1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Piotr Sypiański nowym dyrektorem zakładu w Łodzi

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Łódzka Spółdzielnia Mleczarska Jogo została przyłączona do struktur Mlekpol (SM) w połowie 2023 r. W grudniu nowym dyrektorem Oddziału został Piotr Sypiański. OZPM w Łodzi przerabia rocznie średnio 21 mln litrów mleka od ok. 130 dostawców. Produkowane są tam wysokiej jakości wyroby mleczarskie tj.: twarożki wiejskie, maślanka naturalna i kefiry. W łódzkim zakładzie powstają także lody Bambino, będące w ofercie od 1968 r.

Obecnie, zarówno marka Jogo, jak i Bambino, należą do Mlekpol (SM) w Grajewie.

– Zgodnie z naszą polityką chcemy rozwijać te silne, lokalne marki i sprawić, aby stały się one rozpoznawalne także w innych częściach kraju. Przed nowym Dyrektorem stoją więc ważne zadania związane z zarządzaniem tą zmianą i realizacją założonych celów Spółdzielni. Jesteśmy pewni, że jego bogate doświadczenie w branży, a także umiejętności w zakresie budowania zespołów i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, będą nieocenione w dalszym rozwoju łódzkiego zakładu – powiedział Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu Mlekpol (SM). 

Piotr Sypiański, dziękując za zaufanie, wyraził nadzieję na owocną pracę na rzecz Spółdzielni.

– To ambitne wyzwanie, które podejmuję z optymizmem. Mlekpol jest właścicielem najcenniejszych marek spożywczych w Polsce, dlatego cieszę się, że mogę uczestniczyć w umacnianiu ich pozycji na krajowym rynku – skomentował Piotr Sypiański. 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania