1. Komunikaty
Polska

Mlekpol (SM) kolejny raz na podium Podlaskiej Złotej Setki 2023

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© kurier poranny

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol znalazła się na drugim miejscu w prestiżowym rankingu Podlaskiej Złotej Setki 2023. To wyjątkowe wyróżnienie, przyznane przez redakcje „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”, podkreśla wkład Mlekpolu w rozwój regionu i potwierdza jego znaczącą rolę na krajowym i międzynarodowym rynku.

Plebiscyt Podlaskiej Złotej Setki jest zestawieniem o dużym znaczeniu dla gospodarki województwa podlaskiego kładącym nacisk na osiągnięcia przedsiębiorstw i ich wpływ na rozwój regionu. Mlekpol (SM), osiągając przychód w wysokości 7 mld 173 mln 150 tys. zł, udowodnił, że jest w naszym województwie jednym z głównych graczy w gronie podmiotów gospodarczych.

– Złota Setka daje wszystkim wiedzę o kondycji podlaskiego biznesu. Rok 2022 był trudny, bo wcześniej była pandemia, a potem wojna na Ukrainie. Ale możemy już powiedzieć, że okazał się on w podlaskiej gospodarce całkiem dobry: produkcja przemysłowa wzrosła o 30%, a przychody ze sprzedaży firm z pierwszej dziesiątki przekroczyły 30 mld zł – mówił Adam Jakuć, Redaktor Naczelny „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”, podczas uroczystej gali. 

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, obecna na rynku od ponad 40 lat, kontynuuje swoją dynamiczną ekspansję, zdobywając rynek krajowy i międzynarodowy.

Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Mlekpol (SM), wyraziła dumę z wysokiego miejsca Spółdzielni w rankingu i podkreśliła znaczenie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami dla rozwoju regionu.

– Chciałabym serdecznie podziękować organizatorom oraz kapitule za wyjątkowe wyróżnienie, które jest rezultatem trudu i zaangażowania prawie 3 tysięcy pracowników w naszych 14 zakładach produkcyjnych, z których aż siedem znajduje się w województwie podlaskim. Sukces Mlekpolu nie byłby możliwy bez zaufania i wsparcia ponad 8 tysięcy producentów i dostawców mleka, którzy są nieodłączną częścią naszej historii. Dziękuję z głębi serca za Waszą pracę i oddanie – mówiła Małgorzata Cebelińska.

Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol zostało przyznane także wyróżnienie redakcji „Kuriera Porannego” z okazji jubileuszu rankingu. W ten sposób doceniono wkład Mlekpolu w kreowanie marek na szeroką skalę zdobywających uznanie konsumentów, takich jak: Milko, Łaciate, Mazurski Smak czy Maślanka Mrągowska. Stały się one integralną częścią polskiego krajobrazu kulinarnego. Ich sukces odzwierciedla nie tylko wysoką jakość produktów, ale także zdolność Mlekpolu do dostosowania się do zmiennych potrzeb konsumentów i kreatywne podejście do marketingu.

– Nagrody te podkreślają znaczenie innowacyjności i dbałości o jakość, które stanowią fundamenty naszego sukcesu. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol pozostaje wierna swojej misji tworzenia smacznych i zdrowych produktów, które cieszą się uznaniem konsumentów na całym świecie, a zdobyte dziś laury stanowią dowód uznania dla jej zaangażowania w rozwijanie swoich marek – podsumowała Małgorzata Cebelińska. 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania