1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Klient zwraca się w stronę produktów klasycznych

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

– Na polskim rynku dostępna jest bardzo szeroka gama twarogów przemysłowych, ale równolegle rozszerza się oferta bardziej tradycyjna, skierowana do klienta szukającego smaków z dzieciństwa, naturalnych, czystych, nieprzetworzonych – powiedziała Forum Mleczarskiemu Katarzyna Płusa, Kierownik Działu Marketingu Koło (OSM). – My, jako producent nabiału, także zauważamy zwiększone zapotrzebowanie na tego typu produkty. 

– W ciągu ostatnich kilku sezonów właściwie każda sieć handlowa postawiła na zsiadłe mleko i zdecydowała się na rozszerzenie dla niego półki. Ale, wracając do twarogów, zauważalny jest zwrot klienta końcowego – a co za tym idzie również kupców – ku produktowi jak najbardziej przypominającemu klasyczny domowy wyrób. Mamy na to gotową odpowiedź: twaróg grodkowski pełnotłusty klinek. Nieprzerwanie od ponad 50 lat metoda jego produkcji nie uległa zmianie, czego potwierdzeniem jest certyfikat „Jakość Tradycja”. Otrzymywany jest wyłącznie z mleka pasteryzowanego z dodatkiem czystych kultur bakteryjnych. Specyficzna metoda obróbki skrzepu poprzez ręczne formowanie w płóciennych woreczkach i samoociekanie gęstwy twarogowej powodują, że posiada on charakterystyczną strukturę i wyrazisty smak.

– W październiku 2018 r. rozszerzyliśmy swoją ofertę o twaróg wędzony, który dzięki swoim walorom zdecydowanie wpisuje się w kategorię premium. Produkowany jest jedynie z mleka, kultur bakterii fermentacji mlekowej, z niewielkim dodatkiem soli. Swój wyjątkowy smak, aromat i złoty kolor zawdzięcza procesowi wędzenia dymem z drewna olchowego i bukowego. Doskonale komponuje się z warzywami i dipami w wersji wytrawnej, ale równie dobrze smakuje z dodatkiem miodu czy konfitur. Może być świetną bazą farszu do pierogów czy makaronu. Z jego udziałem można tworzyć zarówno codzienne posiłki, jak i – a może przede wszystkim – wykwintne dania na specjalne okazje – podsumowała Katarzyna Płusa.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania