1. Aktualności
  2. Świat
Wielka Brytania

Müller Milk & Ingredients przechodzi na bezbarwne nakrętki

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© müller

W ramach stopniowego procesu, który rozpoczął się w listopadzie i zakończy w grudniu, firma zaopatruje całe półtłuste mleko, które jest najbardziej popularne, w przezroczyste nakrętki.

Chociaż butelki mleka firmy Müller w pełni nadają się do recyklingu i są wykonane w co najmniej 30% z materiału pochodzącego z recyklingu (rHDPE), kolorowych nakrętek nie można obecnie poddać recyklingowi z opakowaniami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością. Wprowadzenie przezroczystych zakrętek umożliwi zatrzymanie materiału do ponownego wykorzystania w sektorze spożywczym.

Ponieważ popyt na rHDPE przewyższa podaż, oczekuje się, że przejście na „system obiegu zamkniętego” zwiększy dostępność materiału o 1560 ton rocznie zmniejszając zapotrzebowanie na „pierwotne” tworzywa sztuczne.

Wszystkie inne kolorowe nakrętki zostaną przekształcone do lata 2023 r., a Müller nadal bada sposoby dodawania do nich materiałów pochodzących z recyklingu.

Rob Hutchison, Dyrektor Generalny Müller Milk & Ingredients, powiedział: – Skromna butelka na mleko z rHDPE jest już przykładem gospodarki o obiegu zamkniętym, ale chcieliśmy zrobić więcej. Chcemy być partnerem z wyboru dla naszych klientów, więc będziemy nadal zapewniać wyjątkowy poziom usług i jakości, ale także wprowadzać innowacje i przewodzić w takich kwestiach, jak ta, które są niezwykle ważne dla naszych klientów.

Müller kupuje jedną piątą całego mleka produkowanego w gospodarstwach w Wielkiej Brytanii i przez cały 2022 r. prowadził próby bezbarwnych nakrętek z partnerami detalicznymi w całej Wielkiej Brytanii. Badania przeprowadzone przed tymi próbami na początku 2022 r. wykazały, że konsumenci popierają zmianę na przezroczyste zakrętki, jeśli jeszcze bardziej zwiększy to dostępność tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu przeznaczonego do kontaktu z żywnością.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania