1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Łowicz (OSM) zdecydował się na karton combibloc ECOPLUS

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© łowicz (osm)

Mleczarnia w Łowiczu stara się być jednym z liderów zrównoważonego rozwoju w Polsce, stając się pierwszą w kraju, która zdecydował się na materiał opakowaniowy firmy SIG bez warstwy aluminium i pierwszym na świecie w kategorii śmietanek. Łowicz (OSM) jako jedna z pierwszych mleczarni na świecie stosuje najszybciej rozwijające się opakowania combibloc Midi, a także opakowanie kartonowe combibloc Slimline o objętości 500 ml oraz combibloc ECOPLUS. Daje to więcej możliwości, aby zaoferować detalistom i konsumentom jedno z najbardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych na rynku.

Combibloc ECOPLUS jest kluczowym kierunkiem w najnowszej strategii marki. Zaczynając od mleka bez laktozy w combibloc Slimline 1 000 i 500 ml z combibloc ECO PLUS, marka rozszerzyła swoją ofertę płynnych produktów mlecznych o combibloc Midi 500 ml z combibloc ECOPLUS w kategorii śmietanek.

Firma SIG była liderem w branży opracowując pierwsze w historii aseptyczne rozwiązanie kartonowe bez warstwy aluminium. Materiał opakowaniowy combibloc ECOPLUS dodatkowo poprawia ekologiczność sterylnych opakowań kartonowych. Wykonany jest w 82% z tektury odnawialnej, z ultracienkimi warstwami polimerowymi, aby chronić jakość produktu przez długi czas. Eliminując potrzebę stosowania aluminiowej warstwy barierowej, combibloc ECOPLUS zmniejsza ślad węglowy standardowego materiału opakowaniowego SIG o 27%.

Karina Zawadzka, Senior Marketing Manager w SIG skomentowała: – Mamy silny etos ścisłej współpracy z klientami, takimi jak OSM Łowicz, aby pakować żywność i napoje w bezpieczny, zrównoważony i niedrogi sposób. Sprzedano już ponad 2 miliardy naszych dobrze znanych 1 litrowych opakowań kartonowych combibloc Slimline z materiałem opakowaniowym combibloc ECOPLUS. Rozszerzając działalność na combibloc Midi, nasze najszybciej rozwijające się nowoczesne opakowanie rodzinne, zwiększamy możliwości naszych klientów w zakresie wyróżniania swoich produktów w wyróżniającym się opakowaniu, które oferuje również silne referencje środowiskowe. Przewidujemy, że rynek będzie poszukiwał bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, które mają niski ślad węglowy i są zaprojektowane tak, aby działały bez materiałów nieodnawialnych. 

 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania