1. Komunikaty
Polska

Znamy szpitale, gdzie powstaną „Serenadowe kąciki zabaw”

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

W niedzielę 23 stycznia zakończyło się głosowanie na „Serenadowe kąciki zabaw”. Wieczór był pełen emocji! Tysiące ludzi zaangażowało się w głosowanie, co jest niewątpliwym sukcesem społecznej akcji mleczarni Spomlek (SM). Oddano ponad pół miliona głosów, a dokładnie 524 tys. 836!

Zwycięskie szpitale: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, Świętokrzyskie Centrum Pediatrii  w Kielcach, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.

– Tegoroczna edycja społecznej akcji „Serenada dla dzieci” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość oddanych głosów to jedno, ale dla nas największą wartość ma społeczne zaangażowanie ludzi, którzy stali się ambasadorami akcji promując ją w swoich środowiskach. Wszyscy, którzy włączyli się do głosowania pokazali nam, że „Serenadowe kąciki zabaw”, które tworzymy od 4 lat są bardzo potrzebne. Widzą to nie tylko rodzice dzieci, które korzystają z usług tych placówek, ale również całe gro osób, które wiedzą, jak ważna dla dzieci jest zabawa. My zdajemy sobie sprawę, że czas spędzony w „Serenadowych kącikach zabaw” wpływa na lepsze samopoczucie dzieci oraz rozładowuje napięcie przed wizytą u lekarza lub po prostu w nowym miejscu – mówi Aneta Mostowiec, Rzecznik prasowy Spomlek (SM).

– Po zakończeniu głosowania Mleczarnia Spomlek uznała, że dołoży kolejny, szósty kącik zabaw dla dzieci. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku tak mocno walczył i zabrakło mu troszkę głosów do zwycięstwa. Uznaliśmy więc, że zasługuje na „Serenadowy kącik zabaw”. Będzie żółto, będzie serowo, będzie radość dzieci! Bo przecież o to nam wszystkim chodzi – dodaje Aneta Mostowiec.

Serenada wyposaży miejsca zabaw w stoliki z krzesełkami, regały pełne zabawek, wieże z manualnymi zabawkami rozwijającymi sensorykę i umiejętności manualne, książeczki, kredki i kolorowanki. Jedno jest pewne, że maluchy w takich kącikach nudzić się nie będą.

Miejsca zabaw w zwycięskich placówkach będą realizowane zgodnie z ustaleniami ze szpitalami.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania