1. Komunikaty
Chiny

Agnieszka Maliszewska uczestniczy w Misji Wysokiego Szczebla z komisarzem Wojciechowskim

Źródło: Polska Izba Mleka
Autor: Janusz Górski
© pim

Agnieszka Maliszewska, Dyrektor biura Polskiej Izby Mleka, pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA, po raz kolejny została wybrana w skład delegacji biznesowej towarzyszącej Januszowi Wojciechowskiemu, Komisarzowi UE ds Rolnictwa podczas misji wysokiego szczebla do Chin w dniach 21-26 kwietnia 2024 r.

Agnieszka Maliszewska reprezentuje rodzimą branżę mleczarską podczas wyjazdu, którego celem jest promocja europejskich produktów rolno-spożywczych oraz zapewnienie im większego dostępu do rynku chińskiego. 

– Po okresie pandemii COVID bardzo trudno odbudować chiński rynek. Wiele chińskich firm zbankrutowało, wyraźnie widać, że skończył się bardzo dobry czas dla importerów i eksporterów. Te zmiany widać także w Shanghaju, który jest pierwszym miastem na mapie Misji Wysokiego Szczebla z komisarzem Januszem Wojciechowskim. Ocenia się, że po pandemii z miasta wyjechało ok. 300 tys. mieszkańców głównie ci, którzy przyjechali tu z różnych stron świata, żeby robić biznes. To skala całkiem sporego polskiego miasta. Wyjechali głównie obcokrajowcy, którzy byli dobrymi klientami na europejskie produkty. Zlikwidowano wiele europejskich firm, także importerów, dlatego tak ważne jest umacnianie pozycji i promocja naszych produktów w Chinach. Drugi dzień wizyty, to przede wszystkim spotkania biznesowe bezpośrednio z importerami. Poszukiwane jest polskie mleko UHT i inne produkty, także proszki i produkty dla dzieci – powiedziała Agnieszka Maliszewska podsumowując obecny udział w misji.

W ramach Misji Wysokiego Szczebla reprezentanci europejskiego sektora, w tym Agnieszka Maliszewska, będą mieli okazję uczestniczyć w seminariach, wizytach studyjnych oraz spotkaniach B2B z przedstawicielami chińskich firm mlecznych, a także z ekspertami rynku. Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości konsumentów i eksportu wysokiej jakości produktów mlecznych na te rynki.

Udział w Misji Wysokiego Szczebla (HIGH LEVEL MISSION) jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

© pim

Warte przeczytania