Euro 2012: Euro 2012 na półce

Joanna Górska
Forum Mleczarskie Handel 3/2012 (52)
Czy wiesz że:
  • Maskotkami Turnieju są postacie braci bliźniaków Słavek i Slavko
  • W promowanie turnieju zaangażowały się polskie i ukraińskie gwiazdy futbolu
  • Ambasadorami Turnieju ze strony polskiej są Zbigniew Boniek oraz Andrzej Szarmach
  • Do obsługi turnieju zgłosiło się 23 965 wolontariuszy – UEFA wybrała 5500 osób.

Polscy producenci a Euro 2012

W świecie rzeczywistym rynek nie śpi i oferuje nam prawie kompletną ofertę produktową. Można się „stylowo á la euro” – ubrać, zabawić i coś zjeść. Zaczynając od garderoby można zakupić pełną ofertę: domowych kapci, skarpetek, szortów, wszelkiej maści koszulek, peruk, toreb i plecaków. Mamy z czego pić soki, wodę, piwo lub nawet wódkę. Wszystko z logo Euro lub o tematyce piłkarskiej. Gdybyśmy mieli problem z zapisaniem wyników to producenci oferują specjalne zeszyty na Euro. Trudno bowiem uwierzyć, że do szkoły, która kończy się właśnie w czerwcu, wyniki zapiszemy stosownym Euro-ołówkiem, a ewentualną pomyłkę zetrzemy Euro-gumką. Dla marudnych dzieciaków mamy kredki i książeczki o tematyce piłkarskiej. Kilka naklejek z Euro i na parę minut mamy pociechy z głowy. Została jeszcze najważniejsza część, bez której trudno się obyć... jedzenie. Sprawa istotna, bo jeśli nasze Panie opuszczą domy w poszukiwaniu jakiejś damskiej rozrywki to bez zapełnionej gotowcami lodówki może być krucho. Ale ponieważ klient nasz pan to prawdziwi kibice nie zginą w te Mistrzostwa.

Zacznijmy od podstaw, czyli chleba. Na taką ciekawą ofertę odważyła się firma Schulstad i dla zgłodniałych kibiców przygotowała chleb w wystylizowanej szacie graficznej „á la euro” pod nazwą Kanapka Kibica z ziarnami. Jest to pieczywo pszenne zawierające dodatek otrębów pszennych, płatków owsianych i mąki żytniej. Kanapka Kibica doskonale nadaje się do przygotowywania kanapek zarówno na ciepło jak i na zimno. Dzięki specjalnym procesom technologicznym Kanapka Kibica pozostaje miękka i pachnąca przez 14 dni.

Gdyby jednak tradycyjne pieczywo nam nie odpowiadało to można pochrupać wafle Good Food Jumbo, które łamią stereotyp „nudnych wafli”, gdyż są połączeniem naturalnej, zbożowej przekąski i atrakcyjnych smakowych posypek tj. papryka, ser, kwaśna śmietana z cebulką. Firma Good Food na czas futbolowej gorączki, kierując się hasłem – „Zdrowe kibicowanie”, przygotowała nowe, piłkarskie opakowania swojego produktu. Dodatkowym plusem wafli Jumbo jest ich liczba – paczka XXL zawiera aż 12 grubych wafli, wystarczy nawet na chrupanie podczas dogrywki.

Nie samym chlebem człowiek żyje i tutaj nasi mleczarze również mają coś do zaoferowania. Mlekovita (GK) wypuściła na rynek serię limitowaną dwóch rodzajów żółtego sera – KibicDamer Mistrza oraz GoldaMistrza. Utrzymane w soczyście zielonotrawiastej stylistyce z dynamicznymi biało-czerwonymi piłkami i stosownymi nazwami mają szansę na zagoszczenie w domach polskich kibiców. Firma pokusiła się również o przygotowanie limitowanej serii przekąsek serowych tzw. Faruków (classic i z sera wędzonego). Zamiast nerwowo zagryzać palce nasi kibice mogą zagryzać faruki. Uzupełnieniem oferty na Euro są Jogurty Mistrza i Kefiry Mistrza.

Kolejną firmą z sektora mleczarskiego, która podjęła tematykę piłkarską i Euro 2012 jest Müller. W jej portfolio znajdziemy m.in. Jogurt Müller Mix z linii Football.

Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami żółtego sera to można sięgnąć także po inny typowo męski specjał – ser topiony. Pomysł podjęły firmy Hochland Polska, Lactima oraz  Sertop. Firma Hochland skupiła się bardziej na symbolice narodowej i zaproponowała ser topiony w krążkach w narodowej biało-czerwonej stylistyce. Okrągłe niczym piłka biało-czerwone pudełko z elementami piłkarskimi silnie przyciąga wzrok na półce sklepowej. Cztery porcje sera o smaku śmietankowym oraz cztery trójkąciki z pomidorami doskonale wpisują się w ofertę produktów na Euro. Biało-Czerwony serek topiony w przerwie meczu! Czemu nie?

Strona 4 z 6