1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Sertop: Wprowadziliśmy nowy produkt

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© sertop

Zapytaliśmy Andrzeja Skapczyka, Prezesa Zarządu firmy Sertop jakie są największe wyzwania stojące dziś przed firmą na płaszczyźnie technicznej, technologicznej i produktowej. – Jako firma specjalizująca się w produkcji serów topionych od ponad 50 lat, jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Stale opracowujemy nowe produkty oraz szukamy nowych rozwiązań technologicznych. Nasza wiedza, know-how, pozwalają nam na wpasowanie się w gusta naszych konsumentów, co nie przeszkadza nam w zachowaniu tradycji produkcji naszych wyrobów. Aktualnie udało nam się wprowadzić na rynek serek topiony wysokobiałkowy, tzw. proteinowy.

– Na początek produkt ten będzie dostępny w krążku 140 g w dwóch smakach – łagodna gouda oraz pikantne chili z bazylią. W ten sposób, w jednym opakowaniu można znaleźć idealny smak zarówno dla osób lubiących ostre, pikantne nuty, jak i tych preferujących łagodne. W planach mamy poszerzenie linii produktów proteinowych o inne opakowania – bloczek 90 g oraz plastry 130 g – tak, aby każdy zainteresowany tymi produktami mógł dobrać wielkość serka zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Mamy nadzieję, że serek ten idealnie wpisze się w trend proteinowych produktów oferowanych na rynku i pozwoli na dalszy rozwój naszej marki. Jesteśmy również pewni, że niejedna gospodyni domowa chętnie sięgnie po produkty wysokobiałkowe i wykorzysta je do przygotowania ciekawych potraw, zarówno w kuchni tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Bo przecież serek topiony to produkt nie tylko na kanapkę, ale o wszechstronnym zastosowaniu jako dodatek do zup, sosów czy sałatek.

– Musimy nadrobić techniczne tematy związane głównie z efektywnością energetyczną, co jest ważne w kontekście prognoz cen energii oraz wymogów unijnych w tym zakresie. Przymierzamy się do modernizacji kotłowni, chłodnictwa czy wentylacji na produkcji. W tej chwili jesteśmy w trakcie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej i przymierzamy się do budowy podczyszczalni ścieków. Patrząc w przyszłość, myślimy również o rozwoju parku maszynowego na produkcji, a to jest mocno uzależnione od naszej pomysłowości wytwórczej. Podsumowując: najważniejszą nagrodą i motywacją do podejmowanych działań jest dla nas sympatia i wyrazy uznania naszych konsumentów, które na co dzień przejawiają się w sklepach ich decyzjami zakupowymi – podsumował nasz rozmówca.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania