Jogurty pitne funkcjonalne: Siła napędowa innowacji

Janusz Górski
Forum Mleczarskie Handel 2/2009 (33)

Ciekawe produkty

Kiedy mówimy o produktach innowacyjnych nie sposób pominąć wyrobów, które choć nie mają charakteru funkcjonalnego to z punktu widzenia konsumenta są w pełni innowacyjne. Do takich należą wyroby rolnictwa ekologicznego bio firmy Olma Polska.

Firma ta jako pierwsza uzyskała certyfikat biojogurtu w Czechach, a marka Via Natura firmy Olma oznacza, że mamy do czynienia z produktami rolnictwa ekologicznego. Podstawą do uznania produktu za bio oraz jego późniejszej certyfikacji jest bezwzględne dotrzymywanie naturalnych metod hodowli i uprawy zgodnie z procesami naturalnymi. Oznacza to, że nie wolno tu używać żadnych środków chemicznych, tj. nawozy sztuczne, pestycydy, herbicydy, hormony, antybiotyki itp. Zwierzęta zaś mają pod dostatkiem ruchu na otwartej przestrzeni.

Produkty bio Via Natura pochodzą z okolic Śnieżnika Kralickiego, Małych Moraw, Wiklencic i Chraścic. Handlowcy i konsumenci mogą wybierać spośród jogurtów bio naturalnych, naturalnych z musli oraz jogurtów owocowych i bio drinków.

Leszek Grątkowski

Prezes Zarządu w Wart-Milk Sieradz (OSM)

Segment jogurtów pitnych jest dynamiczny i bardzo zróżnicowany. W ciągu ostatnich kilku lat obserwuje się zwiększone zainteresowanie tą grupą produktów, a w szczególności jogurtów zawierających bakterie probiotyczne, które korzystnie wpływają na regenerację i przywracanie naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego jak również wzmacniają odporność organizmu.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk w Sieradzu na początku tego roku wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich klientów rozszerzyła gamę produkowanych wyrobów pod marką Twisti.

Marka Twisti to już nie tylko mleka smakowe typu UHT, ale także jogurty zawierające kultury probiotyczne Lactobacillus acidophilus. Jogurty Twisti są napojami mlecznymi nowej generacji o obniżonej zawartości laktozy, co jest szczególnie istotne dla osób wykazujących jej nietolerancję.

Oferujemy w pierwszej kolejności jogurty pitne o tradycyjnych smakach: truskawkowym i brzoskwiniowym, a docelowo rozszerzymy tą gamę produktów o inne smaki. Pracujemy już nad nową ofertą smakową o działaniu orzeźwiającym, która zyska spore grono odbiorców w okresie wiosenno-letnim.

Jogurtami Twisti o smaku truskawkowym i brzoskwiniowym dzięki funkcjonalnej, zakręcanej butelce o pojemności 175 g z ciekawą szatą graficzną można się cieszyć bez ograniczeń – w domu, w pracy, szkole, w podróży.

Strona 7 z 7