1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Sery do pizzy cieszą się stałym zainteresowaniem

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© euroser dairy group

– Oczekiwania nabywców serów do pizzy ewoluują w kilku kluczowych kierunkach – powiedziała Forum Mleczarskiemu Dominika Robalewska-Nowak, Brand Manager Euroser Dairy Group. – Przede wszystkim rośnie zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości, które gwarantują doskonałe walory smakowe oraz odpowiednią konsystencję po roztopieniu. Konsumenci coraz częściej poszukują serów naturalnych, wolnych od konserwantów i sztucznych dodatków, co odzwierciedla ogólny trend zdrowego odżywiania. Dużą popularnością cieszy się również przygotowywanie posiłków w domu jako zamiennik wyjścia do restauracji.

– Kiedy piecze się pizzę samodzielnie, można eksperymentować z różnymi smakami i tworzyć wyjątkowe dania, które zadowolą wszystkich domowników i gości. U konsumentów gotujących w domu widzimy większe zainteresowanie serami w wygodnych opakowaniach, które ułatwiają przechowanie i używanie artykułów. Ponadto wzrasta znaczenie różnorodności oferty – klienci poszukują nie tylko tradycyjnej mozzarelli, ale również innych gatunków serów, które dodają pizzy unikalnego smaku, takich jak: cheddar, gouda czy mieszanki różnych gatunków. Produktami, które idealnie wpasowują się w obowiązujące trendy, są sery Cheddar od Dublin Dairy w wygodnym opakowaniu. Duża różnorodność w ofercie (Cheddar Red, White, Mix, w kawałkach, tarte) powoduje, że produkty marki Dublin Dairy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego konsumenta – podkreśliła nasza rozmówczyni.

– Sery w formie tartej zyskują na popularności głównie ze względu na wygodę. Są łatwiejsze w użyciu, a ich forma powoduje skrócenie czasu przygotowania posiłku, co jest istotne dla konsumentów indywidualnych oraz sektora HoReCa (hotele, restauracje, catering). Dzięki swojej postaci tarty ser można równomiernie rozłożyć na potrawach, co sprzyja lepszemu roztapianiu i co gwarantuje smak w każdym kęsie. Użycie tartego produktu eliminuje także odpady w postaci skórki lub resztek, które mogą pozostać po tarciu większych bloków sera. Te zalety sprawiają, że tarty ser jest chętnie wybierany przez osoby, które cenią sobie szybkie i efektywne rozwiązania w kuchni, a także dbają o środowisko i praktykują podejście less-waste. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie spożyciem pizzy zarówno w formie dania zamawianego w restauracjach, jak i przygotowywanego w domu generuje zapotrzebowanie na wysokiej jakości sery z dobrym składem. Zwiększona świadomość kulinarna wśród konsumentów oraz chęć eksperymentowania z różnymi smakami i składnikami sprawiają, że rynek serów do pizzy cieszy się stałym zainteresowaniem niezbędnym do dalszego wzrostu – podsumowała Dominika Robalewska-Nowak, Brand Manager Euroser Dairy Group.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania