1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Alergie pokarmowe przestają być głównym motorem zakupu serów kozich

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

– Popyt na produkty kozie na rynku krajowym charakteryzuje się od wielu lat tendencją wzrostową – powiedział Forum Mleczarskiemu Tadeusz Dałkowski, Kierownik ds. Handlu i Marketingu w Agro Danmis Gramowscy. – Niemalże każdy produkt w tej kategorii odnotowuje wzrost sprzedaży, co powoduje, że także firmy, zwłaszcza z Europy Zachodniej próbują w dużej mierze zaoferować produkty kozie polskim konsumentom. Liderem w sprzedaży pozostaje mleko kozie, ale obserwujemy też wyraźny wzrost sprzedaży chociażby serów twardych oraz twarogów z mleka koziego.

– Najczęściej klienci sięgają po nasze produkty podczas zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych, ale coraz częściej dokonują także zakupów poprzez różnego typu platformy zakupowe. Coraz więcej sklepów lokalnych posiada też w swojej ofercie produkty naszej marki, co wiąże się z dopasowywaniem poprzez właścicieli sklepów oferty dla klientów z najbliższej okolicy. Głównymi pobudkami do sięgnięcia po produkty kozie nie są już tylko alergie pokarmowe, ale także docenienie smaku tych produktów oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Wiele restauracji poprzez zastosowanie w swoich daniach produktów z mleka koziego skutecznie przekonuje konsumentów do sięgnięcia po nie także podczas przygotowywania posiłków w domu – dodał Tadeusz Dałkowski.

– Najważniejszy dla nas jest fakt, że wiele osób, którym produkty kozie kojarzyły się z intensywnym specyficznym zapachem przekonuje się, że nie do końca jest to prawda. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji skutecznie eliminujemy to zjawisko.

– Najbliższe lata, podobnie jak poprzednie, powinny charakteryzować się dalszym stabilnym wzrostem sprzedaży, dlatego jako firma będziemy dalej rozwijać się, zarówno poprzez oferowanie klientom wysokiej jakości produktów, jak i rozwój hodowli zwierząt w naszym gospodarstwie – podsumował Kierownik ds. Handlu i Marketingu w Agro Danmis Gramowscy.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania