1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Grupa Polmlek obniża emisję CO2 

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii i odważne decyzje inwestycyjne wyprzedzające polską i europejską konkurencję utorowały Grupie Polmlek, a dokładnie Zakładowi w Lidzbarku Warmińskim drogę do podboju światowych rynków wysokospecjalistycznymi proszkami. Zakład to także lider w dziedzinie energooszczędności. Tylko w 2022 r. zainwestowano tu ponad 50 mln złotych, a w ostatnich latach w sumie blisko 80 mln przeznaczonych na transformację energetyczną.

Powstaje innowacyjny bioreaktor, wytwarzający prąd z mleczarskich odpadów, działa 5 turbin kogeneracyjnych. Celem tych działań jest obniżenie zużycia energii i gazu, obniżenie emisji CO2, a finalnie samowystarczalność energetyczna firmy.

Rozwój i innowacyjność to również znaki rozpoznawcze trzech pozostałych zakładów. W Gościnie trwają prace nad całkowitym zautomatyzowaniem produkcji sera mozzarella, eksportowanego do 15 krajów świata. Boom inwestycyjny przeżywa także Polmlek w Grudziądzu, gdzie powstało m. in. nowoczesne centrum logistyczne, nowa masłownia, a Mazowiecka Spółka Mleczarska to lider Grupy w produkcji wysokiej jakości galanterii: jogurtów, serków i innowacyjnych produktów wegańskich, które trafiają na rynki krajowe i europejskie. 

Wymienione powyżej 4 zakłady Grupy Polmlek zostały wyróżnione w rankingu Diamenty Forbesa. Zakład Mleczarski w Gościnie, Mazowiecka Spółka Mleczarska, Polmlek Grudziądz, oraz największy podmiot w Grupie Polmlek – Zakład w, który jednocześnie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Europie.

Grupa Polmlek to w 100% polski kapitał, 14 zakładów produkcyjnych wraz z marokańskim Safilait, a jej wartość szacuje się na 7 mld złotych. Obrót w 2022 r. przekroczył 9 mld złotych.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania