Twarogi sernikowe: Sernik? Teraz to proste!

Paulina Filipowicz
Forum Mleczarskie Handel 6/2012 (55)

Wart-Milk (OSM) produkuje dwa rodzaje twarogu sernikowego. Jeden to twaróg sernikowy o 15% zawartości tłuszczu, drugi pod marką MU! zawiera 4% tłuszczu. Oba twarogi nadają się idealnie do wypieków. Serniki na tych twarogach charakteryzują się niezwykłą puszystością. Oba rodzaje twarogów dostępne są również w wiaderkach 5 kg, z czego często korzystają punkty gastronomiczne. Radomsko (OSM) proponuje twaróg sernikowy Hej!, pakowany w wiaderka o gramaturze: pół kilograma i kilogram. Produkt zachowuje świeżość i jest przydatny do spożycia przez trzydzieści dni. Producent, na swojej stronie internetowej, zachęca do przygotowania sernika Babci Krysi, rekomendując zastosowanie swoich produktów, w tym oczywiście twarogu sernikowego Hej! Na tle ofert pozostałych mleczarni, Radomsko (OSM) wyróżnia się Hej! Twarożkiem Wyśmienitym pieczone jabłko, w wiaderkach 0,5 kg i 1 kg. To idealna propozycja dla fanów naleśnikowych deserów.

Lactalis Polska to producent uznanej wśród konsumentów, marki President, pod którą dostępne są również między innymi twarogi do wypieków. Niewymagający mielenia twaróg śmietankowy w kilogramowym wiaderku z rączką, ma 14-dniowy termin przydatności do spożycia. Porcjowany w mniejsze, półkilogramowe kostki twaróg śmietankowy półtłusty, zawiera 4% tłuszczu i z zapewnień producenta wynika, że jego kremowa konsystencja i śmietankowy smak to optymalne rozwiązanie dla domowych wypieków i naleśników. W wersji tłustej, 8% zawartości tłuszczu, występuje w 0,5 kg i 1 kg kostkach, zapakowanych w folię z wygodnym otwarciem. President proponuje również twaróg Delikatny 500 g, który nie wymaga dodawania śmietany i bezbłędnie wpisuje się w sernikowe receptury.

Włoszczowa (OSM) na swojej stronie www, w sekcji: kącik kulinarny, prezentuje przepisy na: rajski sernik i rajskie serniczki podawane na gorąco, a wszystkie z zastosowaniem jej Rajskiego twarogu. Znajdziemy też przepis na sernik Ireny, do którego, zdaniem producenta, idealnie sprawdzi się twaróg na sernik z jego oferty. Ten ostatni sprzedawany jest w kilogramowym wiaderku i pozostaje świeży przez 21 dni. Rajski twaróg, producent rekomenduje jako delikatny, śmietankowy i naturalny, doskonały między innymi do: pieczonych, ale i serwowanych na zimno, serników. Dla mniejszych i większych łakomczuchów producent przewidział opakowania: 175 g, 450 g i 1000 g. Doskonały do serników: Ser Cukierniczy, pakowany w wiadro 11 kg. to już propozycja dla branży cukierniczej.

Aneta Tatuch

Specjalista ds. Sprzedaży w Polmlek/Mława (ZM)

W związku z zaczynającym się dopiero okresem zimowym trudno porównać sprzedaż w stosunku do roku poprzedniego, jednak już widoczny jest wzrost zapotrzebowania na twarogi. Ich poziom ocenić możemy jako zadowalający, okres przedświąteczny zdecydowanie sprzyja zwiększeniu sprzedaży.

W związku z tym, że ilu klientów tyle upodobań, każdy kształt i gramatura ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak duża część odbiorców zamawia twarogi w formacie okrągłym o gramaturze 275 g. Jeżeli natomiast chodzi o smak, to największym zainteresowaniem cieszą się twarogi naturalne, gdyż klienci sami wedle własnych upodobań mogą go urozmaicić dodatkami smakowymi.

W okresie przedświątecznym rośnie zarówno poziom zamówień generowanych przez segment detaliczny jak i HoReCa. W związku z ciągłym wzrostem tempa życia duże grono konsumentów z oszczędności czasu coraz częściej korzysta z gotowych produktów. Jednak nadal dość duża część konsumentów to zwolennicy tradycjonalizmu, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez unoszącego się w domu zapachu pieczonego sernika.

Grupa Polmlek mająca kilka marek, w swojej bogatej ofercie produktowej proponuje oczywiście również twarogi do wypieków. Przeglądając propozycje producenta znajdziemy: kilogramowe wiaderko twarogu sernikowego Warmia; 19 dni przydatności do spożycia. Warto również zwrócić uwagę na twarożek pod brandem Starco. To produkt o smaku waniliowym z dodatkiem rodzynek, w pudełku 300 g, z 14-dniowym terminem przydatności do spożycia.

ROTR (SM) oferuje Twaróg Sernikowy Delik. Na firmowej stronie internetowej dowiadujemy się, że produkt nie wymaga mielenia, przez co nadaje się do bezpośredniego użycia. Dostępny jest w wygodnym, 1 kg opakowaniu, pozwalającym na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Wyrób przeznaczony jest dla klientów indywidualnych oraz sektów gastronomicznego i cukierniczego, dostępny jest również w opakowaniu 10 kg.

Wstępnie obrobiony: Serek Nadbużański o smaku waniliowym (1 kg wiaderko) i twaróg Bieluch mielony sernikowy (również w 1 kg wiaderku) to propozycje Bieluch (SM). Producent obiecuje, iż z tak przygotowanym produktem poradzi sobie nawet początkująca w wypiekach pani domu, aby dodatkowo ułatwić zadanie, na opakowaniach zamieścił przepisy.

Twarożek homogenizowany na „serniczek kremowy” to jedna z propozycji mleczarni Garwolin (OSM). Zawartość 1 kg wiaderka to idealny składnik do sernika na zimno, będącego wariantem klasycznego wypieku. Do tradycyjnego przepisu lepszym rozwiązaniem będzie twaróg mielony, występujący w opakowaniu foliowym (300 g) i wiaderku (1 kg) Wszystkie trzy propozycje mają 14-dniowy termin przydatności do spożycia.

Czarnków (OSM) na swojej stronie internetowej podaje kilka przepisów na serniki m.in.: na sernik puszysty lub gotowany, w obydwu zaleca zastosowanie sera śmietankowego Juliko o 24% zawartości tłuszczu. Pakowany w 0,5 kg i 1 kg wiaderka, zachowuje 14-dniowy okres przydatności do spożycia i występuje również w wersji o smaku waniliowym (ten jedynie w opakowaniu o wadze 500 g). W swojej ofercie mleczarnia Czarnków (OSM) ma również: twaróg sernikowy naturalny, produkowany metodą ultrafiltracji, o 6% zawartości tłuszczu, bez cukru.

Strona 2 z 4