1. Komunikaty

Najlepsi hodowcy bydła mlecznego nagrodzeni

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)
© spomlek (sm)
© spomlek (sm)

15 rolników, dostawców mleka do mleczarni Spomlek (SM) otrzymało statuetki i nagrody w konkursie Gospodarstwo Roku. 3 gospodarstwa wyjechało z uroczystej Gali Toyotami Yaris Cross w barwach marki serów Serenada. Podsumowanie sztandarowego konkursu mleczarni odbyło się 13 czerwca.

© spomlek (sm)

Wydarzenie stanowi ukoronowanie całorocznych zmagań, w których udział biorą wszyscy hodowcy bydła, producenci mleka współpracujący z mleczarnią. Celem konkursu jest wyróżnienie nowoczesnych, najlepiej prosperujących gospodarstw mlecznych, które dbają o dobrostan zwierząt i wysoką jakość mleka.

– Nasza mleczarnia osiąga sukcesy dzięki nieustannej pracy dostawców. Ten konkurs to sposób, aby podziękować im za ich wkład i zaangażowanie – podkreśliła Agnieszka Kamela, Wiceprezes Zarządu. 

Podczas uroczystej, XIII Gali Gospodarstwo Roku wręczono nagrody dla gospodarstw za ich długoletnią pracę hodowlaną, dynamikę produkcji oraz dostarczanie najwyższej jakości surowca. Najlepsi dostawcy otrzymali tytuł „Gospodarstwo Roku 2023”, statuetki oraz nagrody.

Konkurs, który mobilizuje do rozwoju

Konkurs „Gospodarstwo Roku” daje nam możliwość docenienia rolników, którzy nieustannie dążą do podnoszenia standardów i jakości swoich gospodarstw. Ich codzienna praca i innowacyjne podejście są fundamentem naszej działalności i jakości naszych produktów – dodała Wiceprezes Agnieszka Kamela. 

Z każdym rokiem obserwujemy coraz wyższy poziom uczestników konkursu. Rolnicy wkładają mnóstwo wysiłku w przygotowania, dbając o każdy detal swojej produkcji. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższe standardy jakościowe mleka, które trafia do mleczarni - tłumaczył Przewodniczący Rady Nadzorczej Spomlek (SM) Marek Kalinowski. 

Przebieg konkursu i nagrody

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1000 gospodarstw. Przez 12 miesięcy, od kwietnia 2023 roku do marca 2024 roku, były one poddawane weryfikacji. Zmagania zostały podzielone na cztery etapy, a na każdym etapie odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona finałowa piątka w trzech kategoriach: gospodarstwo małe do 200 tys. l mleka, średnie 200-360 tys. l mleka, duże powyżej 360 tys. l mleka.

Komisja konkursowa, w której skład weszli członkowie rady nadzorczej spółdzielni, oceniając finałowe gospodarstwa, brała pod uwagę innowacyjne rozwiązania, park maszynowy oraz stan sanitarno-higieniczny gospodarstw.

– Każde z gospodarstw finalistów wykazało się wyjątkowym zaangażowaniem i nowoczesnym podejściem do hodowli. Komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, gdyż poziom był bardzo wyrównany – powiedziała Agnieszka Kamela.

Zwycięzcy konkursu otrzymali kluczyki do samochodów osobowych toyota w barwach marki Serenada. Laureaci pozostałych miejsc zostali nagrodzeni voucherami, które będą mogli wykorzystać zarówno na wyposażenie domu, jak również doposażenie gospodarstw.

– Nasza mleczarnia opiera się na silnych, dobrze prosperujących gospodarstwach. Współpraca i wspólny rozwój są kluczowe w dzisiejszych, trudnych czasach. Konkurs jest wyrazem naszej wdzięczności za wysiłek, jaki rolnicy wkładają w swoją pracę – podkreślał Paweł Gaca, Prezes Spomlek (SM). 

Finałowa Gala Konkursu „Gospodarstwo Roku 2023” była nie tylko okazją do wręczenia nagród, ale także do podkreślenia znaczenia codziennego wysiłku rolników i ich wkładu w rozwój spółdzielni oraz całej branży mleczarskiej.

Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku 2023:

Gospodarstwo małe: Aneta i Adam Pękała z Polskowoli, gmina Kąkolewnica, woj. lubelskie.

Gospodarstwo średnie: Grażyna i Sławomir Leończuk z Biszewa, gmina Grodzisk, woj. podlaskie.

Gospodarstwo duże: Gertruda i Krzysztof Szmurło z Popław, gmina Brańsk, woj. podlaskie.

© spomlek (sm)

Ostatnie wiadomości o firmie