1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Nie stać nas na 5 milionów zł nowego podatku

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

– Pan Minister powiedział, że łączy nas mleko, łączy nasz spółdzielczość. Branża mleczarska jest w dużym stopniu motorem napędowym gospodarki. Jednak są sygnały o coraz większych obciążeniach i malejących inwestycjach – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita podczas spotkania branży mleczarskiej z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesławem Siekierskim. – Spółdzielczość za pierwsze półrocze ubiegłego roku miała rentowność -0,45%. O czym to świadczy? Nas nie stać na kolejne podatki i dodatkowe fundusze (Fundusz Ochrony Rolnictwa – przypis Forum Mleczarskie). 

– W przypadku firmy, którą reprezentuję to jest 5 milionów złotych. Nas na to nie stać. Myślę, że kolegów również. Regulacje w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych też są niekorzystne, też pogorszą naszą sytuację. Trzeba się przyjrzeć temu, czy wyłączenie napojów z tego systemu nie byłoby wskazane, ponieważ wiadomo, że w pustych butelkach pozostają resztki nabiału. Przez takie nowe obciążenia wzrośnie cena płacona przez konsumenta – dodał Prezes Dariusz Sapiński.

W kwestii obowiązku przytwierdzania nakrętek do butelek skomentował zaś: – Ja uważam, że my to zrobimy, tylko trzeba dać nam dać czas. Branża nie była na to przygotowana.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania