1. Aktualności
  2. Polska
Ukraina

Danone otwiera nowy rozdział w Ukrainie

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© danone ukraina

Firma Danone na Ukrainie ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej marki tradycyjnych wyrobów mleczarskich „Prosto Nasze” (pol. po prostu nasze). Marka ta zastępuje bardzo popularną, zwłaszcza na terenie Rosji markę Prostokwaszyno. Jak podkreśla Danone czas marki Prostokwaszyno dobiegł końca wraz z nadejściem fundamentalnych zmian kulturowych i wartościowych w społeczeństwie ukraińskim.

Na to wydarzenie firma wybrała Dzień Niepodległości Ukrainy. Wprowadzenie na rynek nowej ukraińskiej marki ma być kolejnym symbolicznym krokiem w kierunku wzmocnienia tożsamości i autentyczności ukraińskiej produkcji mleczarskiej.

Prace nad nowym projektem trwały ponad rok. Według Evgeny'ego Bardzika, Menedżera ds. Marketingu Prosto Nasze: – Pozostawiając tę nazwę w przeszłości, zabieramy ze sobą w przyszłość nasze doświadczenie w produkcji, naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie jakości mleka i przetworów mlecznych, nasze niezachwiane zaangażowanie we wspieranie lokalnych rolników, którzy dostarczają nam surowce.”

Marka będzie prezentowana w takich kategoriach jak mleko, kefir, riażenka, śmietana i serki z kwaśnego mleka. Wszystkie produkty będą produkowane w jednym z zakładów Danone w Krzemieńczuku, obwód połtawski) wyłącznie z mleka dostarczanego z pobliskich gospodarstw.

Andriej Poluektow, Dyrektor Marketingu Danone na Ukrainie zauważa: – Marka Prosto Nasze w każdym przejawie, począwszy od formy i treści, a skończywszy na każdym pojedynczym elemencie tożsamości na opakowaniu, demonstruje wyznawane przez siebie wartości jak: przede wszystkim troska o bliskich i bliskich, co objawia się niezrównaną jakością i smakiem. „Prosto Nasze” to nie gra słów, ale prawdziwa esencja marki, która przypomina nam o prostych wartościach, które są teraz ważne bardziej niż kiedykolwiek.”

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania