Branża Mleczarska 100 Firm

Komunikaty prasowe kraj (wszystkich: 2340, strona 156 z 156)

Poniższe informacje prasowe pochodzą od producentów, dostawców usług i handlu. Portal forummleczarskie.pl nie dokonuje w nich ingerencji poza możliwymi skrótami dla tekstu tudzież ograniczeniami wyznaczanymi przez ilość zdjęć

© Candia Polska
© Candia Polska

Crème Brûlée Rians wreszcie w Polsce!

Źródło: Candia Polska   Dodano: 2009-07-29 12:32:53

Crème Brûlée Rians to duma Francji i jeden z najszlachetniejszych w smaku deserów. Gładka, idealnie aksamitna konsystencja, jedyny w swoim rodzaju smak wanilii
i skarmelizowana skorupka, wszystko to łączy w sobie Crème Brûlée Rians.

czytaj więcej »

© Lactalis Polska

Waniliowa przyjemność dla całej rodziny – nowy Jogurt Rodzinny Jovi

Źródło: Lactalis Polska   Dodano: 2009-07-29 12:24:23

Rodzina Jovi powiększa się! Nowy Jogurt Rodzinny Jovi o smaku waniliowym to unikalna oferta na rynku. Jako pierwsi oferujemy naszym konsumentom rodzinne opakowanie jogurtu o ulubionym smaku wanilii.

czytaj więcej »

© Ostrołęka (SML)
© Ostrołęka (SML)

Nowe serki z kawałkami owoców o smakach: wiśniowy, brzoskwiniowy i truskawka.

Źródło: Ostrołęka (SML)   Dodano: 2009-07-28 13:20:20

Nowe serki produkowane pod marką Milandia, są kontynuacją rozwoju marki. Tak jak reszta produktów spełniają wysokie wymagania jakościowe. Marka Milandia znana jest z doskonałego smaku każdego wyrobu. Nie inaczej jest z nowymi serkami.

czytaj więcej »

© Lactalis

Créme de Chévre

Źródło: Lactalis   Dodano: 2009-07-28 13:13:12

Innowacyjna gama serów pleśniowych do smarowania – Créme de – wzbogaciła się o nowy smak – Créme de Chévre. Ten najmłodszy w gamie Krem jest produkowany z francuskiego sera koziego i starannie dobranych składników. Jego zielone opakowanie sprawia, że produktu nie można ominąć na półce, a kto raz go spróbuje, z pewnością będzie do niego wracał.

czytaj więcej »

© Danone
© Danone

Actimel malinowy

Źródło: Danone   Dodano: 2009-07-28 13:10:22

Maliny to jeden z wyjątkowych darów lata. Każdy z nas doskonale zna smak tych owoców, które wspaniale smakują zarówno rwane prosto z krzaka, jak też w różnych przetworach! Ich delikatność i słodki smak wywołują wiele przyjemnych skojarzeń.

czytaj więcej »

© DAF

Modele DAF CF i XF105 Edycja 2009

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-22 11:47:20

Firma DAF rozpoczęła produkcję modeli CF i XF105 w wersji ‘Edycja 2009’. Charakteryzuje je zoptymalizowany układ napędowy, który dzięki unowocześnieniu silnika oraz nowym przełożeniom tylnej osi pozwala na jeszcze większe oszczędności paliwa. Co więcej, adaptowalny tempomat (ACC) z modułem ostrzegania przed kolizją (FCW) jest dostępny w opcjach dla klientów ceniących sobie dodatkowe udogodnienia i bezpieczeństwo. Wielu dealerów, pragnąc zaprezentować wszystkie dostępne rozwiązania w jednym modelu, skonfigurowało samochód XF105 ‘Edycja 2009’ jako pojazd Safety Demo.

czytaj więcej »

© DAF

Nowy serwis DAF na Lubelszczyźnie

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-10 10:58:59

Na terenie Lubelszczyzny działa nowy obiekt serwisowy firmy DAF należący do Grupy Wanicki.
Serwis znajduje się w Świdniku, przy 614 kilometrze drogi nr 12, 17 w kierunku Zamość - Chełm – kilometr od granicy Lublina. Położony jest na działce o powierzchni 1,7 ha. Powierzchnia dwukondygnacyjnego budynku to około 1500 m2, kubatura 11 000 m3. Serwis w Świdniku to lubelski oddział Grupy Wanicki, który został przeniesiony z budynku w Lublinie.
Warsztat posiada 4 przelotowe, w pełni wyposażone stanowiska obsługowo-naprawcze o szerokości 6 metrów i długości 27 metrów. Na dwóch z nich znajdują się kanały robocze, a jedno przygotowane jest pod montaż uniwersalnego podnośnika stemplowego. Serwis prowadzi działalność w zakresie napraw bieżących samochodów ciężarowych i osobowych, przeglądów okresowych, naprawy i kalibracji tachografów cyfrowych, naprawy i montażu agregatów chłodniczych, montażu urządzeń do poboru myta za korzystanie z autostrad w Niemczech – Toll Collect. W 2009 roku planowane jest również oddanie do użytku stacji kontroli pojazdów.
Podobnie jak pozostałe serwisy DAF prowadzi on sprzedaż części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Warsztat wyposażony jest w najnowsze urządzenia niezbędne do przeprowadzania napraw pojazdów na najwyższym poziomie tj. nowoczesny komputer diagnostyczny DAVIE, pozwalający na diagnozowanie pojazdów marki DAF oraz magazyn części zamiennych. Dostępny jest również 24-godzinny serwis awaryjnego firmy DAF ITS.
Jak każdy autoryzowany serwis firmy DAF, warsztat w Świdniku przeznaczony jest do obsługi wszystkich marek pojazdów ciężarowych przyczep i naczep oraz autobusów firmy BOVA.
Na wyposażenie serwisu pozyskane zostały środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa I – Przedsiębiorczość i Innowacje.
Warsztat obsługuje ośmiu wykwalifikowanych mechaników oraz pięć osób w punkcie obsługi klienta i magazynie. Grupa Wanicki oferuje również kontrakty serwisowe w ramach usługi DAF Multisupport. Klient w zamian za określoną miesięczną stawkę otrzymuje pełen serwis i obsługę w całej sieci serwisowej DAF, zarówno w kraju jak i za granicą.
Tradycyjnie dla obiektów serwisowych Grupy Wanicki, również najnowsza, świdnicka siedziba firmy wyposażona będzie w przyszłości w salon ekspozycyjny. Trzech handlowców obsługuje teren województwa lubelskiego.

czytaj więcej »

Łaciate, Polskie, Milandia i Gostyń uhonorowane za najwyższe parametry jakościowe masła

Źródło: KSM   Dodano: 2009-07-10 09:30:14

Kapituła Superarbitrów
XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych
(Słubice, 27-30 czerwca 2009r)
w składzie:
Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Babuchowski
Członkowie:
- prof. dr hab. Józefa Chrzanowska
- prof. dr hab. Andrzej Lenart
- prof. dr hab. Jan Pikul
- prof. dr hab. Bogusław Staniewski
- prof. dr hab. Stefan Ziajka.
działając na podstawie Regulaminu XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych - przyjętego przez Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy i podanego do wiadomości publicznej informuje, co następuje:
Kapituła, na posiedzeniu w dniach 27-30 czerwca 2009 r. - na podstawie analizy przedstawionych sprawozdań z badań przeprowadzonych przez Laboratorium Specjalistyczne Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno -Spożywczych w Gdyni i Kielcach oraz przedstawionej dokumentacji - kierując się wymaganiami określonymi w regulaminie - postanowiła wyróżnić ze względu na wysokie parametry jakościowe następujące produkty:
1. Masło ekstra Łaciate Mlekpol (SM)
2. Masło extra Polskie Mlekovita
3. Masło extra Milandia (SML)
4. Masło extra Gostyń (SM)

czytaj więcej »

Produkt Mleczny Roku dla mleczarni Łowicz (OSM)

Źródło: Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy   Dodano: 2009-07-10 09:25:58

Podczas XIV Krajowej Oceny Masła i Mlecznych Nowości Rynkowych jaka odbyła się w Słubicach (27 -30 czerwca 2009 r.) Kapituła Superarbitrów w składzie:
Przewodniczący – prof. dr hab. Andrzej Babuchowski
Członkowie: prof. dr hab. Józefa Chrzanowska, prof. dr hab. Andrzej Lenart, prof. dr hab. Jan Pikul, prof. dr hab. Bogusław Staniewski, prof. dr hab. Stefan Ziajka.
działając na podstawie Regulaminu Konkursu „Mleczne Nowości Rynkowe - Produkt Mleczny Roku 2009 - przyjętego przez Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy i podanego do wiadomości publicznej informuje, co następuje:
1. Do konkursu na „Produkt Mleczny Roku 2009” zgłoszono 5 produktów, a mianowicie:
a) Bakoma 7 zbóż, smak: śliwka,
b) Ser Lazur Skalmierzycki, Lazur,
c) Śmietanka Łaciata 250 ml 18%, Mlekpol (SM),
d) Fellada, ser sałatkowo-kanapkowy (200 g), mleczarni Łowicz (OSM),
e) Capriolla, serek typu włoskiego ( 200 g), Łowicz (OSM).
2. Kapituła, na posiedzeniach w dn. 27 - 29 czerwca 2009 r. - na podstawie oceny produktów i przedstawionej dokumentacji - kierując się wymaganiami określonymi w regulaminie - postanowiła jednomyślnie przyznać
statuetkę „Produkt Mleczny Roku 2009\"
za Capriolla, serek typu włoskiego ( 200 g)
dla mleczarni Łowicz (OSM)

czytaj więcej »

© müller
© müller

Müllermilch Coffee – Letnie, kawowe orzeźwienie

Dodano: 2009-07-09 14:39:11

Müller, niemiecki potentat w produkcji świeżych wyrobów mlecznych, wciąż zaskakuje nowościami. Tym razem, koncern przygotował orzeźwiające mleko kawowe w czterech wyjątkowych smakach. Ten pożywny napój może dodać energii i ugasić pragnienie nawet w bardzo upalne dni.
Müllermilch Coffee przygotowany na bazie pełnego mleka to smaczny i orzeźwiający napój. Latem Müller wprowadza cztery rodzaje mleka kawowego, które mogą przypaść do gustu zarówno zwolennikom mleka, jak i wielbicielom kawy. Do wyboru mamy mleko kawowe z: delikatną wanilią, słodkim karmelem, znakomitą czekoladą, a także ożywcze latte macchiato.
Müllermilch Coffee dzięki poręcznej butelce można pić zawsze i wszędzie. Dlatego niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy, spotkanie z Müllermilch Coffee to wyjątkowa przyjemność dla naszych zmysłów.
250 ml Müllermilch Coffee w rekomendowanej cenie - 3,99 zł.

czytaj więcej »

© daf

DAF CF85 zdobywa tytuł „Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku 2009”

Źródło: DAF   Dodano: 2009-07-09 09:16:11

Podczas ceremonii wręczania prestiżowych nagród „Motor Transport Awards 2009” w Londynie, model DAF CF85 po raz drugi z rzędu uhonorowano tytułem Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku. Nagrody „Motor Transport Awards” to prestiżowe wyróżnienia w brytyjskim przemyśle transportowym, nadawane przez czasopismo branżowe Motor Transport.
– Model CF85 spełnia wszelkie wymagania operatorów w zakresie niezawodności, wsparcia technicznego, zarządzania kosztami i zadowolenia kierowców. Ogólnie rzecz biorąc, jest zdecydowanie najlepszy – uznało jury po przeprowadzeniu porównania samochodów ciężarowych, które znalazły się w finałowej piątce konkurującej o nagrodę.

czytaj więcej »

© mlekpol

Masło extra Łaciate otrzymało I miejsce na XIV Krajowej Ocenie Masła

Źródło: First Communications   Dodano: 2009-07-07 14:36:01

Masło extra Łaciate spółdzielni mleczarskiej Mlekpol otrzymało I miejsce na XIV Krajowej Ocenie Masła. Wyznacznikiem oceny produktu były głównie parametry jakościowe.
Krajowa ocena masła i mlecznych nowości rynkowych odbyła się po raz czternasty. Jej organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy. Nagrodzone produkty charakteryzują się najwyższymi walorami jakościowymi i smakowymi, potwierdzonymi szczegółową analizą fizyko - chemiczną, mikrobiologiczną i organoleptyczną przeprowadzaną w niezależnych i renomowanych placówkach badawczych. Ocenie podlegają próbki produktu dostarczonego przez producenta oraz pobrane z rynku - trzykrotnie zakupione w różnych jednostkach handlu detalicznego na terenie całej Polski. Masło extra Łaciate otrzymało na Krajowej Ocenie pierwsze miejsce oraz dodatkowo wyróżnienie ze względu na wysokie parametry jakościowe.
-Masło Łaciate produkowane jest z mleka najwyższej jakości – mówi prezes Mlekpol (SM) Edmund Borawski. - Konsumenci dokonują wyboru masła Łaciate ze względu na jego wysoką jakość, naturalność produktu i smak. Nasze masło ma ugruntowaną pozycję na rynku - wyróżnienia w rankingach świadczą o zaufaniu klientów do naszego produktu, które jest dla nas – producenta -najwyższą wartością.
Mlekpol (SM) to największa spółdzielnia mleczarska w Polsce. W jej skład wchodzi 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.
W ubiegłym roku Mlekpol (SM) skupił 1 mld 088 mln litrów surowca – co stanowi 13 % krajowej produkcji mleka. Na koniec roku 2008 surowiec dostarczało do mleczarni 14 480 dostawców.
W 2008 roku spółdzielnia płaciła dostawcom średnio 1,18 zł. Ze statystycznego gospodarstwa uzyskano 78 tys. kg mleka (w Polsce średnia ta wynosi 43 tys. kg)

czytaj więcej »

Let`s Twist Again!

Źródło: Bakoma   Dodano: 2009-06-19 10:37:01

W czerwcu ruszyła kampania wizerunkowa produktu Twist, która potrwa do końca lipca. Integralną częścią kampanii jest gra zlokalizowana na stronie internetowej www.twistagain.pl. oraz promocja strony na Nasza Klasa, Fotka, Google itp.

czytaj więcej »

Rejestracja „wielkopolskiego sera smażonego” jako Chronionego Oznaczenia Geograficznego

Dodano: 2009-06-18 14:55:55

W dniu 21 kwietnia 2009 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało rozporządzenie Komisji (WE) nr 323/2009 z dnia 20 kwietnia 2009 r. rejestrujące niektóre nazwy w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych (Wielkopolski ser smażony (ChOG).

czytaj więcej »

Bakuś na Dzień Dziecka

Dodano: 2009-05-29 11:21:17

W dniach od 29 maja do 01 czerwca 2009 roku trwać będzie kampania promocyjna firmy Bakoma, która obejmie kilkadziesiąt lokalizacji w całej Polsce. Dzień Dziecka z Bakusiem przeprowadzony zostanie w wybranych placówkach sieci hipermarketów Auchan, Real, Carrefour i Leclerc. W każdym z hipermarketów wyznaczone będą specjalne strefy Bakusia, gdzie dzieci pod opieką animatorek dzieci będą mogły brać udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zabawach i konkursach. Wszystkie gry i zabawy zgodnie z ideą Bakusia zostały podzielone na kilka kategorii – artystyczną, naukową, sportową i technologiczną

czytaj więcej »

copyright
Nathusius Investments Sp. z o.o. © 2008-2021
02-920 Warszawa
ul. Powsińska 23/6
tel.: 22 642 43 12, fax: 22 642 36 25

Serwis www.forummleczarskie.pl wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celu gromadzenia informacji, które pozwalają lepiej adaptować stronę do potrzeb i preferencji Czytelników oraz budować statystyki dotyczące oglądalności. Cookies można wyłączyć w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki internetowej. Brak takiej zmiany oznacza możliwość zapisu w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności. Zamknij