1. Aktualności
  2. Świat

Ornua umacnia pozycję dostawcy wyspecjalizowanych składników z sera

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

Irlandzka spółdzielnia mleczarska Ornua ogłosiła przejęcie amerykańskiej firmy zajmującej się produkcją składników serowych, firmy Whitehall Specialties. Nieznana jest wartość transakcji. Ornua odkupiła udziały od firmy Mason Wells, firmy private equity z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin. Przejęcie ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej strategii wzrostu Ornua na amerykańskim rynku składników sera.

Spółka zależna od Ornua: OINA jest dostawcą niestandardowych, funkcjonalnych rozwiązań w zakresie sera dla amerykańskich klientów zajmujących się produkcją żywności i usługami gastronomicznymi. Przejęcie umożliwia zwiększenie produkcji poprzez sześć dobrze doinwestowanych zakładów w Wisconsin, Minnesocie i Pensylwanii.

Komentując tę transakcję John Jordan, Dyrektor Generalny Ornua wskazał co następuje: – Ornua Ingredients North America to kluczowa część działalności Ornua, zapewniająca silny wzrost w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Łącząc dwóch liderów rynku w uzupełniających się częściach sektora składników, tworzymy silne partnerstwo, które buduje mocne fundamenty pod długoterminową, zrównoważoną przyszłość.

Poza sektorem składników serowych Ornua jest wiodącym dostawcą na amerykańskim rynku konsumenckim ze swoją flagową marką Kerrygold. Kerrygold, irlandzka marka żywności o wartości 1 mld euro, jest drugą marką masła w USA.

Ostatnie wiadomości o firmie