1. Komunikaty
Polska

Kolorowe oazy uśmiechu: Serenadowe kąciki zabaw otwarte

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek kontynuuje swoją misję tworzenia przyjaznych miejsc dla dzieci w szpitalach na terenie Polski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Serenada dla dzieci” firma otworzyła w tym roku 6 nowych Serenadowych kącików zabaw. Te inspirujące miejsca dla najmłodszych powstały w: Lęborku, Bartoszycach, Dziekanowie Leśnym, Pasłęku, Środzie Wielkopolskiej i Malborku.

© spomlek (sm)

W konkursie zorganizowanym przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek w listopadzie można było zgłosić szpital z oddziałem pediatrycznym. W grudniu wybranych 20 placówek medycznych z całego kraju wzięło udział w głosowaniu na dedykowanej stronie internetowej www.serenadadladzieci.pl Łącznie oddano 353 140 głosów! Zgodnie z zasadami wygrało 5 szpitali z największą liczbą głosów. Natomiast firma postanowiła ufundować dodatkowy, szósty Serenadowy kącik zabaw dla szpitala w Pasłęku, który zdobył niewiele mniej głosów od szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Serenadowe kąciki zabaw to projekt, który ma już 6 lat i nadal cieszy się ogromnym powodzeniem i zaangażowaniem społeczności, które chcą podarować szpitalowi miejsce odpoczynku, zabawy dla dzieci. Piękne w tej akcji jest to, że budzi ona same pozytywne emocje, zaprasza do zabawy polegającej na głosowaniu, a jednocześnie jednoczy ludzi wokół wspólnej idei. W każdej z placówek medycznych dowiadujemy się o tym, jak aktywnie uczestniczyli w głosowaniu, jak zachęcali innych, jak walczyli o Serenadowy kącik zabaw dla swoich dzieci, wnuków, siostrzeńców. Zaangażowane są całe rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, urzędy z danej miejscowości. Personel jednego szpitala głosuje na szpital ościenny. Wsparcie, współpraca i determinacja to słowa najlepiej pasujące do tej akcji – powiedziała Aneta Mostowiec, Rzecznik pasowy Spomlek (SM).

Serenadowe kąciki zabaw otwarto w 6 placówkach medycznych:

Lębork: szpital zdobył największą liczbę głosów, aż 56 tysięcy 617! W uroczystym przekazaniu kącika zabaw uczestniczyli przedstawiciele Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w tym Prezes Paweł Gaca, Rzecznik prasowy Aneta Mostowiec oraz dyrekcja lęborskiego szpitala: Dyrektor Marta Frankowska, Zastępca Dyrektora ds. Finansowych Adam Hoffman, Naczelny Lekarz Artur Barna oraz Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska. Oddział pediatryczny lęborskiego szpitala leczy dzieci z powiatu, ale w okresie letnim trafiają tam pacjenci z całej Polski, którzy przyjeżdżają nad morze na wakacje.

Środa Wielkopolska: Serenadowy kącik zabaw powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, zdobywając w akcji 42 tysiące 305 głosów. Kącik wypełniony jest radosnymi żółto-czarnymi barwami, zawiera interaktywną zabawkę rozwijającą koordynację ruchową i koncentrację dzieci oraz wyposażony jest w dziecięce mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada. Powstał na oddziale pediatrycznym i sprawił radość małym pacjentom oraz personelowi szpitala, który symbolicznie otworzył ten kącik dla dzieci.

Bartoszyce: szpital zdobył w akcji 35 tysięcy 608 głosów. Serenadowy kącik zabaw powstał w pięknej, dużej sali zabaw dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym. Sala nazywana jest przez personel zimowym ogrodem. Został on 21 lutego wzbogacony o żółto-czarne, serenadowe mebelki, wieżę zabaw, kolorowanki, kredki. Na otwarciu obecny był personel oddziału pediatrycznego, dzieci, rodzice oraz lokalna telewizja, która zarejestrowała moment symbolicznego otwarcia.

Malbork: szpital, zajmując II miejsce w konkursie, zorganizował uroczyste otwarcie żółto- wiosennego Serenadowego kącika zabaw. Dzieci z oddziału pediatrycznego przekazały symboliczną książeczkę, wykonaną z ich rysunków, jako wyraz wdzięczności za nowe miejsce zabaw. Zaangażowany w głosowanie był cały powiat, ościenne gminy, a nawet lokalne parafie, gdzie w ogłoszeniach była informacja o akcji. Szpital w Malborku zdobył 56 580 głosów.

Dziekanów Leśny: 31 stycznia wspólnie z pracownikami Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym powstało „słoneczne” miejsce – Serenadowy kącik zabaw dla dzieci w izbie przyjęć. Zdobył 35 104 głosy. W szpitalu leczone są dzieci z całej Polski, ponieważ placówka jest najbardziej nowoczesnym ośrodkiem leczenia mukowiscydozy na Mazowszu. Prowadzi nowoczesne metody leczenia kamicy nerkowej u dzieci oraz neuronawigację w zabiegach laryngologicznych.

Pasłęk: szpital zdobył w internetowym głosowaniu 31 970 głosów. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek postanowiła obdarować Pasłęk Serenadowym kącikiem. Miejsce zabaw powstało 22 lutego w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci, która mieści się przy szpitalu powiatowym. – Zaangażowanie i ogromne chęci wygrania Serenadowego kącika zabaw było tak duże, że ludzie na mieście zaczepiali nas i mówili, że głosują, że wspierają. Dzisiaj nasze dzieci, w przerwach między zabiegami, mogą bawić się w tym słonecznym miejscu. Jest to dla nas wielka radość – mówiła Justyna Kosowska, Kierownik Ośrodka Rehabilitacji.

Te wyjątkowe Serenadowe kąciki zabaw są rezultatem ogromnego zaangażowania społeczności lokalnych oraz wsparcia społeczności internetowego głosowania. Dzięki temu dzieci chore mogą mieć chwilę radości i oddechu od codzienności, co wpływa korzystnie na ich samopoczucie i proces leczenia. Akcja ta jest także wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą mleczarnia Spomlek (SM) realizuje poprzez różnorodne inicjatywy na rzecz społeczności, w których działa.

© spomlek (sm)

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania