Sealed Air: Pakowanie próżniowe serów na maszynie bez komory próżniowej

artykuł sponsorowany

Producenci serów wolą używać systemów z miękką próżnią do pakowania serów, ale zwykle wiąże się to z ograniczeniami wydajności i szybkości pakowania. Dlatego Sealed Air opracował i opatentował nowatorski, bezobsługowy system do pakowania serów CRYOVAC® SVS45 gdzie próżnia uzyskiwana jest dzięki różnicy ciśnień bez konieczności stosowania komory próżniowej. Głównym celem tego przedsięwzięcia była chęć zoptymalizowania procesu pakowania oraz zachowania jakości sera w zakładach mleczarskich.

sealed air
© sealed air

Zalety tego nowatorskiego systemu to brak ograniczeń wynikających z rozmiarów komory próżniowej. Teraz na jednej linii można pakować sery dowolnej wielkości i kształtu – od małych opakowań konsumenckich po bloki ważące 25 kg lub większe. Maszyna pakuje z prędkością od 10 do 40 sztuk na minutę zależnie od wielkości sera.

Wykorzystanie miękkiej próżni, jednak bez komory, pozwala na zachowanie jakości, smaku, struktury i wyglądu serów. Dodatkowo, opakowania sera trafiające na półki sklepowe mają atrakcyjniejszy wygląd.

CRYOVAC® SVS45 doskonale nadaje się stosowania materiałów, które pomagają ograniczać ślad środowiskowy, takich jak worki termokurczliwe CRYOVAC®. Materiały termoformowalne, które są często używane do pakowania eurobloków ważą ok. 71 gramów, natomiast worek termokurczliwy CROVAC® o połowę mniej – ok. 32 gramów. Taka zmiana opakowania pozwoli producentom serów na ograniczenie ilości materiałów opakowaniowych i śladu węglowego.

https://sealedair.com.pl/pl/food-care/food-care-products/cryovac-svs45

Powiązane artykuły