1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mlekpol (SM) i China Sinopharm Healthcare kontynuują współpracę

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Mlekpol (SM), wiodący polski producent nabiału, oraz jedna z czołowych rządowych firm w Chinach, China Sinopharm Healthcare Industry Company kontynuują współpracę, która trwa już od 2013 r. W ramach partnerstwa do Chin trafiają głównie produkty proszkowe Mlekpolu na bazie mleka i serwatki oraz wyroby UHT.

– Nasze wyroby, przede wszystkim z długim terminem przydatności, cieszą się dużym zainteresowaniem rynku chińskiego, a Sinopharm to solidny partner handlowy, który doskonale zna lokalne uwarunkowania i sprawnie dystrybuuje produkty Mlekpolu, spełniające wysokie oczekiwania klientów. Długoletnie doświadczenie i wzajemne zaufanie ułatwiają rozwój współpracy oraz wprowadzanie do sprzedaży oferowanych przez SM Mlekpol nowości – mówi Tomasz Trzaska, Kierownik Działu Eksportu Mlekpol (SM).

W ramach dalszego budowania tej owocnej współpracy 13 czerwca br. w Warszawie podpisano umowę ramową o wartości 6 mln USD, której realizacja planowana jest do końca 2023 r. Ta istotna inicjatywa umacnia długoletnie relacje między Mlekpol (SM) a China Sinopharm, otwierając nowe perspektywy dla obu stron.

Zadowolenie ze współdziałania grajewskiej Spółdzielni z chińskim partnerem wyraził Prezes Mlekpolu Tadeusz Mroczkowski:

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani naszą współpracą z China Sinopharm. Zbudowana partnerska relacja umożliwiła Mlekpolowi rozszerzanie obecności na rynku chińskim. Dzięki regularnym kontraktom oraz elastyczności naszych dostaw i produkcji, możemy efektywnie reagować na potrzeby tego partnera handlowego i zwiększać sprzedaż. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie i doświadczenie przyniosą nam dalsze sukcesy i obopólne korzyści – powiedział.

Goście z Chin dzień po podpisaniu wspomnianej umowy udali się do Mrągowa, gdzie znajdują się dwa oddziały Mlekpol (SM): zakład macierzysty z największą w Polsce linią serowarską oraz Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich, specjalizujący się w wytwarzaniu produktów proszkowych, przeznaczonych między innymi na potrzeby najodleglejszych rynków na świecie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania