1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Maciej Tomaszewski nowym Dyrektorem Generalnym w Hochland Polska

Źródło: Hochland Polska
Autor: Janusz Górski
© hochland polska

Z dniem 1 października br. Maciej Tomaszewski dołączy do Hochland Polska jako Dyrektor Generalny. Zajmie on miejsce Piotra Knauera, który z końcem roku przechodzi na emeryturę. Piotr Knauer od 2016 r. piastował stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Hochland Polska oraz pełnił obowiązki Członka Zarządu Polskiej Izby Mleka. Wraz z końcem roku przechodzi na emeryturę, a nowym Dyrektorem Generalnym zostanie Maciej Tomaszewski.

Maciej Tomaszewski ma już bogate doświadczenie na podobnych stanowiskach. W trakcie swojej zawodowej kariery związany był m. in. z Grupą Lorenz Bahlsen Snack-World, w której pełnił funkcję Dyrektora Generalnego polskiego oddziału firmy. Jest zatem doskonale zaznajomiony nie tylko z firmami rodzinnymi, ale także ze spółkami giełdowymi tj. Podravka (producent przypraw spożywczych), gdzie w latach 2012-2015 odpowiadał za biznes w Polsce i za rynki Europy Środkowej. Wcześniejsze stanowiska kierownicze wyższego szczebla w British Sugar i AB Foods (sosy, dania gotowe, herbata) poszerzają portfolio doświadczeń w zakresie żywności, które zdobył od momentu wejścia do branży w 2000 roku. Wykształcenie Macieja Tomaszewskiego obejmuje tytuł magistra finansów oraz MBA, a po pierwszych latach pracy w branży bankowej jego karierę wzbogaciła duża różnorodność funkcji, od finansów, przez produkcję, po sprzedaż i zarządzanie.

Maciej Tomaszewski naturalnie koncentruje się na angażowaniu ludzi do wspólnej realizacji założonych celów. Jego osobiste wartości i przekonania są idealnie zgodne z filozofią i długoterminowym podejściem do działania, jaki reprezentuje firma Hochland Polska.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania