1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Tadeusz Mroczkowski zastąpi Edmunda Borawskiego

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Od 01.01.2023 roku Mlekpol (SM) będzie zarządzana przez czteroosobowy Zarząd. Następuje również zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu. — Po ponad 40 latach pracy moja rola w SM Mlekpol się kończy. Wiem jednak, że Spółdzielnię przekazujemy w dobre ręce – mówi Edmund Borawski, obecny Prezes Zarządu. Nowi członkowie Zarządu to eksperci z branży mleczarskiej, od lat związani zawodowo z SM Mlekpol. 

Skład nowego Zarządu został poddany głosowaniu 22 listopada 2022 roku, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Decyzja o powołaniu nowego Zarządu jest naturalną zmianą pokoleniową, do której firma przygotowywała się od kilku miesięcy. Nowy Prezes obejmie stanowisko z początkiem stycznia 2023 r. Dzisiejsza, niezwykle silna pozycja Mlekpolu jako lidera polskiego mleczarstwa z pewnością jest zasługą ogromnego oddania i zaangażowania w pracę obecnego Zarządu pod przewodnictwem Prezesa Edmunda Borawskiego.

– W tym roku minęło 40 lat mojej pracy w SM Mlekpol. To zdecydowana część mojego życia, nie tylko zawodowego, i jestem dumny, że przez tyle lat mogłem przyczyniać się do rozwoju Spółdzielni. W tym czasie zaszły w niej duże zmiany, stworzyliśmy jeden z największych podmiotów w Polsce. Gdy w 1982 roku zaczynałem pracę w Grajewie, roczny skup mleka wynosił 35 mln litrów , a obecnie to ponad 2 mld litrów. Funkcjonował wówczas tylko jeden zakład przetwórczy, teraz jest ich 13 i są wysoko wyspecjalizowane – mówi Edmund Borawski, Prezes Zarządu Mlekpol (SM). – To wspólna praca i dorobek producentów mleka, pracowników, kadry kierowniczej, Rady Nadzorczej i Zarządu. Kluczowe decyzje zawsze podejmowaliśmy wspólnie i w zgodzie – rozwiązywaliśmy problemy i cieszyliśmy się z sukcesów. Za te lata wspólnej pracy pragnę serdecznie wszystkim podziękować, udajemy się na zasłużony odpoczynek w momencie, gdy Spółdzielnia jest w dobrej kondycji ekonomicznej i cały czas się rozwija, a stery oddajemy w ręce osób, które znają ją od lat, mają ogromną wiedzę i wiele pomysłów. Wiem, że zostawiamy Mlekpol w dobrych rękach – dodaje Edmund Borawski. 

Obowiązki Prezesa Zarządu przejmuje Tadeusz Mroczkowski, dotychczasowy Dyrektor zakładu SM Mlekpol w Grajewie. – Tak ogromna organizacja potrzebuje silnego lidera, który będzie realizował wizję rozwoju, a jednocześnie będzie otwarty na głos Spółdzielców i pracowników, bo to oni są największą siłą SM Mlekpol. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować sukcesy, których twórcą był obecny Zarząd pod przewodnictwem Prezesa Edmunda Borawskiego. Serdecznie dziękuję mu w imieniu wszystkich pracowników oraz członków SM Mlekpol za te 4 owocne dekady – mówi Tadeusz Mroczkowski. 

W nowym Zarządzie Spółdzielni zasiądą również: Małgorzata Cebelińska, dotychczasowa Dyrektor Handlu (od grudnia 2022 r.), Paweł Pasternak, dotychczasowy Dyrektor Finansowy (od stycznia 2023 r.) oraz Zbigniew Groszyk, dotychczasowy Wiceprezes ds. Produkcji, pełniący tę funkcję od 2021 r. 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania