1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mlekpol (SM) ma nowego Dyrektora Wydziału Handlu

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Z dniem 01.01.2023 r. funkcję Dyrektora Wydziału Handlu SM Mlekpol obejmuje Piotr Jankowski, dotychczasowy Kierownik Wydziału ds. Operacji Logistyczno-Handlowych, który zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Cebelińską, obecną Wiceprezes Zarządu Spółdzielni. Małgorzata Cebelińska, która z Mlekpolem związana jest od 24 lat, funkcję Dyrektora Wydziału Handlu pełniła od lutego 2018 r. do grudnia 2022 r., kiedy to na mocy uchwały Rady Nadzorczej objęła stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Jej wcześniejsze obowiązki z początkiem nowego roku przejmuje Piotr Jankowski, pracujący w Spółdzielni od 2009 r.

– Objęcie stanowiska Dyrektora Handlu to wyróżnienie, za które chciałbym bardzo podziękować zarówno ustępującemu jak i nowemu Zarządowi Spółdzielni. To również wyzwanie, na które po blisko 14 latach pracy w Mlekpolu – czuję się gotowy  – powiedział Piotr Jankowski, Dyrektor Wydziału Handlu Mlekpol (SM).

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie w 2021 r., jako pierwszy podmiot w Polsce, przekroczyła pułap 2 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5,5 mln litrów pozyskanych dziennie od blisko 8500 dostawców - członków Spółdzielni. Wyroby Mlekpolu powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach przetwórczych zlokalizowanych w różnych częściach kraju.

Od początku swego istnienia Spółdzielnia dba o potrzeby kolejnych pokoleń konsumentów, tworząc różnorodny i nowatorski asortyment. Produkty Mlekpolu są doceniane nie tylko na rodzimym rynku, ale także zagranicą. Niemal 30% produkcji eksportowane jest do ponad 100 państw na całym świecie, w tym do krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu, a kultowe mleko Łaciate można kupić już na 6 kontynentach.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania