze kartony z oznakowaniem ASI zostały wprowadzone na rynek przez klientów takich jak belgijski B-Better z linią wód funkcjonalnych (platforma Unilever Better Future Platform), holenderski producent soków Riedel czy też angielski producent wody w opakowaniach kartonowych DRINKS3 w 2019 roku.

czytaj więcej »

Mlekpol (SM): Sery Mlekpol w nowym opakowaniu – Gouda i Edam duopack

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-06-29 08:07:56

Polacy uwielbiają sery i chętnie doświadczają ich różnorodności. Spółdzielnia Mlekpol (SM) wprowadza na rynek dwa z najpopularniejszych gatunków serów w plastrach w nowej formie wygodnego i nowoczesnego dwupaku. Konsumenci znajdą w nim ser Gouda i Edam, każdy w odrębnie zapakowanej porcji 250 gramów.

Konsumenci cenią sobie produkty za jakość, smak i bezpieczeństwo produkcji. Niezmiennie od lat Mlekpol (SM) specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających. Dzięki wysokiej jakości surowca i nowoczesnej technologii zapewnia powtarzalną i niezawodną jakość produkowanego sera oraz naturalnie mleczny smak, charakterystyczny dla danego gatunku.

czytaj więcej »

© grupa mlekovita

Mlekovita w #GaszynChallenge

Źródło: Grupa Mlekovita   Dodano: 2020-06-26 15:48:09

Grupa Mlekovita dziękuje za wszystkie nominacje do #GaszynChallenge – firma otrzymała ich kilka, między innymi od Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie i od Urzędu Gminy w Kuleszach Kościelnych.

– Wspólnie walczymy o zdrowie dzieci, a naszym udziałem wspieramy leczenie Kubusia z Hajnówki.

https://www.facebook.com/watch/?v=562773791055429

https://www.siepomaga.pl/kubus

 

czytaj więcej »

Garwolin (OSM): Mleko świeże 2% w nowej odsłonie

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-06-25 08:04:03

Zgodnie z najnowszą piramidą zdrowego odżywiania, mleko jest jednym z podstawowych i niezbędnych elementów codziennej diety każdego człowieka. Najzdrowsze i najbardziej wartościowe jest mleko świeże mikrofiltrowane, które zachowuje najwięcej witamin i mikroelementów. Takie mleko w swojej ofercie posiada mleczarnia Garwolin (OSM), która w trosce o środowisko naturalne w ostatnim czasie wprowadziła na rynek nowe opakowanie dla mleka świeżego 2% w formie brązowego kartonu, dzięki czemu konsumenci zyskują jeszcze więcej korzyści płynących z zakupu i spożywania mleka.

czytaj więcej »

Fresh Logistics: Cyfryzacja procesu logistycznego

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2020-06-23 12:53:27

W dobie digitalizacji i automatyzacji, szybkość przepływu informacji jest kluczowa niezależnie od branży czy wielkości przedsiębiorstwa. Wzrastające wymagania rynku sprawiają, że elektroniczna wymiana danych pomiędzy poszczególnym ogniwami łańcucha dostaw nie jest już tylko dobrą praktyką, ale standardem. Dlatego Fresh Logistics Polska i organizacja GS1 Polska podjęły działania zmierzające do budowania świadomości i upowszechniania standaryzacji procesów poprzez wdrożenie i promocję rozwiązania Order-2-Cash, polegającego na cyfryzacji każdego etapu procesu logistycznego. Celem rozwiązania Order-2-Cash jest wyeliminowanie tradycyjnych dokumentów papierowych i przejście na Elektroniczną Wymianę Dokumentów (EDI).

czytaj więcej »

Sealed Air zorganizował wirtualną konferencję pod tytułem „Potęga próżni”

Źródło: Sealed Air   Dodano: 2020-06-22 09:27:06

Kwestie takie jak zrównoważony rozwój, ograniczanie marnowania żywności, zwiększanie bezpieczeństwa żywnościowego i wydłużanie okresu przydatności były najważniejszymi tematami czerwcowej konferencji firmy Sealed Air.

Zazwyczaj Sealed Air zaprasza gości na takie wydarzenia do swojego centrum konferencyjno-wystawienniczego Packforum w Mediolanie. Odbywające się w środę 10 czerwca wydarzenie zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Obejmowało ono prezentacje i interaktywne sesje pytań i odpowiedzi koncentrujące się na coraz bardziej kluczowej roli pakowania próżniowego w ochronie żywności.

czytaj więcej »

Agro-Danmis Gramowscy: Puszysty serek z mleka koziego

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-06-22 08:09:24

Firma Danmis, lider na rynku polskich produktów z mleka koziego, wprowadza nowość, z którą wiąże duże nadzieje. Łączy ona uznany przez konsumentów od lat format twarogowego serka puszystego z niepodważalnymi prozdrowotnymi zaletami produktów z mleka koziego. Mleko kozie, zbliżone składem do mleka matki, jest dla człowieka znacznie łatwiej przyswajalne niż mleko krowie. Dzięki innej charakterystyce białek, jest hipoalergiczne, stanowi dobrą alternatywę dla konsumentów borykających się z uczuleniem na białko mleka krowiego. Kuleczki tłuszczowe są w mleku kozim kilkukrotnie mniejsze, co w naturalny sposób przekłada się na lekkostrawność wyrobów z mleka koziego.

czytaj więcej »

Łowicz (OSM): Pierwsza na rynku Śmietanka 30% bez laktozy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel   Dodano: 2020-06-19 08:19:36

Mleczarnia Łowicz (OSM) wprowadziła do oferty śmietankę 30% bez laktozy. Jest to pierwsza na rynku śmietanka UHT wysokotłuszczowa bez laktozy. Idealna do ubijania, jako dodatek do ciast, naleśników, lodów i innych deserów, zapakowana w wygodny kartonik. Wystarczy schłodzić przed ubiciem i cieszyć się wyśmienitym smakiem – bez laktozy.

 

czytaj więcej »

© milkpol

Milkpol Czarnocin jednym z Laureatów Krajowych AgroLigi 2019

Źródło: Milkpol/IMR Advertising by PR   Dodano: 2020-06-18 15:39:38

Ostatnie miesiące pokazały, że nawet w dobie nadprodukcji żywności mogą się pojawić problemy z... zaopatrzeniem. W Polsce tego problemu nie było, głównie dzięki temu, że nasi producenci stanęli na wysokości zadania, nie tylko nieprzerwanie dostarczając swoje produkty do hurtowni i sklepów, ale też wspierając lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Najlepsi rolnicy oraz przedstawiciele agrobiznesu zostali uhonorowani podczas uroczystej Gali AgroLigi 2019, która odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Marka Milkpol Czarnocin została jednym z Laureatów Krajowych w kategorii Firmy.

czytaj więcej »

Schur Flexibles: VACUshrink(re) – wysokobarierowa folia termokurczliwa nadająca się do recyklingu

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes   Dodano: 2020-06-18 08:50:28

VACUshrink to innowacyjna folia termokurczliwa nadająca się do recyklingu. Supercienka folia pozwala na prezentację, ochronę i transport produktów przy zachowaniu możliwości recyklingu.

VACUshrink(re) to ultracienki produkt. Grubość folii – 50 μm – pozwala na zmniejszenie wagi opakowania do 20%. Cechuje się wysoką przezroczystością, połyskiem i odpornością na przebicie oraz jeszcze lepszą wydajnością obkurczania produktów. Jest przyjazna środowisku, gdyż w pełni nadaje się do recyklingu.

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o © 2008-2020
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij