1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Korzyści Polmleku z przejęcia Ceko

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
Jerzy Borucki, Współwłaściciel Grupy Polmlek
Jerzy Borucki, Współwłaściciel Grupy Polmlek
© grupa polmlek

– Ostatnią spektakularną akwizycją dokonaną przez Grupę Polmlek było przejęcie Lacpolu w 2019 r. Od tamtego czasu minęły ponad dwa lata i można śmiało podsumować, że ten czas był bardzo korzystny, pomimo różnych zewnętrznych trudności – mówią Właściciele Grupy Polmlek. – W strukturze Grupy Polmlek działa aktualnie 11 zakładów produkcyjnych, a każdy z zakładów specjalizuje się w określonym asortymencie. Szereg inwestycji i modyfikacji linii produkcyjnych pozwolił na zwiększenie wolumenów, wzrost wydajności i stałą, powtarzalną jakość wytwarzanego asortymentu. Przejęcie Ceko traktowane jest jako szansa na wzrost potencjału produkcji serów.

– Ceko specjalizuje się w wytwarzaniu serów zarówno dojrzewających jak i niedojrzewających np. mozzarelli. Polmlek wypracował skuteczną strategię sprzedaży i eksportu takich produktów. Ceko uzupełni również potrzebę pozyskiwania serwatki, a Polmlek jest w tej chwili podmiotem, który przerabia najwięcej serwatki w Polsce. Stale zwiększana jest, oparta na serwatce, produkcja wysokospecjalistycznych proszków jak WPC i laktozy. Zapotrzebowanie na serwatkę stale wzrasta, a rynek proszków mlecznych jest jednym z najbardziej opłacalnych w obecnych czasach.

– Marki serów w portfolio Ceko są wysoko pozycjonowane, znane i doceniane przez konsumentów. To dodatkowy benefit dla Grupy Polmlek wynikający z akwizycji. Patrząc wstecz mamy doskonały przykład Fortuny, doskonale znanej w Polsce marki soków, nektarów i napojów niegazowanych. Fortuna ze swoją ofertą jest obecna na rynku, wprowadza nowości, zaskakuje konsumentów niebanalnymi kompozycjami smakowymi i atrakcyjnymi produktami. Coraz silniejsza w sektorze nabiałowym jest również marka Polmlek. Sery z Goliszewa będą doskonałym uzupełnieniem oferty, zarówno tej kierowanej do krajowych dystrybutorów, sieci handlowych i dyskontów, jak i do zagranicznych odbiorców – stwierdzają Właściciele Grupy Polmlek.

Właściciele Grupy Kapitałowej Polmlek, Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki, konsekwentnie realizują założoną strategię rozwoju. Celem nadrzędnym jest stworzenie jednej z największych w Polsce grupy podmiotów, produkującej żywność. Konsolidacja w obecnych czasach, kiedy przedsiębiorcy muszą zmagać się z ogromną inflacją, trudnościami w pozyskiwaniu surowców, w zakupach materiałów opakowaniowych, utrudnieniami w łańcuchach dostaw, jest najlepszym rozwiązaniem dla mniejszych podmiotów. Można założyć, że stabilnie działająca grupa kapitałowa mniej odczuje skutki aktualnych wydarzeń, pandemii, wojny na Ukrainie, zmian klimatycznych, czy rosnących kosztów prowadzenia działalności. Właściciele Grupy Polmlek widzą w konsolidacji szansę na wzmocnienie polskiego mleczarstwa oraz stabilizację sytuacji polskich hodowców i dostawców mleka. Akwizycje mają na celu nie tylko poszerzanie mocy produkcyjnych oraz portfolio dostępnych produktów, ale również zwiększanie dostępności produktów, usprawnienie dystrybucji, ekspansję na rynki zagraniczne. Polmlek eksportuje obecnie do niemal 100 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna stale rośnie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania