1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Naszym priorytetem są najmniej przetworzone twarogi

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© grupa polmlek

– Obserwując trendy żywieniowe i konsumenckie oraz przygotowując ofertę twarogową Grupy Polmlek do wiosennego i letniego sezonu, zauważyliśmy pewną prawidłowość. Konsumenci najchętniej sięgają po produkty z dwóch segmentów – twarogi tradycyjne, nieprzetworzone, z czystym składem, takie, jakie pamiętają od lat, oraz twarogi, które zaszeregowałabym do segmentu convenience – gotowe do pieczenia, zmielone, często już z dodatkami smakowymi – powiedziała Forum Mleczarskiemu Handel Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu, Grupy Polmlek.

– Zgodnie ze strategią Grupy w naszej ofercie mamy bardzo dobrej jakości twarogi z czystymi etykietami, o jak najmniejszym stopniu przetworzenia, bo właśnie takie produkty są naszym priorytetem. Nie bez powodu możemy poszczycić się certyfikatami „Jakość Tradycja” dla naszych twarogów, które potwierdzają nie tylko najwyższą jakość produktu, ale też jego tradycyjne metody wytwarzania, najlepszy surowiec, a przede wszystkim pyszny, domowy smak. Polacy chętnie sięgają do tradycyjnych przepisów, przekazywanych często z pokolenia na pokolenie, i właśnie w okresie świątecznym wyczarowują w swoich domach fantastyczne serniki. A do tego potrzebny im dobry twaróg. Stąd w naszej ofercie mamy bardzo dobre, naturalne twarogi do pieczenia w formie krajanki, kostki czy klinka (dla tych, którzy inspirują się tradycją) oraz twaróg sernikowy w wiaderku – zmielony, naturalny, gotowy do pieczenia lub przygotowania sernika na zimno – dodała nasza rozmówczyni.

– Warto też podkreślić, że twarogi Polmlek mają silne wsparcie reklamowe – tuż przed Wielkanocą rusza ogólnopolska kampania reklamowa twarogów w kostkach i masła (zestawu must have do tradycyjnego sernika), a już latem wracamy z komunikacją twarogów klinków. Dla kanału HoReCa Grupa Polmlek ma szeroką ofertę twarogów i miksów twarogowych. Profesjonalistom polecamy szczególnie Twaróg Sernikowy w wiaderku 10 kg, Twaróg naturalny z Warlubia, Serek Śmietankowy o zawartości tłuszczu 22% oraz Sernikowy Premium – gotową mieszankę do wypieków. Oczywiście w ofercie posiadamy także standardowe twarogi: chudy, półtłusty i tłusty w wiadrach 10 kg. Reagujemy na potrzeby klientów i dostosowujemy receptury do aktualnych wymagań rynkowych, tak aby na polskie stoły trafiały najwyższej jakości serowe wypieki – podsumowała Joanna Kołodyńska, Dyrektor Marketingu, Grupy Polmlek.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania