1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Dla rozwijających produkcję mamy program pożyczkowy

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© włoszczowa (osm)

O to, czy grozi nam spadek skupu mleka i w związku z tym presja na podnoszenie cen surowca i produktów gotowych – zapytaliśmy w mleczarni Włoszczowa (OSM).

– Jestem optymistą. W teorii grozi nam spadek skupu mleka z uwagi na oczekiwania środowiskowe, klimatyczne, ale widzę też szanse – wyjaśnia dr Ryszard Pizior, Prezes Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM). – Nasi dostawcy inwestują, jest wielu perspektywicznych rolników, którzy chcą dalej rozwijać produkcję. Dla tych co chcą rozwijać produkcję mamy program pożyczkowy, który w tym roku bardzo przyspieszył za sprawą jego zwiększenia – dotąd wykorzystaliśmy 90% tych środków. Wcześniej, kiedy inflacja była niższa, nie wszyscy interesowali się tym programem. Teraz wielu dostawców sprawdza, co daje status spółdzielcy – dodał Prezes. 

– Ten rok zakończy się lepszym wynikiem niż ten odnotowany w roku ubiegłym. Trudno jeszcze mówić o konkretnych liczbach, ale wyniki finansowe są obiecujące. Wzrost kosztów w przyszłym roku oraz niepewność rozwoju sytuacji geopolitycznej sprawia, że z wielką troską myślę o przyszłości. Wzrost kosztów pociągnie za sobą konieczność podwyżek cen produktów finalnych. Czy konsument zaakceptuje te podwyżki i nie zredukuje zakupów? Miejmy nadzieję, że konsumpcja znacząco nie spadnie, wszak żywność w Polsce była tania – podsumował dr Ryszard Pizior, Prezes Zarządu mleczarni Włoszczowa (OSM).

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania