1. Aktualności
  2. Polska
Irlandia

Ornua z obrotami 2,5 mld euro. Wzrost sprzedaży Kerrygold o 12%

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Komentując pozytywne wyniki osiągnięte w 2021 r., John Jordan, Dyrektor Generalny Ornua, powiedział: – Ornua utrzymywała dobre, stabilne i trwałe wyniki rok do roku. Pomimo ciągłych wyzwań, z przyjemnością informujemy o 6,9% wzroście obrotów i 1,3% wzroście zysku operacyjnego w 2021 r. Ten wynik jest wyrazem naszego zobowiązania do maksymalizacji zysków dla naszych spółdzielni członkowskich i 14 tysięcy rolników.

– Był to kolejny rekordowy rok dla Kerrygold, ze wzrostem sprzedaży o 12% w porównaniu z 2020 r. Kerrygold nadal jest najszybciej sprzedającą się marką na półkach supermarketów w Niemczech i drugą marką masła w USA na rynku obsługującym 330 mln konsumentów. Nasza działalność w zakresie składników również osiągnęła dobre wyniki, gdy zakończyliśmy przejęcie amerykańskiej firmy produkującej składniki sera Whitehall Specialties. Dodanie czterech zakładów w Wisconsin i Pensylwanii umożliwia znaczny wzrost zarówno w USA, jak i na innych rynkach, ponieważ zwiększamy nasze możliwości w zakresie innowacji i produkcji – dodał John Jordan.

– Zostaliśmy zdruzgotani tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się na Ukrainie w ostatnich miesiącach i rozpoznaliśmy trudną sytuację narodu ukraińskiego w tym bardzo trudnym czasie. Jako długoletnia organizacja o globalnym zasięgu zdajemy sobie sprawę z wpływu wydarzeń na świecie na naszych klientów i społeczności, którym służymy, i będziemy nadal wspierać wszystkich naszych interesariuszy w radzeniu sobie ze skutkami domina w tej okropnej sytuacji.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania