1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Poszanowanie środowiska i dobrostan zwierząt ważne dla konsumentów

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© auchan retail polska

Zapytaliśmy Roberta Sikorskiego, Dyrektora Grupy Produktów Świeżych w Auchan Retail Polska o to, jak silny jest trend poszukiwania przez konsumentów produktów wytworzonych z poszanowaniem środowiska i dobrostanu zwierząt.

– Kwestia poszanowania środowiska naturalnego oraz zakup produktów, które są wytworzone z poszanowaniem dobrostanu zwierząt, mają dla klientów duże znaczenie. Klienci sięgają po produkty ekologiczne z różnych powodów – są to oczywiście kwestie związane z przekonaniami, troską o środowisko i dobrostan zwierząt, ale też względy zdrowotne czy prowadzony styl życia.

–  Spełniając oczekiwania naszych klientów, w Auchan stale rozwijamy asortyment produktów ekologicznych. W naszej ofercie na szczególną uwagę zasługują produkty marki własnej Pewni Dobrego pochodzące z tradycyjnych polskich gospodarstw, z hodowli bez antybiotyków i GMO, wytwarzane z poszanowaniem środowiska i dobrostanu zwierząt. Charakteryzują się wyjątkowymi walorami smakowymi. Kupując produkty marki Pewni Dobrego, klienci mają pewność najwyższej jakości, której gwarantem są sprawdzeni lokalni dostawcy. Dodatkowo produkty Pewni Dobrego charakteryzują się procesem produkcji opartym na ściśle określonych specyfikacjach, według metod tradycyjnych lub innowacyjnych, a czasami wręcz unikatowych na polskim i europejskim rynku – podsumował Robert Sikorski, Dyrektor Grupy Produktów Świeżych w Auchan Retail Polska.

Więcej w Forum Mleczarskie Handel 6/23.

© auchan retail polska

Warte przeczytania