Lider Forum Kampanie 2020 Konkurs

Jury Konkursu

Agnieszka Maliszewska

Agnieszka Maliszewska,
Sekretarz i Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Wiceprzewodnicząca COGECA

Paweł Kowalewski

Paweł Kowalewski,
Prezes Zarządu Communication Unlimited, Wiceprezes IAA Global

Waldemar Nowakowski

Waldemar Nowakowski,
Prezes Zarządu Polskiej Izby Handlu

Janusz Górski

Janusz Górski,
Redaktor Naczelny Forum Mleczarskie Handel

Lider Forum Kampanie rozstrzygnięta!

W ostatniej edycji Forum Mleczarskie Handel zasygnalizowaliśmy zakończenie pierwszej edycji naszego konkursu Lider Forum Kampanie. Kampanie to nowa część konkursu, który dotychczas koncentrował się na ocenie innowacyjności, atrakcyjności wyrobów i jakości współpracy z producentami. W Lider Forum Produkty głosują handlowcy, w Lider Forum Kampanie – Jury, do którego zaprosiliśmy Agnieszkę Maliszewską, Sekretarz i Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Wiceprzewodniczącą COGECA; Waldemara Nowakowskiego, Prezesa Polskiej Izby Handlu; Pawła Kowalewskiego, Prezesa Zarządu Communication Unlimited. Czwartym członkiem Jury jest Janusz Górski, z Forum Mleczarskiego Handel.

Pod ocenę Jury poddaliśmy kampanie realizowane w tym roku i zgłoszone do naszej Redakcji. Ta pierwsza edycja została zrealizowana w sytuacji, kiedy działania marketingowe w tym kampanie reklamowe przedsiębiorstw mleczarskich realizowane były pod presją pandemii. To był okres niewątpliwych wyzwań dla podmiotów w branży nabiałowej.

W Forum Mleczarskim Handel 1-2/2020 (emisja połowa marca) i 3/2020 (emisja majowa), informowaliśmy naszych Czytelników o starcie konkursu Lider Forum Kampanie. Od chwili ogłoszenia startu konkursu ruszyły zgłoszenia. Aby wszyscy zainteresowani mieli szansę się zgłosić, przypominaliśmy o konkursie w grupowym mailingu do wszystkich firm mleczarskich w kraju. Wszyscy otrzymali naszą prośbę o nadsyłanie nie tylko zgłoszeń, ale i dodatkowych informacji w formie ankiety.

hochland.jpg

Otrzymaliśmy łącznie 24 zgłoszenia od 15 firm. Pogłębione informacje niezbędne do poddania ich ocenie otrzymaliśmy dla 7 kampanii zrealizowanych przez 4 firmy mleczarskie: Hochland Polska, Jogo (ŁSM), Mlekpol (SM) i Radomsko (OSM).

Jury pracowało indywidualnie w dniach 5-13.10. br. na bazie oryginalnych materiałów.

laciate.jpg
Przypomnijmy listę nagrodzonych:

1 miejsce exe quo:
Mlekpol (SM) i Hochland Polska

Kampania: ŁaciaTy i Ja i wszyscy, którzy kochają ten pyszny, naturalny smak.
Osoba odpowiedzialna: Katarzyna Skrodzka.

Kampania: Naturalnie, że Pyszny!
Osoba odpowiedzialna: Radosław Jurkowski.


3 miejsce:
Mlekpol (SM)

Kampania: Mleko Łaciate 25 lat.
Osoba odpowiedzialna: Lucyna Kulągowska

Kolejne miejsca zajęły inne realizacje firm:
Hochland Polska, kampania Bez laktozy. Sama przyjemność; Radomsko (OSM), kampania Wspierajmy nasze! oraz Jogo (ŁSM), kampania Ruszajmy Razem.