1. Aktualności
  2. Polska

Mlekpol (SM): Kategoria produktów bez laktozy sukcesywnie się rozwija

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

– Mlekpol jako jedna z największych spółdzielni mleczarskich Polsce, czuje się odpowiedzialny za jakość życia i zdrowie wszystkich konsumentów – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpol (SM). – Właśnie dlatego kluczowe w naszych działaniach i wdrożeniach nowych produktów jest wychodzenie naprzeciw rosnącym i zmieniającym się potrzebom konsumentów. Pandemia COVID-19 uświadomiła nam, że zdrowie to jedna z najcenniejszych wartości, na którą mamy realny wpływ.

– Kategoria produktów bez laktozy sukcesywnie się rozwija i cieszy się dużym zainteresowaniem. Nietolerancja laktozy, to zaburzenie, które staje się coraz bardziej powszechne wśród społeczeństwa. Łagodzenie tej dolegliwości polega na stosowaniu odpowiedniej diety, polegającej na wyeliminowaniu spożycia produktów zawierających laktozę.

Obecnie, w charakterystycznej fioletowej szacie graficznej typowej dla tego typu produktów, posiadamy w ofercie: mleko Łaciate bez laktozy UHT o zawartości tłuszczu 1,5% oraz 3,2%, mleko świeże Łaciate 2%, ponadto żółte sery w plastrach (gouda czy salami), twaróg Mazurski Smak, a także jogurty pitne marki Łaciate, dostępne w ciekawych i niepowtarzalnych kompozycjach smakowych: ananas-kokos, jeżyna-malina oraz truskawka-czarna porzeczka.

Ostatnie wiadomości o firmie