1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mlekoma Dairy i Mlekoma Sp. z o.o. poprawiły wyniki

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
Mlekoma, zakład w Przasnyszu
Mlekoma, zakład w Przasnyszu
© forum mleczarskie

Przedmiotem prowadzonej działalności firmy Mlekoma Dairy była w 2021 r. sprzedaż serów Mascarpone, serów twardych oraz pleśniowych, masła irlandzkiego, twarogów i innego nabiału do polskiego sektora handlu detalicznego i hurtowego oraz sektora HoReCa. Firmie udało się poprawić słaby wynik z 2020 r. o 20% i uzyskać 85,92 mln zl przychodu. Zysk wyniósł 2,01 mln zł wobec 2,04 mln zł w 2020 r. 

W przypadku Mlekoma Sp. z o.o. przedmiotem prowadzonej działalności była produkcja i sprzedaż mieszanek mlecznych oraz handel hurtowy artykułami mleczarskim i ziarnami.

Mlekoma działa w branży mleczarskiej koncentrując swoją działalność na produkcji oraz sprzedaży produktów i półproduktów mlecznych tj. OMP, FFMP, serwatka w proszku, surowce mleczne oraz handel ryżem, serem półtwardym oraz twarogami. 76% udziałów w spółce ma Sadafco Poland.

W 2021 r. Spółka uzyskała przychody w kwocie 227,47 mln zł i zysk netto 6,6 mln zł. W 2020 r. przychody wyniosły 193,92 mln zł.

Strategia rozwoju spółki zakłada wejście na nowe rynki zbytu (kraje Południowej Azji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Zachodniej). Firma planuje dalszą dywersyfikację regionalną w grupie proszków mlecznych oraz optymalizację palety produktowej, poprzez zmniejszenie ilości proponowanych produktów i koncentrację na tych najbardziej dochodowych. W dalszym ciągu trwa poszukiwanie możliwości produkcji nowych produktów o charakterze niszowym, pozwalającym Spółce zwiększyć swoją obecność międzynarodową, a także rentowność

Z punktu widzenia rentowności warto zaznaczyć, że spółka nie prowadziła działalności operacyjnej w Rosji, Białorusi ani na Ukrainie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania